Кафето, цигарите и всичко "вредно"

  • 6 364
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Цитат
Alcohol and acetaldehyde blood levels were measured in chronic alcoholic pregnant rats and their fetuses at 15, 19 and 21 days of gestation. Similar ethanol concentrations were found in fetal and maternal blood in all gestation periods studied. Acetaldehydeconcentrations were always lower in fetal than in maternal blood although increasing throughout gestation. The levels in fetal blood and amniotic fluid compared to maternal blood, were ca. 40, 50 and 70% at 15, 19 and 21 days of gestation, respectively; those for the placenta and fetal tissues were lower, i.e., 25, 40 and 50%. Similar alcohol and acetaldehyde ratios (fetus/mother's concentration) were obtained when pregnant non-alcoholic rats were administered cyanamide and ethanol (2 g/kg) at 11, 15, 19 and 21 days of gestation. These results demonstrate that ethanol freely crosses the placental barrier, but there is a concentration gradient of acetaldehyde between mother and fetus which varies with gestation age.

Guerri C, Sanchis R. - National Library of Medicine, USA

Сега това е малко в сферата на науката Laughing, имаше преди такива изследвания и за хората, но всичко вече е покрито, официалната политика е - ВРЕДНО Е ДА СЕ ПИЕ, дори чаша вино, и това е истината.  Американската здравна организация разрешаваше до 4 питиета седмично, като мярка питие е чаша вино. Сега вече и това се отрича. Всички съветват да се откаже всякакув алкохол. Въпрос на личен избор и отговорност. Алкохолния синдром на фетуса се среща най- вече при силна интоксикация и при родители алкохолици. Но, риск винаги съществува дори и при най-малките количества, генните мутации не могат да се предвидят и не зависят пряко от количеството. Така че, по-добре не пийте  Laughing.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз не мисля че ще се намери някой който категорично да ти разреши или забрани нещо. Това е преценка и избор който всеки прави за себе си.
Аз бях спряла цигарите още 2-3 месеца преди да забремения, алкохол по принцип никога не съм пила, кафе не бях пила до края на третия месец макар че преди това мога да кажа че направо бях пристарастена. Доктора който ми води женската консултация ми каза без дори да съм го питала че мога да пия до 3 кафета със размера на уличните кафе машини и по 2 коли на ден  Shocked
В момента си позволявам по едно кафе сутрин и много радко през деня чаша кола.
Имам познати които твърдят че са пушили през цялата си бременност и твърдят че децата им са нормални и здрави ... Много е вероятно това наистина да е така, но това ми се струва риск който не си заслужава да поемаме.

# 47
  • Мнения: 669
Мога да кажа че АЛКОХОЛА наистина попада директно в кръвта, а от там преминава през плацентата, и със сигурност директно попада при бебето -- и следователно от тези забранени неща - кафе, цигари, алкохол, последния най-много вреди.
Аз никога не съм била пияч и сега не ми се пие, така че не го правя. Но сутрин пия по чаша кафе, защото кръвното ми е страшно ниско и това е даже по лекарско предписание. И си припалвам по 2-3 цигари на ден, за което на всякъде по всякаква медицинска литература, или консултация с лекар не са го отричали, т.е. до 5 цигари дневно не могат да навредят нито на пушача, нито на плода.

# 48
  • Мнения: 669
А пък в крайна сметка някой замислял ли се е колко здравословен начин на живот водим. Дали въздуха който дишаме е екологично чист, дали  радиациите, дали нитратите в зеленчуците и отровите с които ги пръскат, а ние после ги ядеме - хиляди са нещата от които трябва да се пазим, но нямаме такава възможност.

# 49
  • Мнения: 2 047
А пък в крайна сметка някой замислял ли се е колко здравословен начин на живот водим. Дали въздуха който дишаме е екологично чист, дали  радиациите, дали нитратите в зеленчуците и отровите с които ги пръскат, а ние после ги ядеме - хиляди са нещата от които трябва да се пазим, но нямаме такава възможност.

   Точно затова съм решила да се пазя поне от това, което зависи от мен : алкохола например.

Общи условия

Активация на акаунт