Как реагирате на любезните укори?!

  • 1 950
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Нормално реагирам. Раздаването на съвети е в реда на нещата между близки хора. Някъде плащат на психотерапевти или други специалисти за съвети. То е от липса на приятелско обкръжение или от специфични отношения с роднини и познати на "ненамеса".
Съвети изобщо не ме напрягат, точно обратното. Напряга ме нахална намеса в живота ми, често с диктуване на правила и налагане на чужда воля.

# 16
  • Мнения: 25 634
На любезните наставления и укори реагирам любезно. Усмихвам се, казвам благодаря и си правя каквото знам.
На нелюбезните пак така реагирам, стига да не ме хванат в настроение за заяждане.
В общи линии си пестя нервите и не се ядосвам на глупости.

Именно.  Grinning
Съвети приемам и раздавам с удоволствие, без да се чувствам задължена да ги изпълнявам, нито пък настоявам да спазват моите. Гледам на тях като на ноу-хау, никога не се знае кога може да потрябват. Ако не на мен, на някой друг, който също се нуждае от съвет.  Mr. Green
Получавала съм добри съвети от неприятни за мен хора (даже и от свекърва ми, представете си!   Laughing), както и погрешни съвети от мили приятелки. Човек затова е родител, да премисля нещата и да действа в интерес на детето си, а не на собственото си его.

# 17
На любезните наставления и укори реагирам любезно. Усмихвам се, казвам благодаря и си правя каквото знам.
На нелюбезните пак така реагирам, стига да не ме хванат в настроение за заяждане.
В общи линии си пестя нервите и не се ядосвам на глупости.

Именно.  Grinning
Съвети приемам и раздавам с удоволствие, без да се чувствам задължена да ги изпълнявам, нито пък настоявам да спазват моите. Гледам на тях като на ноу-хау, никога не се знае кога може да потрябват. Ако не на мен, на някой друг, който също се нуждае от съвет.  Mr. Green
Получавала съм добри съвети от неприятни за мен хора (даже и от свекърва ми, представете си!   Laughing), както и погрешни съвети от мили приятелки. Човек затова е родител, да премисля нещата и да действа в интерес на детето си, а не на собственото си его.



Да, много си права, и аз обичам съветите, никога не се знае от къде ще изкочи зайчето, а и за детето е по-добре да съм по-информирана, незнам как да реагирам на укорите, ако не съм спазила съвета, и близките ми са в течение?!

# 18
  • Мнения: 183
Ми при мен е много относително отношението ми към подобни съветници.
Ако съвета идва от човек, който е по-ерудиран от мен по даден въпрос и до момента ми е давал полезни съвети-слушам и ,ако преценя приемам съвета или поне го взимам в предвид, като възможна опция.
Но да ми дадат съвет и после да ме укорят, че не съм го спазила ми изглежда като налагане на мнение.
А това хич не ми допада Stop. Ако пък става въпрос за лични неща-ептен. 

# 19
  • Мнения: 25 634

Да, много си права, и аз обичам съветите, никога не се знае от къде ще изкочи зайчето, а и за детето е по-добре да съм по-информирана, незнам как да реагирам на укорите, ако не съм спазила съвета, и близките ми са в течение?!

Ами не знам какво наричаш укори. И от укор до укор има разлика. Ако е тактично и загрижено, по-бих го преглътнала, но ако е натиск да става на тяхната, въпреки волята ми, бих ги срязала, предполагам. Много зависи от ситуацията, от хората...
По принцип никак не си падам по вмешателствата и натиска, та рядко ми се случват такива "екстри".  Mr. Green

# 20


Ами не знам какво наричаш укори. И от укор до укор има разлика. Ако е тактично и загрижено, по-бих го преглътнала, но ако е натиск да става на тяхната, въпреки волята ми, бих ги срязала, предполагам. Много зависи от ситуацията, от хората...
По принцип никак не си падам по вмешателствата и натиска, та рядко ми се случват такива "екстри".  Mr. Green


Ще ти дам пример:  Преди да родя, брат ми ми предложи да се обадя на акушерката израждала жена му, да изражда и мен, аз му благодарих , взех и телефона, но прецених, че не искам да раждам по този начин, а с екипа , който е на смяна, когато дойде момента.
Попаднах на доста груб екип, и на практика си родих едва ли не в предродилна зала - качиха ме на магарето 2 минути преди да родя, без никакъв надзор, и естествено го споделих с близките, без да очаквам съжаление или каквото и да е , просто споделих преживяното, и той не пропусна да ме жилне: "Е, за това трябваше да и се обадиш (на тяхната акушерка)"! Макар и с мек тон, ми стана гадно, беше дошъл да ни види 3 дни след изписването, и освен това започна да ми намира кусури , че много е облечено бебето, да не му пазя тишина, и т.н. Аз, какво мисля и преценявам?! - няма значение за него, пуска си климатика без да пита - а на нас от топла стая в студена стая никак не ни е добре, правя забележка, отсреща "Какво толкова е станало, не му трепери толкова".
Непрекъснато омаловажаване на моите изживявания и чувства?!

# 21
  • Мнения: 25 634
Е, всъщност ти имаш проблем с брат си, а не със съветите, които ти дават по принцип. Вдигни му един скандал и се разберете веднъж завинаги относно нещата, които засягат детето ти.  Wink Laughing
За чувствата и изживяванията ти, да не ти пука. Като не иска или не може да ги осъзнае, не ги споделяй. Вече не сте членове на едно семейство, имате си свои. Гледай да си добре с мъжа и детето, пък брат, снаха и прочие шуринайки - дръж на безопасна дистанция.  Peace

# 22
Е, всъщност ти имаш проблем с брат си, а не със съветите, които ти дават по принцип. Вдигни му един скандал и се разберете веднъж завинаги относно нещата, които засягат детето ти.  Wink Laughing
За чувствата и изживяванията ти, да не ти пука. Като не иска или не може да ги осъзнае, не ги споделяй. Вече не сте членове на едно семейство, имате си свои. Гледай да си добре с мъжа и детето, пък брат, снаха и прочие шуринайки - дръж на безопасна дистанция.  Peace

Благодаря ти ! Скандалите помагат, но временно - той си остава същия и след време същата песен, а дистанцията е голяма - само на празници на фамилията и на децата се събираме, но дразненето ми държи влага дълго. дано с годините да помъдрея и да спра да им се връзвам.

# 23
  • Мнения: 25 634
Спри сега. Като видят, че не ти пука, ще спрат и да те дразнят.  Wink Laughing

# 24
  • Мнения: 2 111
Иска ми се да мога да ти дам адекватен съвет. Аз на подобни "любезни" укори реагирам с недотам любезна "благодарност". Но просто аз съм си такъв човек, че като не ме кефи нещо - режа на момента. Явно ти си друг тип характер, но все пак малка доза добре премерен брутализъм може и да ти дойде в полза.  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт