Събирате ли разделно отпадъците си?

  • 22 152
  • 241
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 763
Не, около нас няма такива контейнери. Преди време бях на студентска бригада в САЩ и там така изхвърляха отпадаците и  на двете места, където работех ( хотел и ресторант). Аз бях отговорник за боклука и въобще не ми тежеше разделното събиране. Бих го правила и тук, ако сложат контейнери в моя квартал.

# 31
  • Мнения: 2 111
Да, събирам разделно.  Peace

# 32
  • Мнения: 2 617
Да  Peace
Много сме стриктни.

# 33
  • Германия
  • Мнения: 111
Да събираме разделно, но сме в Германия  Peace

# 34
  • Мнения: 6 993
В наше село няма контейнери.
Хартията я мъкна до офиса, там имаме. Някои пластмаси също ги мъкна, както и стъклото .
Но за съжаление повечето е общ боклук  Confused
В предния квартал имахме контейнери, тогава какви скандали имахме с милото - той не искаше да разделя, аз настоявах...
Тъй да си пренасям боклуците тайно май ми е по-добре  Crazy

# 35
  • Мнения: 213
Аз ги събирам разделно, но фирмата по чистота очевидно - не - или може би аз не разбирам как и трите кофи се изпразват в един камион една след друга

# 36
  • София
  • Мнения: 442
Мечтая си да имаме контейнери с ключ...

О, Господи само това остава  ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 653
Преди 2 години реших да се поинтересувам как да сложат "цветни " контейнери на нашата уличка в кв. Лозенец.Написах писмо до Еко булпак и от там ми отговориха да се обърна към съответната община.Написах писмо и на тях, от там ми отговориха да се обърна към Еко булпак.Написах им второ писмо, като подробно обясних, че от ЕБ са ме препратили към тях, господинът ми отговори, да отида на еди коя си приемна и да подам молба.В следващото ми писмо обясних как съм с малко дете и не мога да чакам по опашки и да подавам молби- няма начин за електронно подаване на молба , той ми даде едни телефон.В продължение на около 2- седмици звънях по различно време от деня и никой не ми вдигна.Най-накрая ми вдигна една дама, и започна едно прехвърляне по отделите им, като на всеки трябваше да обяснявам подробно за какво се обаждам.като единия път една от милите дами , много апатично ми обясни , да потърся колежката и в следващия отдел , тя отговаряла за разделното ХРАНЕНЕ.В края на краищата се оказа, че общината те първа щели да гласуват дали да сложат по малките улички в Лозенец такива кофи.

След това живях известно време до Интерпред.Там в контейнера за пластмаса, метал и хартия , когато отворя да си хвърля отпадъците виждах обикновено само моите си предишни...
Сега живея в Борово.Тук без значение от цвета на контейнера се изхвърля всякакъв боклук в него.

Имам лични наблюдения от разделното изхвърляне и събиране на отпадъци от Белгия и то от преди 7 г.Ние и след 7 пак няма да сме поне на половина на тяхното ниво.

# 38
  • Мнения: 337
винаги, вече не ми прави впечатление

# 39
  • Мнения: 10
За какво да ги събирам отделно? Та нали отиват всичките в общият кюп...

# 40
  • Мнения: 646
Да, събирам разделно вече 2 години- от толкова имаме кофи за раздлено събиране.
И мен много ме дрази това ,че хората не гладат къде какво хвърлят.
Доколкото знам събраният от тези кофи боклук минава по поточна линя на която се сортира и след това се преработва.

А някой може ли да ми каже къде има кофи за изхвърляне на батерии?

# 41
  • Мнения: 12 663
Аз доколкото знам, се изхвърля на едно сметище.

# 42
  • Мнения: 6 993

А някой може ли да ми каже къде има кофи за изхвърляне на батерии?

Около входовете на МЕТРО и Технополис съм виждала.

# 43
  • Мнения: 646
Много благодаря!   bouquet

# 44
  • Мнения: 54
 Изхвърлям разделно. Съседите ми също. Честно казано не съм го очаквала.

Общи условия

Активация на акаунт