Въпрос към всички мами!

  • 2 765
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Първо- за какво търсиш епидемия? Знаеш ли изобщо какво означава да се обяви епидемия?
Не е необходимо никой във форума да има шарка в момента, за да е болно твоето дете.
Второ- от шарка до шарка има камион разлика.
Още по- малко значение за обрива на твоето дете има кой кога и каква шарка е карал  Rolling Eyes
За уточняване на диагнози служат лекарите. И дъщеря ми от 1 седмица е с обрив, беше придружен от повръщане и висока Т. Да, помислих си, че може и да е скарлатина, но педиатърът отхвърли това.

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Дъщеря ми изкара варицела миналия месец. На 9 години е, а досега не беше хващала въпреки контакта с болни деца в яслата и градината, а и в училище. И я прихвана, защото "лекарят", който прегледал детето, от което тя се зарази, се изказал, че това било алергия от шоколад.  ooooh!

# 17
  • Мнения: 37
Първо- за какво търсиш епидемия? Знаеш ли изобщо какво означава да се обяви епидемия?
Не е необходимо никой във форума да има шарка в момента, за да е болно твоето дете.
Второ- от шарка до шарка има камион разлика.
Още по- малко значение за обрива на твоето дете има кой кога и каква шарка е карал  Rolling Eyes
За уточняване на диагнози служат лекарите. И дъщеря ми от 1 седмица е с обрив, беше придружен от повръщане и висока Т. Да, помислих си, че може и да е скарлатина, но педиатърът отхвърли това.
Ти май имаш някакъв проблем с мен!

# 18
  • Мнения: 37
А на лекар води ли го?Не може до си определяш сама диагнозата.

# 19
  • Мнения: 1 512
А личен лекар нямате ли?
Не си играйте с тези неща, има си лекари за това! Обърни се към тях, вместо да се отчитаме тук чие дете е карало шарки и чие не.
А може да става въпрос само за обрив, вследствие на жегите...  Whistling

или пък храна.Най-добре си направи консултация с лекар.

# 20
  • Мнения: 698
При шарките обикновено има и други симптоми. Червено гърло, температура, кашлица, повръщане... не е задължително, разбира се. Но е твърде малко вероятно да няма нищо, освен обрив и да е шарка.

# 21
  • Мнения: 4 784
Все още не е боледувал от шарка.
Варицела имаше в доста сериозни размери в нашия град зимата. Детските градини бяха пламнали.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Първо- за какво търсиш епидемия? Знаеш ли изобщо какво означава да се обяви епидемия?
Не е необходимо никой във форума да има шарка в момента, за да е болно твоето дете.
Второ- от шарка до шарка има камион разлика.
Още по- малко значение за обрива на твоето дете има кой кога и каква шарка е карал  Rolling Eyes
За уточняване на диагнози служат лекарите. И дъщеря ми от 1 седмица е с обрив, беше придружен от повръщане и висока Т. Да, помислих си, че може и да е скарлатина, но педиатърът отхвърли това.
Ти май имаш някакъв проблем с мен!

 newsm78

# 23
  • Мнения: 7 201
Синът ми кара шарка(варицела) декември мин. година.
Консултирай се с педиатъра на детето! Peace

# 24
  • Мнения: 37
Здравейте,случи се така,че точно когато се появи обривът,пед.беше в отпуск и само по тел. без да го види ми каза,че явно е алергиа от АБ.Изписа ми едни капки и това беше.След това се обадих на друг лекар,тя ми каза същото,но на въпроса ми дали не може да е нещо друго,тя ми каза,че може и да е шарка,но нямало епидемия и затова сигурно било от АБ.Аз се притесних,защото първо обривът беше само по лицето и след това само за няколко часа се разнесе по цялото тяло.Затова реших да питам вас,за да разбера нещо повече за шарката.Сега вече всичко е наред,обривът ни мина.Благодаря на всички за помоща.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 508
Здравейте,случи се така,че точно когато се появи обривът,пед.беше в отпуск и само по тел. без да го види ми каза,че явно е алергиа от АБ.Изписа ми едни капки и това беше.След това се обадих на друг лекар,тя ми каза същото,но на въпроса ми дали не може да е нещо друго,тя ми каза,че може и да е шарка,но нямало епидемия и затова сигурно било от АБ.

Е, направо нямам думи. Когато дъщеря ми се беше обринала цялата, нашият доктор настоя да я прегледа, въпреки че имаше новородено бебенце. Установи, че не е шарка, и тогава вече нямаше проблем да я прегледа и по-отблизо. Но така или иначе, не се нагърби с диагноза преди да е видял детето.

# 26
  • Мнения: 37
Нашата пед. е "супер".
Понякога не забелязва неща,които аз вече знам,че ги има,като например млечница.Тя преглежда гърлото,но не казва нищо за млеч. и като и кажа тогава обръща внимание.Въобще не си дава зор.За мен пед.на бебето ми означава да разчитам на този човек 24 часа в денонощието при нужда,а и 80% от това да си пед.е психологиа,а при нея това липсва.Сигурно много майки ще започнат да ме опровергават,но така мисля аз.
Затова мисля да я сменям в най-скоро време.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти не е карала още никаква шарка. Но обриви от храна и топло като малка е имала. Така, че според мен е добре да се консултираш с лекар преди да си мислиш, че е шарка.

Общи условия

Активация на акаунт