Сираче, при живи родители и то с възможности

  • 6 981
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Здравейте, искаше ми се да съм достатъчно силна и да се справя, но...немога да спра да се измъчвам. Затова ми се иска да чуя странично мнение, за което предварително БЛАГОДАРЯ.

   Ето и моята история.......С баща ми никога не сме се разбирали - той винаги ни е унижавал, обиждал,критикувал  и какво ли още не. За него целувки, прегръдки, похвали, мили думи, дори честитене на рожден ден са пълни глупости. Нямах право на желания, мнения и т.н. Слава Богу, майка ми беше страхотен човек - криела ме е, подкрепяла ме е, разбирала ме е. Преди година и половина баща ми за пореден път унижи майка ми, аз както винаги се намесих да я защитя. Тогава майка си събра багажа и се качи да живее при брат ми. В началото и беше трудно, тя не знаеше как да се радва на живота, беше свикнала да я комадват, да няма право на желания и мнения, а само да слугува. Бях до нея,убеждавах и че стойностен човек и че заслужава уважение - бързо влезе в крачка. Мн се радвах за нея. Но преди 2-3 месеца баща ми нае камериерка да поддържа стаите. "Имаме" къща на 5 етажа на морето. Майка явно изревнува, тая да не я измести и малко след това поднови отношенията си с баща ми. От месец и малко слезе при него на първия етаж. Радвах се за нея - макар че аз все още не говоря с баща си. Но тя стана неузнаваема - влюбена като ученичка, ревнува от камериерката,която в последвтвие изгони, пишеше и заплачителни смс - "да не закача мъжа и", промени изцяло поведението си и към баща ми - не му мълчеше и козируваше както преди. Почти не обръщаше внимание на мен, брат ми и хората,който бяха до нея през раздялата. Може би няма лошо - наваксваше пропуснатото през годините.Но....ето какво стана в петък - Случайно от офиса, където работя виждам баща ми отпред, след малко идва и камериерката от някъде.  След малко тръгнаха на някъде с колата, не интимничеха. Звъннах и докладвах на майка. Тя побесня - казах и да се успокой, че нищо не е станало, да говори спокойно и т.н. Но..тя звъняла на него, звъняла на нея - никой не вдига. След час някъде се чува с баща ми, той и обеснил, че и направил услуга, че имала работа в района,но не.....Майка звъняла пак на камериерката, обяснавала и се 1 час по тела. Тя пък се оплакала на баща ми и изобщо голям филм....А аз посъветвах майка да не прави сцени и глупости. И прибираме се ние вечерта след работа с "мъжа ми" / нямаме брак/ и след малко майка идва при нас, накратко : Деца,имам една лоша новина. Оплесках много нещата днес и баща ти каза, че ти ме настройваш срещу него и щом аз искам той да не се вижда с тая, той иска вие да се изнесете от тук." Стоях като гръмната, незнаех как да реагирам. Питам я: "Може ли поне да пренущуваме и днес или..? Беше привечер. А тя:"Незнам, не го питах" . Умрях и се родих наново, вярвате ли ми. Незнам как намерих сили да стана, отворих и вратата и тя излезе. Радвам се поне, че успях да здържа съзите си пред нея. Без много да се чудим почнахме да събираме багажа, а то..колкото за тир. Към 23:00 ч бяхме готови, сложихме най-необходимото в колата, другото в едни комшии пренесохме и така.....Докато милото сваляше багажа, наште си вечеряли спокойно и си гукали сладко......Кажете ми моля ви, грешно ли е да ги обвинявам???Знам, че съм вече голяма, трябва сама да се грижа за себе си,но това ли е начина. А и ние не сме им пречили финансово, на отделен етаж сме, сами се храним и поим. Немога да разбера какво им пречихме толкова. да не говорим, че кокато съм се оплаквала на баща си, че ми липсва бащина ласка, той винаги се е оправдавал с къщата, че заради нас я правел, с нея ни доказвал любовта си. А сега?

 Ох стига толкова, че мн дълго стана. Аз ли греша кажете? Имам ли право да ги съдя или те са прави?

# 1
  • Мнения: 139
Oх, какво няма по белия свят. Някои жени на стари години напълно изглупяват и заради единия (да не пиша какво) се обезстойностяват напълно.
Постъпката на Вашите е ужасна. Дано да сте финансово независими и да си поемете по пътя, живот и здраве - възможно е, ще се справите.
Пък като й се охладят страстите на майка Ви (или баща им й ги охлади с унижения...) може да се сети, че има дъщеря. Даже не може, ами със сигурност.
Кураж и късмет ти желая  bouquet

# 2
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Мдам, мога да кажа мого мили думи по адрес на майка ти, но сме в "културен" форум. Някои хора просто не бива да имат деца.

# 3
  • Мнения: 1 425
Е мен не ме притеснява, че сме в културен форум затова ще ти кажа:
Баща ти е много зле.
Човек дето ще изгони дъщеря си от къщи, бременна в 6-7 месец е за психиатър.
Поне явно имате къде да живеете. Гледай да не се вълнуваш много, все пак хубави неща ти предстоят.   bouquet

# 4
  • Мнения: 280
За финанси изобщо не ми се говори и мисли - не сме нито гърбави, нито сакати  Praynig ще се справим. Но не там е въпроса - не е ли срамота, да живеем на квартира само на 10 км от "родителите ми". Лишенията не ме плашат толкова, баба знае и 2 и 200. Но ми тежи отношението им - Знам, че ще съжеляват и че ще ни търсят, но....какво ще промени това. Не искам да им прощавам, искам да свикна с мисълта, че нямам родители и въпреки това да се усмихвам

# 5
  • София
  • Мнения: 1 529
 Грешиш ,че си се изнесла,казвам ти го от опит. Нищо не е толкова непоправимо и трябва да се прощава...
 Отношенията на родителите ти са като в латино сага,не е трябвало да казваш на майка си и да подбуждаш ревността и. А и като бременна хормоните ти бушуват...
 Не намесвай много съпруга ти в това и не му се оплаквай от тях,след време когато се сдобрите с вашите(това ще стане скоро) може да се обърне срещу теб и да развали отношенията с мъжът  ти. От теб се иска да си спокойна,за да е спокойно и бебчето ти,всичко ще се оправи. И ти ще станеш родител и знай ,че винаги и в най добрите семейства има конфликти,където има огън има и дим.

# 6
  • Мнения: 1 425
Грешиш ,че си се изнесла,казвам ти го от опит. Нищо не е толкова непоправимо и трябва да се прощава...
 Отношенията на родителите ти са като в латино сага,не е трябвало да казваш на майка си и да подбуждаш ревността и. А и като бременна хормоните ти бушуват...
 Не намесвай много съпруга ти в това и не му се оплаквай от тях,след време когато се сдобрите с вашите(това ще стане скоро) може да се обърне срещу теб и да развали отношенията с мъжът  ти. От теб се иска да си спокойна,за да е спокойно и бебчето ти,всичко ще се оправи. И ти ще станеш родител и знай ,че винаги и в най добрите семейства има конфликти,където има огън има и дим.
И аз мисля така. Баща ти е зле, ама и ти твърде много си приказвала. Понякога човек трябва да си затрае.

# 7
  • Мнения: 8
иска ми се да ти дам най-точния съвет, но ... баща ти явно е винаги бил егоист! На стари години обаче ще му е много кофти! Гледай ти да си наредиш живота, те няма да осиновят камериерката... Майкати явно си е изгубила ума. Може би я е страх, че ще остане на пътя без нищо на тая възраст.. Трудно е да започне отначало нали разбираш. Опитай се да и прости, но в себе си. Не  го показвай защото ще лоупотребява с теб! Сори, аз преживявам много с моите родители, но никой не си ги избира. Дано нашите деца нямат проблеми с нас!

# 8
  • Мнения: 139
Че бащата не е стока - ок, ама явно той цял живот си е бил такъв. Но на майката какво й е прищракало, че да натири бременната си дъщеря по този грозен и унизителен начин.
Миличка, никой не си избира какви и кои да са родителите му. Явно в това отношение не си от късметлийките, но може в друго отношение съдбата да те е целунала по челото.
Гледай сега да не се ядосваш. Ще видиш колко хубави моменти те очакват.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 932
Бащата как да е, ама каква майка ще изгони бременната си дъщеря, нямам думи. Shocked Такова нещо лично аз не бих могла да простя, затова хич и не се наемам да ти дам съвет. Успех и си живей живота, а после се радвай на бебчо.  bouquet

# 10
  • Мнения: 388
Смятам че родителите ти са постъпили ужасно. А майка ти така както го описваш е постъпила ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕБЛАГОДАРНО  #Cussing out Но те ще съжаляват - с детенце което е напът и като почнат да си омръзват или нещата да се връщат постарому, да видиш как ще тича майка ти при тебе пак...

Сега не се трови с тези глупости. Трябва ти спокойствие и щастливи мисли за да може бебчо да порасне здрав и силен  bouquet

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Бащата как да е, ама каква майка ще изгони бременната си дъщеря, нямам думи. Shocked Такова нещо лично аз не бих могла да простя,........  bouquet

Горе главата. Всеки си ма гордост и самочувствие. Щом не сте зависими по някакъв начин от тях, живейте си живота и това е. Остави ги те да те потърсят. А когато това стане, можеш да размислиш как да продължите  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 940
Миличка, горе главата.
Сега, след като живеете на друго място, те рано или късно ще преценят, че им липсвате и не са постъпили правилно.
Имам подобен опит с родителите на милото (и ние нямаме брак). Като сме далече от тях сме най-милите, като живяхме с тях--бяхме най-лошите.
Не знам как може майка ти да постъпи така с теб.
Ако не спестяваш нищо от разказа и случките, наистина е много жалко.
Пожелавам ти успех, дано нещата да се оправят и майка ти да се опомни.
А ти опита ли да говориш с нея след това? А брат ти?

Не мога да не ти кажа, че има истина в това, което казват някой по-горе. Не е трябвало да се изнасяш веднага. И на мен на моменти ми е идвало да си хвана багажа и на секундата да се изнеса, но не съм го правила. На следващия ден всичко е по-добре и по-ясно.

# 13
  • Мнения: 2 556
Абсолютно те разбирам. Моите родители са си заедно, обичат си се много и никой от тях няма забежки извън семейството, но са ме предупредили, че каквото и да се случва, не бива да разчитам на тях за нищо и дори не бих си и помислила, че мога да живея някога в техен апартамент. Не че биха ме и приели де, в това съм сигурна, не че и аз ще потропам Wink

Признавам си, че благородно завиждам на повечето си приятелки, на които майките са вечно загрижени за тях, а моите родители никога не знаят как съм, болна ли съм, здрава ли съм, какво правя изобщо.  Изобщо не ги разбирам (подобно на твоите са доста заможни, та хич не е от недоимък). За мен това е толкова необяснимо, че просто съм го приела за някакъв факт и толкова. За сметка на това случих на мъж, чиито родители безкрайно ни подкрепят, така че нещата се компенсират.

Само искам да добавя, че на твое място в никакъв случай повече не бих се върнала да живея с тези хора, това е бил само върха на айсберга и според мен по-лошото тепърва предстои. Особено както си бременна - не си го причинявай! Успех от мен

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 19:57 от Tess

# 14
  • Мнения: 1 216
Звъннах и докладвах на майка. Тя побесня - казах и да се успокой, че нищо не е станало, да говори спокойно и т.н.
Извинявай, но сама си си надробила кашата! Като един голям човек, и съзнавайки моментните странности на майка ти и ревността и, съвсем не е трябвало да се намесваш и да подклаждаш излишни страсти без да си сигурна. Сама казваш, че не си видяла нищо нередно. Баща ти е в собствената си къща и с право не иска излишни интриги от дъщеря си и завряния бойфренд.
Какви са тези мисли да ги съдиш? За какво- да бъдат всеопрощаващи родители? Насила хубост не става!

Успех в живота занапред, приеми случката като урок и услуга!

# 15
  • Мнения: 2 556
Г-жа Броненосец, ами разбира се, ако един ден детето ти докладва, че е видяло татко си в крачка, ме забравяй да го изхвърлиш на секундата от вкъщи, нека се научи на респект към родители

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Не ги разбирам такива родители. Утре като остареят и имат нужда от помощ, интересно е на кого ли ще разчитат ...

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Нямам думи за тези ,,родители,,.
Остави ги да си изживяват любовните трепети.....и се грижи за малкото човече,което носиш.....

# 18
  • Мнения: 1 216
Г-жа Броненосец, ами разбира се, ако един ден детето ти докладва, че е видяло татко си в крачка, ме забравяй да го изхвърлиш на секундата от вкъщи, нека се научи на респект към родители

А тя видяла ли е баща си в крачка наистина?

Ясно съм го написала по-горе, има моменти, в които е по-добре да си замълчиш, особено когато не си сигурен и особено, когато човекът отсреща е емоционално лабилен и осоебно като познаваш баща си. И за какво дете става вупрос тук- говорим за възрастни хора- напът сами да станат родители.

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е.....нищо нередно не са правили бащата и камериерката,много ясно ,няма на центъра да демонстрират взаимоотношенията си....
Майката след ,като е станала доста подозрителна спрямо поведението на двамата,не е без нищо,тази жена е живяла доста години с този човек ,за да е на ясно какво може да очаква от него....и какво всъщност се случва.

# 20
  • Мнения: 2 556
Не понасям жени, които пренебрегват и гонят децата си, за да пазят и кърпят отношения с мъжа си. Просто са ми ужасни. Изобщо жените, които са се постлали пред мъжа си като килимче и искат да му угодят на всяка цена не ги оправдавам отникъде и в никоя ситуация.

# 21
  • Мнения: 2 353

А тя видяла ли е баща си в крачка наистина?
[/quote]

  А тя казала ли е, че го е видяла "в крачка"?

# 22
  • Мнения: 2 556
Каквото и да е казала, майката това е чула предполагам Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Същото се случи преди години с моя братовчедка, само че "слънцето" беше брат й, собственият й брат! Изгони я посред зима, бременна в осми месец, да търси квартири и т.н., щото искал да си живее в апартамента само със собственото си семейство. В резултат тя роди преждевременно, бебето беше с проблеми и естествено оттогава те не са си обелили две думи, а бяха безумно близки. Не го разбирам аз това, изобщо не го разбирам ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 341
Миличка, много неприятна история.
За да не се повтарям, само ще кажа, че съм напълно съгласна с всичко казано до тук от Тес!

Гледай напред, мисли за малкото човече в теб. Hug

# 25
  • Мнения: 2 032
Каква злоупотреба с думата "сираче".

# 26
  • Мнения: 280
Благодаря на всички за коментарите ви   Hug

  Първо - опитала съм се възможно най-обективно и точно да представя нещата, пропуснала съм единствено подробностите.
  Второ -  Как така да не намесвам милото? Да му казвам : "Родителите ми са страхотни! Имат си техни проблеми, затова ни гонят - Разбери ги!" Та той да не е малоумен, сам да прецени.
  Трето - Как така не е трябвало да си тръгваме? Гонят ни като мръсни кучета, а ние да им се усмихваме. Според мен само един недостоен човек е способен на подобна низост.
  Четвърто - Да, за съжаление в тези времена трябва да лъжеш и мажеш за да си добре. Но каквото и да става, аз не съжелявам, че съм искрена и открита. И самата аз казах на майка ми, че не са проявявали никакви интимности. Но не мисля, че това е най-важното в случая. Според мен каквото и да е станало, и на калъп да ги бях хванала, това не оправдава постъпката на майка ми.
   Пето - Не искам нито аз да имам нужда повече от тях, нито те да ме търсят някога. Аз вече нямам родители. Каквото и да съм казала, направила и т.н.  немога да оправдая постъпката им.

Г-жа Броненосец Тук няма какво да коментирам, сигурно си имаш основателни причини да си толкова злобен човек. Дано не изпитваш на собствен гръб, това за което съдиш мен .

Алиса  Би ли си обяснила поста. Макар и не буквално, мойте родители са мъртви за мен, а нали точно това е сираче - дете без родители  newsm78


# 27
  • Мнения: 378
Звъннах и докладвах на майка. Тя побесня - казах и да се успокой, че нищо не е станало, да говори спокойно и т.н.
Извинявай, но сама си си надробила кашата! Като един голям човек, и съзнавайки моментните странности на майка ти и ревността и, съвсем не е трябвало да се намесваш и да подклаждаш излишни страсти без да си сигурна. Сама казваш, че не си видяла нищо нередно. Баща ти е в собствената си къща и с право не иска излишни интриги от дъщеря си и завряния бойфренд.
Какви са тези мисли да ги съдиш? За какво- да бъдат всеопрощаващи родители? Насила хубост не става!

Успех в живота занапред, приеми случката като урок и услуга!

Ти ако видиш баща си с друга и знаеш,че майка ти подозира нещо,няма ли да и кажеш?Или ще я оставиш баща ти да я прави на проста,тя да слугува той да хойка.Естествено,че ще кажа точно това което съм видяла,без преувеличения.

# 28
  • Мнения: 1 035
Ти ако видиш баща си с друга и знаеш,че майка ти подозира нещо,няма ли да и кажеш?Или ще я оставиш баща ти да я прави на проста,тя да слугува той да хойка.Естествено,че ще кажа точно това което съм видяла,без преувеличения.

 Peace

# 29
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Marojinka,

подкрепям те в петото ти решение  Hug
Ти нямаш никаква вина за забежките на баща си, че майка ти да си го изкарва на теб. Дори трябва да е благодарна, че си и казала какво става и си на нейна страна Rolling Eyes
Някой ден пак ще опрат до теб щото тази 5 етажна ( newsm78) къщза няма къде да я носят Confused

# 30
  • Мнения: 4 916
Като чета как за авторката родителите й били мъртви и нямала нужда вече от тях... имам чувството, че голяма част от историята е спестена.

# 31
  • Мнения: 280
Като чета как за авторката родителите й били мъртви и нямала нужда вече от тях... имам чувството, че голяма част от историята е спестена.

Какво е спестено според теб? И не казвам, че нямам нужда от родители, точно обратното - липсата на бащина любов и подкрепа винаги ми е липсвала. Но какво мога да направя? Да ги разбирам и опрощавам всеки път ли? А мен кой ще ме разбере? И какво всеки път да се надявам, че утре нещата ще тръгнат в друга посока? И после пак да падам - Не мерси  Naughty  Предпочитам да се науча да съм щастлива и без тях, отколкото да вярвам в чудеса. А иначе имам нужда, имам огромна нужда от майка си особено - особено сега и то не толкова финансова,колкото морална, но......тях сега не ги е грижа. Те са на друга вълна. Да са живи и здрави. Не им желая нищо лошо. Искам само ние / аз, татито и бебчо/ да сме добре и да се справяме с ударите на живота. Нищо повече

# 32
  • София
  • Мнения: 1 735
Баща ти зле,ама майката ти направо е трагедия.Да се откажеш от детето си и от бъдещото внуче заради такъв екземпляр!? #Cussing outМежду другото и аз съм казвала на майка ми за баща ми и той никога не ми се е разсърдил за това,нито тя.Знам,че на каквато и възраст да си те са ти родители и такива отношения много болят,но в името на  бебчето запази спокойствие и най-добре, даже и на квартира, да сте самостоятелни.С майка като в пубертета няма да ти е  лесно,така че отделно.Ще си имаш твои грижи/положителни разбира се Laughing/ и твое семейство,а не да живееш с проблемите на вашите.А така натоворваш и мъжа си,а това няма да е от полза на отношенията ви.

# 33
  • Мнения: 332
Ако с мен така се подиграят и ме изхвърлят на улицата, повече тези хора няма да съществуват за мен! Бащата пълен темерут, майката използва децата си или в най-добрия вариант я тресе критическата, даже се радвай, че си се махнала от тоя цирк.

# 34
  • Мнения: 2 386
Напълно съгласна с Алиса и argun.

# 35
  • Мнения: 280
Напълно съгласна с Алиса и argun.

Всеки има право на мнение, но.....не виждам доводите ви  Thinking

# 36
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не е нужно....,явно е,че се изважда само определена дума от дадено изречение без да се следи смисъла ... Wink
Не се притеснявай,мисли за бебчо.....

# 37
  • Мнения: 280
Вярвам,че един ден ще се радваме, че са ни изхвърлили, но....за момента ми е много болно.

# 38
  • Мнения: 388
Аз имам подозрението че нещата се връщат постарому и в скоро време майка ти пак ще е една смазана и тъпкана от мъжа си жена... В момента той се възползва от това че тя е много "влюбена" в него за да постигне каквото иска, в последствие дори и да не е толкова влюбена ще остане навика да му угажда. Мисля че изгонването ви е било тактически ход от негова страна, защото ТИ си била тази която е помогнала на майка ти да си отвори очите и в момента тя малко или много си има собствено мнение и не му позволява да прави каквото си иска (така разбирам аз това че той твърди че ти я настройваш сещу него). Сега когато си далече и тя няма подкрепата ти, той ще започне малко по малко да я усмирява... Ксто няма кой да й отваря очите, накрая ще успее и пак ще си я тъпче... но пък тогава тя ще си го е заслужила! Поне така мисля аз...

# 39
  • Мнения: 1 858
Преди години родителите на мъжа ми ни изхвърлиха така... направиха ни най-голямата услуга, която някой някога ни е правил. При това ние бяхме с малко дете... както и да е живи и здрави да сме.

# 40
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Поддържате ли някакви отношения с тях?

# 41
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
извинявай но темата има много странно заглавие...
нима едно сира4е се интересува от това какви са били финасовите възможностти на родителите му?
Ако някой е загубил  родителите (в пряк или преносен смисъл),  какво зна4ение имат  възможностите?
теб кое те нарани пове4е това 4е  се 4уства6 като 4овек останал без родители, или това 4е те имат възможности, но не искат да  живеете в една къ6та?

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 20:36 от sl

# 42
Като започнах да чета темата, историята много ми заприлича на моята. Но разликата е там, че моята майка си остава най-идеалната майка. В крайна сметка аз нямам само баща. Баща ми е като твоя свикнал да му угажда майка ми, да я  тъпче, дори да я бие. След поредния побой, аз подкрепих майка ми и настоях тя да го напусне, тъй като там не е в безопасност. Да уточня, че аз не живеех там. Вече бях омъжена. Майка ми се изнесе при нас. Нямаш  представа какъв телефонен тормоз беше в началото.  Баща ми си мислеше, че това е за кратко и тя пак ще се върне. Когато мина 1 година, той постепенно се отчая и започна да пие. Всяка вечер вместо да яде пиеше. Така се разболя от остър панкреатит. Едвам го спасиха. Направиха му 6 операции една след друга, лекарите почти не даваха гаранции. Тогава го подкрепихме аз, сестра ми и майка ми. Ходихме в болницата често и той постепенно започна да се възтановява. Разбрахме, че преди да се разболее е живял с жена в апартамента, която обаче като е помислила ,че той няма да живее не си е направила труда да ни каже. Разбрахме случайно от случаен човек. После разбрах, че той не и е давал да ни каже. След като той се оправи, много искаше майка ми да се върне, но тя същевременно си имаше вече приятел. Не се върна. Той отново заживя с тази жена. Но нашите отношения с него се свеждаха само до това аз да се интересувам от неговото здраве, аз му се обаждах, ако аз не го потърся той никога не се сеща за мен, нито за детето ми. Когато сина ми влезе в болница да го оперират от херния, му се обадих да му кажа, а той само каза, че не може да дойде ,защото не му било добре. От тогава нито веднъж не се обади да пита как е детето, а той и никога преди не го е правил. Нито пита за детето, нито за мен. В нас никога не идва, защото е гузен от това което е говорил /живеем в една къща с родителите на съпруга ми/. Прекратих всякакви отношения с него. Незнам дали постъпвам правилно. Но така го чувствам. А иначе ми липсва, но не мога да общувам с него насила. Какъв родител не би се обадил никога на детето си, а само ако то му се обади би общувал с него.

# 43
  • София
  • Мнения: 90
... имам чувството, че голяма част от историята е спестена.
Автора има правото да напише такава част от историята, каквато сам прецени!
Ако тя не ви е достатъчна,за да сте обективни- просто си спестете отговора!
И относно дамата, която намира, че с думата "сирак" е спекулирано-
Някои думи имат и преносно значение.....и лично аз нямам против да се ползват Laughing
И към авторката-
Съжалявам за това, което преживяваш, но понякога поговорката "Всяко зло- за добро" е отговора на всички въпроси, от които сега те боли...

# 44
  • Мнения: 4 916
... Автора има правото да напише такава част от историята, каквато сам прецени!
Ако тя не ви е достатъчна,за да сте обективни- просто си спестете отговора!
...

Хайде да не ми даваш акъл дали да пиша отговори или не!
Щом си е пуснала историята тук, аз пък имам право да я питам какво е спестила! И защо по дяволите непрекъснато говори за материалното!
Не вярвам сирачетата да правят така! Не и сирачетата, които аз познавам!
Ако авторката и искала да слуша само хор на оплаквачките, да си направи свой форум и там да определя правилата!

# 45
  • Мнения: 280
извинявай но темата има много странно заглавие...
нима едно сира4е се интересува от това какви са били финасовите възможностти на родителите му?
Ако някой е загубил  родителите (в пряк или преносен смисъл),  какво зна4ение имат  възможностите?
теб кое те нарани пове4е това 4е  се 4уства6 като 4овек останал без родители, или това 4е те имат възможности, но не искат да  живеете в една къ6та?



Добавила съм думата "възможности" за да поясна, че не това че нямат възможност е причината да ни изхвърлят. Боли ме най-вече от това, че нямам тяхната морална подкрепа. И не, не е проблема, че не искаме да живеем в една къща. Толкова ли сложно съм го обяснила - проблема е самото отношение!!!

# 46
  • Мнения: 280
Поддържате ли някакви отношения с тях?

Не, в събота следобяд майка ми ми се обади: Как съм? Къде сме спали? Било и много гадно, че така е постъпила. Незнаела какво и ставало. И някви такива. От това ме болеше още повече, след няколкото въпроса ние как сме, тя се оплакваше, че тя не се чувства добре. Е извинявай, ама.....аз какво да направя? Пожелах и да са живи и здрави, и щастливи, да се радват на любовта си и да не ми звъни повече. Съдете ме колкото искате, но според мен няма как да си запазим оъношенията при това положение. Да се чуваме или виждаме, да я питам как са с баща ми, да и споделям ние как сме.......Това е абсурд.

argun  Като толкова те интересува цялата история, нямам нищо против да ти я разкажа. Ако искаш даже като разпит може да го направим, за да отсъдиш - крия ли нещо или не и да си кажеш тежката дума по самата история

На останалите - Благодаря  Hug

# 47
  • Мнения: 4 916
...
argun  Като толкова те интересува цялата история, нямам нищо против да ти я разкажа. Ако искаш даже като разпит може да го направим, за да отсъдиш - крия ли нещо или не и да си кажеш тежката дума по самата история
...

Всъщност не ме интересува, но като гледам колко социално желателна поза си заела... сигурна съм, че има и още.
И с това постоянно натякване за пететажната къща, още от форум "Родители, отглеждащи сами децата си"... пресоли манджата.

п.с. Гледала съм го този филм, само че с триетажна къща.

# 48
  • наоколо
  • Мнения: 55
Я, как ме подлъга със заглавието! Stop

" Сираче"- накара ме да мисля, че става дума за малко дете, пък ти май си поотраснала, щом чакаш бебе.

Както и да е.

Родителите ти не са прави да те гонят в сегашното ти състояние, но по принцип имат право да не искат сплетник в къщата си. Извинявай за израза, но точно в тази роля си се поставила сама.
Нали каза, че нищо нередно не си видяла- защо тогава побърза да се обадиш на майка си? Аз подозирам, че е защото сегашните отношения на родителите ти не ти харесват и предпочиташ да ги разделиш, но ти си знаеш. На мен не е нужно да ми отговаряш, но е добре сама да огледаш отношенията си и ако е нужко да ги коригираш.
Само ще допълня, че това което си видяла е било пред твоя офис. Нали не мислиш баща си за глупак, който организира срещите си пред прозореца на дъщеря си? После, след като си помислила, че има нещо нередно, защо не поговори с него, а побърза да сплетничиш?

Отново ти казвам- не държа да ми отговаряш. Пиша всичко това за твое добро. Научи се да поставяш ясно въпросите, за да получаваш ясни отговори.

Има резон в думичките " Всяко зло за добро". Опитай се да извлечеш доброто от ситуацията.

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 11:01 от една такава

# 49
  • Мнения: 378
...
argun  Като толкова те интересува цялата история, нямам нищо против да ти я разкажа. Ако искаш даже като разпит може да го направим, за да отсъдиш - крия ли нещо или не и да си кажеш тежката дума по самата история
...

Всъщност не ме интересува, но като гледам колко социално желателна поза си заела... сигурна съм, че има и още.
И с това постоянно натякване за пететажната къща, още от форум "Родители, отглеждащи сами децата си"... пресоли манджата.

п.с. Гледала съм го този филм, само че с триетажна къща.
Ей големи дедективи и философи, направо да вземете да почнете работа в някое полицейско управление,че май само във форума си опражнявате професията.

# 50
  • Мнения: 4 916
...Ей големи дедективи и философи, направо да вземете да почнете работа в някое полицейско управление,че май само във форума си опражнявате професията.

За теб това проблем ли е?

# 51
  • Мнения: 378
...Ей големи дедективи и философи, направо да вземете да почнете работа в някое полицейско управление,че май само във форума си опражнявате професията.

За теб това проблем ли е?
Да защото такива като теб,освен да се мъчат да спънат темата и да търсят нещо криминално,едва ли са полезни в случея,момичето иска съвети и мнения а не някой дедектив който да се мъчи да я изкарва виновна в нещо си там в твоите представи.

# 52
  • Мнения: 280
Една такава   Явно четеш доста избирателно. Ако си направиш труда да прочетеш всичко, вярвам че ще можеш да си отговориш на някой от въпросите си  Peace  И незнаех, че когато си на 50 /например/ и загубиш родители боли по-малко  newsm78 Какво значение имат годините, хич не ми е ясно.

argun   Сигурна си? Та ти да нямаш някакви дарби? Брей, брей! Май на теб ти е по- голям трън тая къща, отколкото на мен. Моята цел беше единствено да съм възможно най-ясна в обясненията си. А колкото до това в колко теми съм се оплакала - незнам да има някакъв лимит за постове  Thinking

denigali Не си заслужава да се занимаваш с подобен тип хора. Нямам нищо против да ме разследва, но поне да има някакви доводи, а тя само си гадае

# 53
  • Варна
  • Мнения: 472
Какво означава сплетник? Да не би момичето да е уредило срещата на баща си? И с какво по-точно е опасна една бременна жена - да не би насила да вкара баща си в изневяра? Обвиненията ми се струват невероятни   newsm78

Не е трябвало да напускаш доброволно.  Интересно ми е дали биха понесли публичната излагация да те изгонят ooooh!



# 54
  • Мнения: 4 916
...
argun   Сигурна си? Та ти да нямаш някакви дарби? Брей, брей! Май на теб ти е по- голям трън тая къща, отколкото на мен. Моята цел беше единствено да съм възможно най-ясна в обясненията си. А колкото до това в колко теми съм се оплакала - незнам да има някакъв лимит за постове  Thinking
...

Имам достатъчно опит с хората, за да знам, че никоя сълзлива история не е само в черни и бели боички.
Пак ти казвам - пресоли манджата с тези мъченически пози.

# 55
  • наоколо
  • Мнения: 55
Какво означава сплетник? Да не би момичето да е уредило срещата на баща си? И с какво по-точно е опасна една бременна жена - да не би насила да вкара баща си в изневяра? Обвиненията ми се струват невероятни   newsm78

Не е трябвало да напускаш доброволно.  Интересно ми е дали биха понесли публичната излагация да те изгонят ooooh!

Сега ще ти кажа- означава човек, който плете интриги- при това съвсем не безкористно.
Повод да го кажа са ето тези думи на авторката в друга тема

Цитат
Разгеле преди година и половина след поредната порция обиди към нас - малко под натиск от моя страна, майка ми си събра багажа и се качи да живее при брат ми.

Иначе не е уреждало срещи, но явно е направило от мухата слон. В темата въобще не виждам бащата да е изневерявал. Четох за безпочвена ревност на майката и за подклаждането й от раздуването на "сирачето"

# 56
  • Мнения: 139
Една такава, гледай сега да ти обясня:

Ако се опитваш да накараш човек, който дълго е бил обиждан и унижаван да се осъзнае и просмисли собствената си самооценка (което в случая е направила една загрижена дъщеря за майка си) е едно нещо и, между другото, съвсем не се нарича "сплетничене";

Да изгониш бременната си дъщеря е съвсем друго, но понеже съм възпитана, няма да напиша как би следвало да се нарича човек, способен на подобна постъпка.

# 57
  • Мнения: 2 556
Който не е имал проблемни родители, никога не може да повярва на истината. Понеже имам известен опит, вярвам напълно, че родители могат да са супер некоректни с децата си абсолютно безпричинно. Това е факт от живота, не е трагедия, просто трябва да се приеме и всеки да си живее чудесно след това.

# 58
  • Мнения: 1 062
Много е гадно това, което ти се е случило. Според мен имаш пълното право да си наранена и обидена ( меко казано). Съвсем по друг начин щяха да стоят нещата, ако не беше бременна и родителите ви проведат разговор с вас, за това, че искат да поемете пътя си сами от тук нататък и да си намерите ваше жилище и т.н. Но, начина по който са го направили е отвратителен. А баща ти даже не си е направил труда да си вдигне задника и да дойде да ви го каже сам, че не ви иска вече там, а пратил майка ти. Тъпо, грозно и просташко. Каквато и да е историята, дори нещо да е спестено, начина и отношението са най-грозното в случая. Успокой се, вземи се в ръце и мисли за бебето. Знай, че всичко се връща някой ден, рано или късно. Болно ти е сигурна съм, но мисли позитивно. Разбирам те напълно, защото свекърва ми ни изгони така, когато бях в 4 месец. Знам, какво е чувството и болката, а си представям ако това е собствената ти майка. Ще мине време и вече няма чак толкова да ти е гадно, като се сетиш. Разбирам те и за това, че ти е криво, че с тези възможности, които имат, се налага да живеете на квартира. И това е тъпо според мен. Не мога да си представя да имам огромна къща, на 5 етажа, празна, и да изхвърля детето си на улицата, сякаш ще си я нося в гроба. Вярно, никой на никого не е длъжен, но въпроса не опира до задължение, а до обич, бащинско чувство и уважение. Кураж ти пожелавам и лека бременност.  Peace

# 59
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не те съжалявам Naughty
И то е защото,съдейки от злостните ти изказвания тук във форума,си представям,да не кажа,че чувам,думите ти отправени към майка ти за баща ти ooooh!Не се сърди на майка ти,и аз съм от детективската дружина оформила се тук ,и подозрението ми е,че ти си същата като нея Wink

# 60
  • Варна
  • Мнения: 472

Цитат
Разгеле преди година и половина след поредната порция обиди към нас - малко под натиск от моя страна, майка ми си събра багажа и се качи да живее при брат ми.

Иначе не е уреждало срещи, но явно е направило от мухата слон. В темата въобще не виждам бащата да е изневерявал. Четох за безпочвена ревност на майката и за подклаждането й от раздуването на "сирачето"

Ако с моята майка се случват подобни неща, натискът никак няма да е малък от моя страна. Не мисля, че мога да бъда наречена сплетница, а дъщеря обичаща майка си. Струва ми се напълно нормална човешка реакция newsm78 / освен ако не мразиш майка си  Thinking /

# 61
  • Мнения: 280
Една такава, гледай сега да ти обясня:

Ако се опитваш да накараш човек, който дълго е бил обиждан и унижаван да се осъзнае и просмисли собствената си самооценка (което в случая е направила една загрижена дъщеря за майка си) е едно нещо и, между другото, съвсем не се нарича "сплетничене";

Благодаря, че си отговорила вместо мен  Peace   Ако ти,  една такава , би си траела при едно такова отношение на който и да е към твой близък / в случая на баща ми към майка ми/, то благодарна съм, че не си от моето обкръжение  Praynig  Явно твоята философия е " Аз да съм добре, пък другите да се спасавят както могат" и сигурно аз трябваше да си казвам: "Кво ми пука - унижава нея, не мен"  Е, не!  Stop  Не бих го допуснала.  По-добре да съм сплетница, отколкото безсърдечна.

danidji Кое е толкова злостно? А ти какво предлагаш "като ме ударят , да дам и другата буза" ,така ли?

# 62
  • Мнения: 280
Между другото , хич не ми е ясно .....защо толкова разнищвате това, дали е имало изневяра или не  newsm78 

# 63
  • Мнения: 651
Истеризирате, мацки  Crossing Arms

По логиката на повечето от вас половин Европа и Северна Америка са сираци - родителите им са живи и имат възможности. Ми отбиват си по-рано децата..
Заглавието наистина подвежда.

marojinka, искрено съжалявам, че точно в този период от твоя живот не можеш да разчиташ на подкрепа от най-близките за теб хора. Любовните неволи са си тяхна грижа, но подкрепата за децата е на І място! Не мога да разбера такива родители. Що за пубертетско поведение?!
Кураж   bouquet и не се тормози много, не е полезно за бебчо  Hug

А ей това никога не бих направила:

.. Звъннах и докладвах на майка. 
Бих хванала стареца за яката и бих си поговорила с него.
А мама не бих я притеснявала излишно.  Naughty
Но вие си знаете най-добре. Thinking

# 64
  • София
  • Мнения: 90
А-а-а, в много грозна посока и завила тази тема! Търсенето на "абсолютната и чиста Истина" е ескалирало до там, че форума е заприличал на съдебна зала Thinking А, момичето е влязо не на съд , а за съвет...
Не си позволих да коментирам случая, но ако го направя, би изглеждало така:
Бих хванала стареца за яката и бих си поговорила с него.
А мама не бих я притеснявала излишно.  Naughty
Но вие си знаете най-добре. Thinking

# 65
  • Мнения: 2 908
Оооо,мила,аз сапунки у нас като твоята-бол.Че и по-големи-няма да разказвам защото е ужасно дълго,е не по-дълго от Дързост и красота,но е дълго и мъчително,така,че ми е ясно положението.Аз от 17 годишна,че и от по-рано вече живеех сама.Т.е.от 13 годишна живея само с баща си,който например с дни заминава за риба и ме оставя да се гледам сама.....Грижа го беше за мен,поне до като станах на 15,когато се появи една "интересна"персона,настани се у нас,грам уважение нямаше към мен,а един ден,като бях на 18г ми заяви в лицето-че това не бил моя роден дом(където съм живяла от раждането ми).....Не на мен сапунки-преживях ги вече Stop
Съжалявам,че има още момичета,които да преживяват такив анеща-за мен беше изключително болезнено,защото съм и бях много емоционална и цял живот исках малко разбиране,но момиче,което живее с баща си,трудно получава такова...Е,има и бащи,които са разбрани(като мъже явно),ама са малко,та да разбират емоционалната потребност на дъщерите си.

# 66
  • Мнения: 280
Дали да им простя? И да забравя болката и огорчението,които ни причиниха????

# 67
  • Мнения: 2 556
Естествено, ако не им простиш и не превъзмогнеш всичко това, ще вредиш само и единствено на себе си. Сама си прецени струва ли си да е така?

# 68
  • Мнения: 937
Минали са 6 месеца и все още ли не общувате? Дори задари бебето? Техните отношения още ли са като на юноши?

# 69
  • Мнения: 388
Нещо променило ли се е (в отношението им към вас) или просто се чудиш дали да спреш да си тровиш живота с мисли за тях?

Да простиш - да, да забравиш - едва ли ще можеш /личен опит за нещо много по-маловажно/ , но ти пожелавам успех  Peace . Ако отношението им е същото както преди, най-доброто което можеш да направиш за себе си и семейството си е да спреш да мислиш за това което се е случило(и да си тровиш нервите със спомена за него) и да продължиш живота си без тях и мисълта за тях.

# 70
  • Мнения: 2 556
Аз с моите родители от години общувам проформа, те ми звънят на празниците, аз отговарям любезно, отстрани погледнато всичко е наред. Реално за мен нямаме никакви отношения, нито се виждаме, но според тях всичко е ОК, те са спокойни, че "са изпълнили дълга си" и имат чудесни отношения с дъщеря си. Аз предпочетох да е така най-вече защото мъжът ми държи да имам поне привидно нормални отношения с родителите ми, ако беше останало само на мен, никакви не бих имала (хем че в никакви сериали не са ме вкарвали, при тях проблема е от друго естество).

# 71
  • Мнения: 280
Тес , ако вредях само на себе си - няма проблем.Лошото е, че вредя и на мъжа и бебчето ми  Confused

Само да поясня, че около месец след като ни изхвърлиха, заминаха за чужбина - да работят.

Не бих казала, че има особена промяна. Майка ми ми писа смс като родих. После звънеше по скайпа, но ние не отговаряхме. Един ден и писах, но разговора не вървеше. Не усетих разкаяние за постъпката и, дори не каза: "Извинявайте", а точно обратното -  така било по-добре за нас. Не споря - по-добре е да сме самостоятелни, но на каква цена??  
Звъни само на близките ни и се оплаква, че не см искала да я чуя. По този повод и казах много силни, но напълно верни за мен думи. От тогава не  ни е търсила. Даже ония ден не ми честити рождения ден.
Преди месец някъде леля ми ми се обади да ми каже, че нашите са си говорили и че можело да се върнем в къщата. Изумях  Shocked Където сме си изберяли, там да се настаним  #2gunfire
Преди седмица баща ми си беше в Бг, но не дойде да ни види.Макар че на два пъти кара брат ми до нас.

Искам да им простя, но.....пропаста е огромна и те не я смаляват

# 72
  • Мнения: 2 556
Не знам, зависи ти как се чувстваш? И при нас има пропаст, но на мен тази пропаст ми харесва и не искам да я смалявам. 100 пъти ми е по-добре така, отколкото да се натоварвам със срещи, разговори и проблеми...

# 73
  • Мнения: 280
В интерес на истината тежи ми ужасно много  Confused

# 74
  • Мнения: 2 556
Е, нищо не пречи при вас да има вариант с щастлив край  Simple Smile

И на мен ми тежеше години наред, но накрая прецених, че от това губя само аз, явно имам силен инстинкт за самосъхранение и спрях да мисля как нещата могат да се оправят, осъзнах, че няма начин да бъдат ОК и откакто съм го приела, се чувствам нов човек Wink

# 75
  • Мнения: 280
Благодаря ти  Hug Дано и аз намеря правилния изход за мен

# 76
  • Мнения: 0
здравей marojinka,

и аз имах проблеми с родителите си и страшно много ми тежеше,
даже бях пуснал такава тема тук.
родителите ми прекратиха контакти със мен, и аз спрях да ги търся,
и оттогава се чувствам като новороден, от началото е трудно на човек докато свикне и се примири със ситуацията,
и след това страшно ми олекна, ами защо да си тровя живота заради тях и при всяка среща да ми е гадно, по добре да нямаме контакт, аз имам семейство, жена ми и никой друг не ми трябва, ние сме си едно малко семеийство.
решил съм да дам втори шанс на родителите ми само ако осъзнаят какво са направили и искам да видя че действително
мислят за мен и го показват с действията си, а не само да думи. иначе дотогава не искам никакъв контакт със тях, защото имам само един живот и искам да го изживея само с прекрасни моменти и просто нямам време да се занимавам с интригите и ревноста на сулъо и пулъо.
а това че си казала на майка ти, постъпила си като една достойна дъщеря, жалко че майка ти не го е оценила и те е предала по този долен начин.
радвай се на бебчето и на мъжа ти, изпълваи живота си със прекрасни мигове прекарани със семейството си и не си хаби мислите за нищо друго, защото живота си тече, времето минава, и миговете в които си се наслаждавала на детенцето ти когато е било бебче никога няма пак да се повторят, така че наслаждаваи се на живота със пълни шепи !!!

 Peace

# 77
  • Мнения: 388
Chris_379    bouquet

Позитивно мислене и хубави емоции са най-доброто решение!

# 78
  • Мнения: 398
Стой си там където си и се опитай да забравиш за всичко което ти трови живота.
Свиква се.Времето лекува.

# 79
  • Мнения: 280
Kрис  и Любопитна   bouquet

Ще се опитам възможно най-бързо да ги загърбя и да се радвам на сегашното си семейство

# 80
  • Мнения: 943
Миличка, не знам какво да кажа... Tired Аз съм в някакво подобно положение с майка ми. Не знам какво им се случва понякога на старците-разбойници ,но аз също имах желание да се сдобря с нея , въпреки че тя е виновна аз,мъжа ми и баща ми да се изнесем от 4-стаен апартамент и сега да се мъчим като грешни дяволи. Знаеш ли,по-добре да не патим заради грешките на родителите си. Имаш си семейство като слънце,оправяте се...Знам,че е тежко да нямаш връзка с родителите си и ей така от нищото като че ли си се отгледала сама..ПОнякога ми тежи на съвестта, заради това,че  ми е майка и недай си Боже утре нещо да й се случи ,ще ми тежи още повече ,че не съм направила опит. НО осъзнах,че само защото съм по-млада и съм дъщерята ,няма да променя принципите си.Аз съм чиста пред себе си! Щом не предприемат първата стъпка,щом не показват ,че им липсвате,явно не си заслужава. Гледай напред и от сърце ти желая всичко при теб да се оправи и да сте много безгрижни и щастливи

# 81
  • Мнения: 824
Стойте си на квартира.Ако се преместите и пак им скимне да ви изгонят......

# 82
  • Мнения: 12 662
Постъпила си адски грозно.

# 83
  • Мнения: 280
Бебка И мен от това най ме е страх - не се знае кога живота ще свърши и.....после ще ми тежи още повече, макар че аз не се чувствам виновна за сегашните ни отношения.

Маме Вярно и това,което казваш - макар и да ме съмнява  Thinking Но не това е главната причина да не искаме да се връщаме, по скоро как ще се гледаме, камо ли да общуваме приятелски, след всичко случило се  newsm78

Мадам Моля, поясни се  Peace

# 84
  • Мнения: 12 662
Това с докладването. И с непрекъснатата ти намеса в техния живот.  Разбирам, че те боли за майка ти,...насила хубост не става. Вместо да изпишеш вежди, вадиш очи. Няма да ти е приятно, ако някой така се меси в твоето семейство.

# 85
  • Мнения: 2 556
Как може децата да са "някой, който се меси в семейството", ами те са най-важните членове на това семейство за мен.

# 86
Здравейте, искаше ми се да съм достатъчно силна и да се справя, но...немога да спра да се измъчвам. Затова ми се иска да чуя странично мнение, за което предварително БЛАГОДАРЯ.

   Ето и моята история.......С баща ми никога не сме се разбирали - той винаги ни е унижавал, обиждал,критикувал  и какво ли още не. За него целувки, прегръдки, похвали, мили думи, дори честитене на рожден ден са пълни глупости. Нямах право на желания, мнения и т.н. Слава Богу, майка ми беше страхотен човек - криела ме е, подкрепяла ме е, разбирала ме е. Преди година и половина баща ми за пореден път унижи майка ми, аз както винаги се намесих да я защитя. Тогава майка си събра багажа и се качи да живее при брат ми. В началото и беше трудно, тя не знаеше как да се радва на живота, беше свикнала да я комадват, да няма право на желания и мнения, а само да слугува. Бях до нея,убеждавах и че стойностен човек и че заслужава уважение - бързо влезе в крачка. Мн се радвах за нея. Но преди 2-3 месеца баща ми нае камериерка да поддържа стаите. "Имаме" къща на 5 етажа на морето. Майка явно изревнува, тая да не я измести и малко след това поднови отношенията си с баща ми. От месец и малко слезе при него на първия етаж. Радвах се за нея - макар че аз все още не говоря с баща си. Но тя стана неузнаваема - влюбена като ученичка, ревнува от камериерката,която в последвтвие изгони, пишеше и заплачителни смс - "да не закача мъжа и", промени изцяло поведението си и към баща ми - не му мълчеше и козируваше както преди. Почти не обръщаше внимание на мен, брат ми и хората,който бяха до нея през раздялата. Може би няма лошо - наваксваше пропуснатото през годините.Но....ето какво стана в петък - Случайно от офиса, където работя виждам баща ми отпред, след малко идва и камериерката от някъде.  След малко тръгнаха на някъде с колата, не интимничеха. Звъннах и докладвах на майка. Тя побесня - казах и да се успокой, че нищо не е станало, да говори спокойно и т.н. Но..тя звъняла на него, звъняла на нея - никой не вдига. След час някъде се чува с баща ми, той и обеснил, че и направил услуга, че имала работа в района,но не.....Майка звъняла пак на камериерката, обяснавала и се 1 час по тела. Тя пък се оплакала на баща ми и изобщо голям филм....А аз посъветвах майка да не прави сцени и глупости. И прибираме се ние вечерта след работа с "мъжа ми" / нямаме брак/ и след малко майка идва при нас, накратко : Деца,имам една лоша новина. Оплесках много нещата днес и баща ти каза, че ти ме настройваш срещу него и щом аз искам той да не се вижда с тая, той иска вие да се изнесете от тук." Стоях като гръмната, незнаех как да реагирам. Питам я: "Може ли поне да пренущуваме и днес или..? Беше привечер. А тя:"Незнам, не го питах" . Умрях и се родих наново, вярвате ли ми. Незнам как намерих сили да стана, отворих и вратата и тя излезе. Радвам се поне, че успях да здържа съзите си пред нея. Без много да се чудим почнахме да събираме багажа, а то..колкото за тир. Към 23:00 ч бяхме готови, сложихме най-необходимото в колата, другото в едни комшии пренесохме и така.....Докато милото сваляше багажа, наште си вечеряли спокойно и си гукали сладко......Кажете ми моля ви, грешно ли е да ги обвинявам???Знам, че съм вече голяма, трябва сама да се грижа за себе си,но това ли е начина. А и ние не сме им пречили финансово, на отделен етаж сме, сами се храним и поим. Немога да разбера какво им пречихме толкова. да не говорим, че кокато съм се оплаквала на баща си, че ми липсва бащина ласка, той винаги се е оправдавал с къщата, че заради нас я правел, с нея ни доказвал любовта си. А сега?

 Ох стига толкова, че мн дълго стана. Аз ли греша кажете? Имам ли право да ги съдя или те са прави?

Ако всичко, което си написала, е вярно, майка ти е много слабохарактерна жена. За съжаление на нея не можеш да разчиташ. Тя е изключително зависима от баща ти, който пък е много властен човек. И който не слушка във вашето семейство, явно получава наказание от баща ти. Майка ти пак ще опре до теб, може и баща ти, не се знае. Тъжно е, но е факт, че е възможно в бъдеще да им помогнеш в случай на нужда. Че е възможно да ти дожалее. Просто това са твоите родители. Какво да се прави.
Но не се обвинявай и недей да съжаляваш за стореното. Те трябва да съжаляват! Как може да си изгониш бременната дъщеря, та нали тя е слабата в случая, тя е с бушуващите хормони, дори и да се е объркала, дори и да е прекалила? Просто не се опитвай повече да отваряш очите на майка си, тя не иска да види истината. Той животът си тече и нещата се връщат като бумеранг.

# 87
  • Мнения: 12 662
Как може децата да са "някой, който се меси в семейството", ами те са най-важните членове на това семейство за мен.

Деца? На 20+ години. Със собствено семейство.

# 88
  • Мнения: 943
Деца? На 20+ години. Със собствено семейство.

Винаги ще е дете на майка си и баща си,какво значение имат годините  ooooh!

# 89
  • Мнения: 2 556
На всеки може да се ядосам, ако ми цъфне с неприятно инфо, но в подобен случай бих се ядосала много повече на мъжа, че притеснява децата, отколкото на тях

# 90
  • Мнения: 1 749
Как може децата да са "някой, който се меси в семейството", ами те са най-важните членове на това семейство за мен.

Деца? На 20+ години. Със собствено семейство.
Аха,значи като навърша определена възраст и вече съм кръгъл сирак.Ммда..

# 91
  • Мнения: 12 662
На всеки може да се ядосам, ако ми цъфне с неприятно инфо, но в подобен случай бих се ядосала много повече на мъжа, че притеснява децата, отколкото на тях

Айде стига с тези деца. Дете на 20+ години.  Чувствате се много големи. Не дай се Боже свекървата да ви даде съвет, ама иначе сте много големи. Пък в семейството трябва да сте деца. Но  мъжът - неее, той трябва да за..е майка си. Нали е мъж, не е дете.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 15:04 от Мадам Х

# 92
  • Мнения: 388
На всеки може да се ядосам, ако ми цъфне с неприятно инфо, но в подобен случай бих се ядосала много повече на мъжа, че притеснява децата, отколкото на тях

Айде стига с тези деца. Дете на 20+ години.  

На 25 съм... сестра ми е по-голяма... ако питаш родителите ми, за тях сме сигурно на не по-вече от 5-6. Така че вероятно това което е написала Tess важи в пълна сила за моите родители. Реплики от рода на "Не яж ... за да остане за децата" са доста показателни!!!
Да не говорим че има деца, кото на по 30г. още не могат да се отделят от полите на мама.

Как може децата да са "някой, който се меси в семейството", ами те са най-важните членове на това семейство за мен.

Деца? На 20+ години. Със собствено семейство.
Нормално е в едно семейство дъщерите и синовете да се интересуват от родителите си, въпреки че имат собствено семейство вече!
Или искаш да кажеш че твоя син вече не ти е син и не е от твоето семейство, само защото се е оженил? Че той вече не трябва да се интересува от теб и да ви зареже защото си има съпруга?

# 93
  • Мнения: 12 662

Деца? На 20+ години. Със собствено семейство.
Нормално е в едно семейство дъщерите и синовете да се интересуват от родителите си, въпреки че имат собствено семейство вече!
Или искаш да кажеш че твоя син вече не ти е син и не е от твоето семейство, само защото се е оженил? Че той вече не трябва да се интересува от теб и да ви зареже защото си има съпруга?
[/quote]

Нали това се иска от мен като свекърва.

# 94
  • Мнения: 280
Вместо да изпишеш вежди, вадиш очи.

За огромно съжаление точно така се получи, НО ако ти би лъгала майка си и би си траела когато я унижават, но аз НЕ БИХ. Аз исках само да повярва, че е нещо повече от това, което я изкарва баща ми и да и покажа, че не е нужно заради нас/мен и брат ми/ да търпи това негово отношение  Peace

# 95
  • Мнения: 280


Айде стига с тези деца. Дете на 20+ години.  Чувствате се много големи. Не дай се Боже свекървата да ви даде съвет, ама иначе сте много големи. Пък в семейството трябва да сте деца. Но  мъжът - неее, той трябва да за..е майка си. Нали е мъж, не е дете.

И когато сме били на 5 , пак сме се чувствали много големи  Peace Така, че....   Stop

# 96
  • Мнения: 388

Деца? На 20+ години. Със собствено семейство.
Нормално е в едно семейство дъщерите и синовете да се интересуват от родителите си, въпреки че имат собствено семейство вече!
Или искаш да кажеш че твоя син вече не ти е син и не е от твоето семейство, само защото се е оженил? Че той вече не трябва да се интересува от теб и да ви зареже защото си има съпруга?

Нали това се иска от мен като свекърва.
[/quote]

От теб се иска да уважаваш избора на сина ти, както от нея се иска да уважава майката на съпруга си. От теб се иска да уважаваш правото й на домакиня в къщата й и майка на децата й, както и решенията които взима за тях, както от нея се иска да уважава правото ти да виждаш внучетата си и да им се радваш.
Отношенията снаха-свекърва трябва да се основават на взаимно уважение и ненамеса в личното пространство на другия...  Ако пък успеете да изградите приятелство - още по-добре. Но в никакъв случай не трябва да смяташ че си загубила сина си, само защото се е оженил, и ако снаха ти се отнася по този начин, значи проблема не е в теб. (все пак се счита че снахата става част от семейството на мъжа си - хората са казали "женско чедо - чуждо чедо")

# 97
  • Мнения: 280
Защо ли темата тръгна в тази посока  newsm78 като проблема е съвсем на друго място  Peace

Колко пъти да повторя, че е по-добре да сме самостоятелни??? Аз не им се сърдя, че не ме издържат!!!! Дори когато бяхме в една къща ние се издържахме сами. Не сме чакали да ни напълнят хладилника  Crossing Arms

Но им се сърдя за това, че не ги е грижа за мен и още повече за внучката им  Peace

# 98
  • Мнения: 12 662
Защо ли темата тръгна в тази посока  newsm78 като проблема е съвсем на друго място  Peace

Колко пъти да повторя, че е по-добре да сме самостоятелни??? Аз не им се сърдя, че не ме издържат!!!! Дори когато бяхме в една къща ние се издържахме сами. Не сме чакали да ни напълнят хладилника  Crossing Arms

Но им се сърдя за това, че не ги е грижа за мен и още повече за внучката им  Peace

Има конфликт. И двамата сте виновни.

# 99
  • Мнения: 112
Че и двете страни имат вина - ясно като бял ден, но аз зяпнах от първия ти коментар, Мадам Х.....

Да правят майка ми на луда и да си трайкам? Че аз и за позната няма да си затварям устата ако с години я унижават.

С години!!!

Едно е да не се месиш - съвсем друго да се правиш на тъп и сляп. Това са роднините, За Бога - майката, която ти е дала живот... или бащата, който е бил личния ти Супермен.

Нека не ставаме крайни!

marojinka, единствения съвет, който мога да ти дам е да не подчиняваш живота и ежедневието на черни мисли, тъга, и чувство за вина. Гледай си прекрасната малка госпожица и мъжа си. Не се моли за внимание и не робувай на хорски приказки.

Малко встрани от темата - моите родители се разведоха, когато бях на 8, а сестра ми на 5. Сеира преди това го помня, а панаирите покрай делата и останалите глупости приключиха едва преди 4-5 години (сега съм на 24).

Страшно съм близка и с двамата и ги обичам безумно, но един прекрасен ден ги събрах, за да им кажа, че за едно нещо са ми били изряден пример - Как да не се постъпвам в семейството си!

Вземи си поука, миличка, и се старай да не допускаш същите грешки Wink

А щастието и радостта ви се усмихват всеки ден в лицето на детенцето ви, просто му се усмихвайте в отговор   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт