Отново градини с неприключили ремонти

  • 22 683
  • 371
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 561
Кошмарно, стана ноември, в няко градини предстоят ремонти.
Нямам идея как родителите се справят вече. #Crazy #Crazy

# 361
  • Мнения: 1 479
26 ОДЗ щяло да е готово за 15.11.08
Peace

# 362
  • Мнения: 24
Здравейте, мили млади и малки -  ooooh! не съм писала от 1000 години... Простете!

Та за 26то ОДЗ "Калина" - нас ни приеха тази събота, която мина (след 9 месеца титанично чакане!!!)  Praynig  И четем с моя мъж за откриването на 03.11. - той си взема почивен ден, аз приготвям премени... На сутринта тръгваме (ние сме в Младост-4) бързам,  Blush псувам по кръстовищата, че ще закъснеем... Пристигаме в ОДЗ-то и..., пушилки, майстори, камари багаж по стаите. Вътре същата олелия! Питам един от майсторите за директор или друго служебно лице - той вдига раменете. Поне успях да поразгледам - има легълца, матрачета, спалното бельо е налице. Купени са на децата гърнета, или поне видях някакви - не знам служебни ли са или родителите са ги взели? Както и да е... Върнахме се, но викам си - сега право в Младостката община, стая 315. Там попадам на Директорката, г-жа Делиджешка (пускам й телефона GSM 0888 50 14 05). Запознахме се, записах малчо с едно заявление и се разбрахме да поддържаме връзка. Междувременно ми каза да действам с изследванията, но няма да бързам, ако както казвате вие ОДЗ-то ще стартира на 15ти. То дотогава, някои от изследванията ще си загубят давността! При мен лично тя не конкретизира дата на отваряне, уговорката остана за телефона. Та, това е! Градината е страхотна - нова с големи прозорци с алуминиева дограма, вътре настилка теракота в коридорите (в стаите ми се стори, че е ламинат - но може и да греша), светло е, голям двор. Имаше мъж, който засаждаше цветя и разни треви... На нас лично ще ни е малко далеч и неудобно предвид идващата зима, но ще се справим някак.

Пожелавам на всички новозаписани малчугани да бъдат здрави и издръжливи, да прекарват времето си във весели игри, песни и забави. Ние сме Зорница и Здравко от Младост-4, бл.460
и само още едно уточнение - всяка сутрин аз ще водя малчо до градината с кола, ако някой иска да се присъедини към нас - нека заповяда! Ще се радваме да сме в услуга и с нови приятели!

Поздрави и целувки!  Heart Eyes

# 363
  • Мнения: 3 695
И аз днес ходих да огледам 26 ОДЗ, че има шанс да ни приемат там и ще трябва да избирам между там  и друго ОДЗ. Confused
Дворът ми се стори доста неуреден, без съоръжения, а и доста младежи май са свикнали да се събират там, като разграден двор. Вътре ще стане хубаво като се подреди, но сигурно ще отнеме време всичко да си дойде на мястото и да има всичко необходимо.
Та ще следя за отзиви, като тръгнат децата ви там (ако не се наложи да взема решението по-рано). Rolling Eyes

# 364
  • Мнения: 3 695
Има ли някой нова информация за 26 ОДЗ?

# 365
  • София
  • Мнения: 2 768
аз имам информация за 48 одз. явно каквото правили като ремонти са приключили и няма повече да продължават защото най-сетне не са сборни групи /това от преди 5 дни/
така че...стискайте палци, и ние вече тръгваме на градина

# 366
  • Мнения: 185
29-то ОДЗ вече работи! Simple Smile

# 367
  • Мнения: 24
Здравейте, мили млади и малки!  Heart Eyes

Давам инфо за 26-то ОДЗ, което имам лично от директорката, отпреди 2 минути - говорих с нея по тел-а.

Детската градина е ремонтирана и подредена, чака се само разрешителното за работа от служба РИОКОЗ. Самата госпожа не се ангажира с точна дата, но каза, че до седмица разчита на започване на работа. Извинява се за причиненото неудобство и забавяне, но последно в кухненското им помещение беше избила водосточна тръба и майсторите работеха по отстраняване на въпросната повреда. Другото е, че родители/настойници, които са подали заявление за записване на децата си и са оставили телефон за връзка, могат да очакват обаждане за предстояща родителска среща, на която ще бъдат дадени допълнителни уточнения. Всички останали могат да разчита на инфо от сайта за детските градини (информационната система), което ще бъде подадено от директорката.
Това е, дано ви е полезно!

До скоро.  Hug

# 368
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
baby*girl  Peace

# 369
  • Мнения: 3 695
baby*girl, мерси за инфото!   bouquet

# 370
  • Мнения: 24
Здравейте мили млади и малки!  Heart Eyes

Всички, които сте кандидатствали, приети, имате афинитет... към 26-то ОДЗ "Калина" би следвало да бъдете информирани, че заведението ще работи от 03.12.2008 г. (сряда) от 07:00-19:00 часа. Проверете си  за e-mail от информационната система за детските градини.

Поздрави!  Hug

Да ни е честита, съвсем за Коледа!   bigdance2

# 371
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Айде и от мен малко иф. На организираната от СНБМ кръгла маса на тема "Хранене, Хигиена и ремонти в детските заведения" настоявахме за:


•   В бъдеще процедурите по ЗОП, независимо от финансирането, да се провеждат във времето така, че крайните срокове за изпълнение да са до 01.09 за съответната година;
•   Предметът на обществените поръчки да бъде формулиран така, че след приключване на изпълнението сградите и прилежащата територия да са във вид, подходящ за нормално и безопасно ползване от децата и персонала;
•   Столична община да осъществява строг контрол при извършване на ремонтните дейности, като особено внимание се обърне на спазване договорените срокове и качеството на изпълнение;
•   Родителите да бъдат информирани своевременно, след финализиране на процедурите и сключване на договорите, за крайните срокове на приключване на ремонтните дейности. Това да става, както чрез информационната система за обслужване на детски градини kg.sofia.bg, така и с нарочни обявления на видни места в детските заведения;
•   Директорите на ДЗ да имат актуална информация за всеки един етап от осъществяване на процедурите по ЗОП и извършване на ремонтните дейности и от своя страна да предоставят актуална информация на заинтересованите;

•   персоналът в детските заведения, не само педагогическия, да не бъде използван за довършителни работи по приключване на ремонтите;

С червено съм отбелязала това, за което от СО поеха ангажимент. Надяваме се и да го реализират. Контролът и сега бил строг.
Убедена съм, че от диалога имаше смисъл. Ще продължаваме да настояваме за т.1 - основна е, така би се решил проблемът.

Общи условия

Активация на акаунт