87ма немска тема> Вдишай! Издишай! Вдишай! Издишай!...

  • 15 227
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 166
Благодаря Liska   bouquet
Аз там и гледам, но т.к. сумата изписана  варира между 50 и 90 Евро за мен е от значение дали ще е около 50 или около 90 Simple Smile, та за това ги питах, ама нещо нищо неразбирам newsm78 би следвало да ми отговорят точно :rol
Ако някой има възможност да погледне и да ми разясни колко ще ми струват пощенските, ето линк http://cgi.ebay.de/TWINMOTOR-ELEKTRO-JEEP-12V-AUTO-XXL-SITZ-KIND … sid=p3286.c0.m234
Кларисина за съжаление не пише за БГ колко точно е доставката. Ти правилно си разбрала за цена между 50 и 90 евро. Но това не е цената за доставка, ами с толкова се увеличава цената за доставка  за Германия, когато доставката е в чужбина.
Май не стана много ясно. Те искат за доставка в Германия 39,90 евро. При доставка в други ЕУ страни се увеличава с 50 до 90 евро т.е 39,90+(50 или 90)=89,90 или максимално 129,90 евро.
По принцип трябва да ти отговорят колко е точно, но може и на луди да се правят. Ти попита ли ги точно за този артикел колко е?
Може и да не са сигурни дали България е в ЕУ.

# 256
  • Мнения: 1 335
Риен, туй е положението кака..

Същия случай имам , но в детската градина. Отначалото се държаха доста високомерно,докато ни разберат кои сме и какво правиме тука #Crazy newsm78. И докато не изпитаха силата на гласа ми. След това, всичко ОК. Преди 2 месеца едната учителка ме помоли да влезна в офиса и аз помислих че малкият нещо е направил. Жената лично от свое име се извини, за първоначалоното им държание с израза ° Ние ви мислехме за обикновени хора°. Е, аджеба и аз като Риен ще попитам, е на обикновените хора децата не трябва ли да са като другите. Под обикновени да се разбира такива които работят каквото и да е, но аз пак да попитам нали и техните деца трябва да имат детска градина. И учителките да се държат добре с тях.
В последният ден, от градината, учителките толкова се разчувстваха прегръдки, целувки, виждаше че са искрени. Даже аз малко се притесних, все пак..германки са и то от Бавария.

Така че Риен, споко.

Честита дъщеричка на Деси, здрава и щастлива.  bouquet

# 257
  • Мнения: 434
Добро утро!

Честита дъщеря на Деси!   bouquet

# 258
  • Немция
  • Мнения: 6 903
 Петка, щом ви казват момиченце, е голяма вероятността да е такова, макар че, докато не родиш и не го видиш черно на бяло, няма 100% гаранция.
Замислих се защо толкова много кандидат-майчета има за края на август и септември в тази тема- ами децата са правени точно около Коледните и Новогодишните празници, когато  човек си почива и му се отпуска душата.  Sunglasses

Риен, ядосах се, докато четох за репликата, отправена към теб! Close
На мен ми се е случвало да ми се правят някакви намеци, но е било доста рядко. Обаче не толкова отдавнашна случка ме извади от равновесие. Бисерът дойде от една мадама-тогавашна състудентка, която я мислех за по-широко скроена. Работехме по нашите си проекти в една зала, заедно с други състуденти. Както си говорехме, тя почна да ме разпитва защо толкова много източноевропейци напирали да учат в немските Hochschule-та. Аз й казах, че причини и хора всякакви, както и не трябва да се подминава факта, че в Германия(поне до скоро) имаше възможност за едно безплатно следване. Уж приключихме темата, когато тя на 1 метър от мен започна да дискутира възмутена с друга (немска) колежка как източноевропейските студенти, които често нямали същото добро образование, заемали местата на немски кандидати , които , видиш ли, покрай нас нямали шанс да се реализират . И това в мое присъствие !!! Почувствах се толкова натрапена и нежелана.... Побеснях вътрешно, но реших да не правя грозни скандали - не исках да правя цирк пред всички останали(а може би трябваше). Оттогава нататък комуникацията ми с тази "гъска" (с извинение) Embarassed се провали- аз избягвах всякакъв разговор с нея, както и тя с мен.
 smile3512
Надявам се такива като нея да са малцинство...

Мдааа.... Временцето се оправи, момичета, намирисва ми на плаж ! smile3508

# 259
  • Мнения: 312
Кларисина за съжаление не пише за БГ колко точно е доставката. Ти правилно си разбрала за цена между 50 и 90 евро. Но това не е цената за доставка, ами с толкова се увеличава цената за доставка  за Германия, когато доставката е в чужбина.
Май не стана много ясно. Те искат за доставка в Германия 39,90 евро. При доставка в други ЕУ страни се увеличава с 50 до 90 евро т.е 39,90+(50 или 90)=89,90 или максимално 129,90 евро.
По принцип трябва да ти отговорят колко е точно, но може и на луди да се правят. Ти попита ли ги точно за този артикел колко е?
Може и да не са сигурни дали България е в ЕУ.


Ами питах ги, но дали са ме разбрали, че е за този артикул и че България е в ЕС явно, че са алчнички, ама чак пък толкоз тъпи да са Crazy, немски не зная,  имам един дежурен въпрос, който ми написа едно момиче  ooooh!.
Синчето ми много го хареса и ми се искаше да го зарадвам, има други фирми, който доставят и до БГ , (но джиповете не са така привлекателни) при пощенски около 30 Евро.
Освен последна молба към вас да ми напишете на немски, за да ги питам "Колко ще им струва доставката до България точно на този джип и че България е в ЕС" - нещо такова.
Пак Благодаря и ако не ви се занимава -разбирам  Hug

# 260
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
извинете ме Embarassed, за нахлуването в темичката ви, но се нуждая от превод на текст от немски (компютърният преводач не успява да ми помогне в случая) и предположих, че тук ще има кой да се отзове. Текста е отговор на въпроса ми колко ще ми струва изпращането на предмет до България, който искам да закупя от един сайт.
Благодаря   bouquet
Ето го и него:
Vielen Dank für Ihre Anfrage bezüglich unserer Versandkosten.

Unsere Versandkosten sind im jeweiligen Angebot direkt unter der entsprechenden Artikelbeschreibung vermerkt.

Sie setzen sich wie folgt zusammen, der jeweils höchste Einzelversand und im Falle von mehreren Artikeln, jeweils dann nur noch 0,49 Euro fixen Aufschlag für jeden weiteren Artikel undabhängig von Gewicht und Größe (So fällt z.b. auch nur diese Pauschale für 20 Kg. Pokerkoffer an - es dient eben der automatisierung und erbringt uns eine große Zeitersparnis gegenüber individuell kalkulierten Preisen und wurde aus diesem Grund genau so festgelegt und ist daher auch nicht verhandelbar)

Für den Versand ins Ausland fällt zusätzlich ein einmaliger Aufschlag an (hierfür ist es egal wieviele Artikel gekauft werden!) - auch diesen entnehmen Sie bitte der Versandkostentabelle in der entsprechenden Auktion.
Аз бих могла да помогна, имам акаунт в И-бей, мога да попитам колко ще струва до България изпращането. До колкото разбирам, пратката е застрахована и затова е толкова висока цената за изпращане. Пиши ми на ЛС, ако искаш да ти помогна Simple Smile

# 261
  • Мнения: 3 423
започна да дискутира възмутена с друга (немска) колежка как източноевропейските студенти, които често нямали същото добро образование, заемали местата на немски кандидати , които , видиш ли, покрай нас нямали шанс да се реализират .

Няма такова нещо, бре. Когато мен ме приеха, имаше
квота за чужденци, отделна от тази за германците и
аз бях една от четиримата приети в специалността,
така че не съм изяла ничие място. Сега може би нещо
се е променило, откакто сме в ЕС, може би минаваме с
квотата на германците, знам ли. И все пак, не е добре
да коментират така. Впрочем, хората са неинформирани
и затова говорят така наизуст. Скоро една моя приятелка,
бабка на 65 години, ми каза, че била абсолютно против
двойните гражданства или натурализирането на чужденци,
защото въпросните чужденци се ползвали от всички права
на немците, а така доникъде нямало да се стигне. Обясних й,
че всички граждани на ЕС се ползват от правата на германеца
с изключение на правото да преизберат Анджи след години. Хм,
възкликна бабето, не знаех. Е, питай, де, аз за какво съм тук. Simple Smile

# 262
  • Мнения: 707
И аз си мислех, че квотата за чужденците е отделна и няма нищо общо с тази за местните, та дори и за страните членки на ЕУ. Ама знам ли, отдавна не съм била студентка  newsm78.

Бабата с право се притеснява - след години може някой "Мехмед" да седне на стола на Анджи  Joy.

А че голяма част от местните са неинформирани и говорят на изуст каквото са дочули е абсолютно вярно. Рядко попадам в подобни ситуации, но когато се налага и аз разяснявам.

# 263
  • Мнения: 9 052
къде ги намирате такива , които прикаzват глупости  newsm78 или аz просто не ги слушам какво дърдорят или случайно не съм попадала теzи дълги години на нито един или ангуНга ми всява достатъчно респект  newsm78

# 264
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Само минавам да питам за статуса на Мамуни и Вечка  newsm78

# 265
  • Мнения: 166
И аз знам, че преди квотите за чужденци бяха отделно, но за Нумерусклаусус специалности, се кандидатстваше с немците заедно и добре им се въемаха местата.
Но сега си мисля, че не е съвсем така, но не съм сигурна.

# 266
  • Мнения: 3 423
И аз знам, че преди квотите за чужденци бяха отделно, но за Нумерусклаусус специалности, се кандидатстваше с немците заедно и добре им се въемаха местата.

Специалността ми също беше NC и все
пак си имаше квоти за чужденци, няма
начин да е иначе, едва ли и другаде да
се борят наравно чужденци и германци.

Мацки, правила ли е някоя Mutter-Kind-Kur,
къде, и доволни ли сте от всичкото това?

# 267
  • Мнения: 7 605
Такива хора които говорят на иzуст ги има и в БГ, не е немски патент  Stop

Лиске, приятелката ми има Курбератунг то4но zа Муттеркиндкурен, ако искаШ да те свържа с нея?

# 268
  • Мнения: 1 610
Неинформирани хора навсякъде. Но в Бавария изобилстват. Wink
Преди се чудех защо другите провинции не харесват баварците. Сигурно защото са пълни с предубеждения.
Оставям ги да виреят, писна ми да се напъвам. Не можеш да направиш от мравка състезателен кон.Schad'.
Аз иначе влизам да проверя бременните докъде са с подготовката и няма ли вече резултати.

# 269
  • Мнения: 3 423
Татяна, това за Курбератунга добре,
но аз се интересувах от преките ви
впечатления, ако ги имате. Има и сайт
www.kur.org с бая инфо, ама бая сухо.

Общи условия

Активация на акаунт