Любители на торти и декорации на on-line пазар - събиране на поръчки

  • 41 841
  • 654
  •   1
Отговори
# 30
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Оф, колкото повече разглеждам, толково повече неща искам, дори струва ми се излишни за мен неща. Наистина са голяма зарибявка тези сайтове.
Затова ще се придържам към първоначалното си желание - комплект за цветя. Засега клоня повече към JEM-ския.

 
Аз имам втория комплект , за мен лично ми изглежда по- доброто допълнение към Уилтънския. 

Рая, а само вторият достатъчен ли е или, както си написала, е допълнение към основния или уилтънския? Колебая се между сет 1 и 2 (като че ли ще отварям цветарски магазин и ми трябват всички възможни видове цветя, дори и тези, които не знам как изглеждат Crazy). Към тези комплекти има ли книжка с инструкции?

# 31
  • Мнения: 324
Страхотни неща, наистина е много зарибяващо.  Simple Smile
Записвам се да следя темата и евентуално да се включа в поръчката, ако има възможност.

# 32
  • Мнения: X
И аз се записвам и тук за поръчка.Разглеждам и избирам...

# 33
  • Мнения: 1 173
Веси честно казано всичко зависи от това какви цветя би искала да правиш. Сега като погледнах това което имам от комплекта на Уилтън и първия комплект на ДЖЕМ , ами разликата е огромна. Ако държиш да правиш рози вземи си първия -там има 4 различни размера ( от най-малкия). Както казах във втория има формичка само за големи рози. Иначе и двата комплекта залагат на орхидеите -доста от формите са за тях. В първия ги има тези формички за малките цветчета , а във втория не. Може би ако не държиш да правиш :карамфил , лилия, големи калии( в първия формичките са за малки) , е по добре да си вземеш първия. Аз именно заради тези се спрях на този , а пък и за розите имам онази формичка с 5-те листа и ги правя с нея( по лесно ми е). Няма книжка като при Уилтън стъпка по стъпка , а сама с кои формички се прави дадено цвете .
 КлеърТайло паудър е ето това : http://www.fondantsource.com/ingredients1.html - до него е и "гъм траг" или на Уилтън е Гъм Текст .
 Хаха зарибяващо е повярвайте ми , особено като влезеш в магазин за кейк декорейшън. Не говоря за Хоби Лоби , Майкълс , или други от веригата те предимно предлагат Уилтън. Аз като бяхме в Орландо ходих до 2 такива магазина ( за единия казват че е най-големия във Флорида). Стоях , гледах , наслаждавах се - взех си 3-4 неща но ...ми се зави сват от всичко там  #Crazy
 Клеър за петъл дъст Скот Уоли ползва ето тези тебешири : http://www.cakesbydesign.cc/ToolsSupplies.html , излизат много по-евтино от колкото едно малко бурканче от 2-4 гр. Аз намерих много изгодни на ebay - 4 комплекта за 40$ ( фри шипинг). Ако те интересува именно петъл дъст не хвърляй пари на вятъра - щом той ги използва че и ги продава даже , значи е о'к.
 
П.С Знаеш ли дали Майкълс имат купони като Хоби Лоби ( че имам път към Сейн Лоис) . Не съм виждала в нета да има  newsm78
 Ей сега разглеждах сайта който даде - нещо ми се видя много познато всичко , пък то се оказа че е имено единия магазин в Кисими където ходих. Зарибявка . На JEM комплектите са по 30$  Wink

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 23:23 от raya_usa

# 34
  • Мнения: 2 185
Рая, аз не съм засега фен на петъл дъстове, ще разгледам тези, може да си харесам нещо  Peace
Похвалих другите дъстове, защото с тях може да се рисува или да се боядисва с четка покритието, освен че може да се посипе само с прашеца. Ползвах златния им дъст за предизвикателството и ако имах достатъчно количество тогава щеше да стане супер  Peace
Майкълс имат купони, ако намеря ще ти пусна  Peace

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Момичета, какво е дъст?
Clairette, ще чакам да споделиш за полезните и не-толкова покупки Praynig Много ми е интересно за формата, в която се получава сърце
Иначе аз ще искам уилтънския комплект за цветя, ако има форми за гербери, тичинки и въпреки, че не е свързано с тортите - форми за сладолед, тип Ескимо. Дали има в тези магазини?

# 36
  • Мнения: 668
Момичета, какво е дъст?

Това е прах, с който дооцветяват вече готовите фигурки. На повечето места се води Petal Dust - който е обикновен матов, Luster dust - който е лъскав.
Виж това: http://www.sugarcraft.com/catalog/coloring/petaldust.jpg
и това: http://whatscookingamerica.net/PegW/DogwoodCake/Gum1.JPG
и http://www.coppergifts.com/productcart/pc/catalog/cg4-2075_300.jpg

АКо имаш още въпроси питай.

# 37
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Рая, мерси за подробното описание. 

# 38
  • Мнения: 2 185
Clairette, ще чакам да споделиш за полезните и не-толкова покупки Praynig Много ми е интересно за формата, в която се получава сърце
Иначе аз ще искам уилтънския комплект за цветя, ако има форми за гербери, тичинки и въпреки, че не е свързано с тортите - форми за сладолед, тип Ескимо. Дали има в тези магазини?

Ще споделя за покупките, но за сега нямам време да ги наснимам и опиша, надявам се да успея следващата седмица. Формата със сърцето я имам, ползвах я за горния етаж на предизвикателството...много не бях доволна, защото само аз разбрах, че е сърце, но ще я пробвам с друга смес за блат може и да се получи  Peace
Форми за Гербери по магазините не съм виждала, но по сайтовете има със сигурност  Peace . Тичниките са лесни, ама форми за слдоледи, такова чудо не съм срещала, трябва да се потърси по сайтовете  Thinking

# 39
  • Мнения: 1 491
Clairette аз съм готова, но ще те изчакам да се освободиш и да си по-спокойна. В крайна сметка за никъде не бързаме, а ти ни правиш услуга и просто е задължително да се съобразим с тебе   bouquet  bouquet  bouquet

# 40
  • Мнения: 2 185
Пращай ако си готова  Peace , но просто няма да мога да се задействам веднага, че рожденни дни ме чакат и не знам как ще съм с времето тези дни, но ти ми пусни нещата които ти трябват, а пък аз когато мога ще се задействам. Може да поизчакам да видя дали ще има други желаещи, за да правя всичките наведнъж, а не една по една  Peace

# 41
  • Мнения: X
Clairette,и аз избрах...ще ги напиша тук,ако искаш и на лични...


Ising color set  - 8 цвята май бяха в комплекта
Daisy Cut Outs- 
Pearl Dust - ruby red,sapphire

И предварително много ти благодаря за услугата...
От поръчката...каквото намериш...ще се радвам на всичко!
Чакам и подробности за организацията и плащането.

Можеш да добавиш и тел за цветя...например 3 различни размера /които ти най-често употребяваш/...

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 23:34 от Анонимен

# 42
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Здравейте  Hug
И тука да се запиша  Mr. Green
Имам един въпрос ....  тези  хубави неща няма ли ги никъде в България ?
Защото четах по назад в темата за поръчки от някакви сайтове и пратки от чужбина .
Аз ли не съм разбрала  правилно или наистина ги няма в България ?  newsm78 
И ако можете да ми кажете ако ги няма в БГ от къде  могат да се поръчат и колко горе доло излиза  комплекта .

Благодаря ви предварително  Hug  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 17 282
Инструменти има в магазина на Кадемлия – но дали са точно такива ... може да провериш  Peace

# 44
  • Мнения: 2 185
Здравейте момичета,
Опитах се да отговоря на всички, които ми писаха ЛС, надявам се не съм пропуснала никого, ако случайно съм, моля да ме извини и да ми пише отново тук в темичката. Освен това кутията ми е препълнена и не знам дали всички, които са ми писали съм успяла да получа  Thinking.
Призовавам ви за да е по-ефективно обсъждането, да заявявате желанието си за поръчка направо в темичката, защото много от въпросите по артикулите и по това как ще процедираме съвпадат и ще е по-лесно за всички ни, да обсъждаме направо тук. Ако трябва ще отворим отделна тема, защото тази все пак е на друга потребителка, но тъй като става въпрос за подобни артикули се омешаха малко нещата в една тема. Ако не пречим тук, можем да си продължим, най-важното е всеки, който има нужда от някакъв артикул да си го набави на най-ниската цена, било то от САЩ или от Англия  Peace

Всички логично ме питат как ще процедираме с пращане и плащане на нещата. Иска ми се, за да е всичко открито, ясно и удобно за всички ни, да обсъдим нещата заедно.
Нещото, което най-много ме притеснява при обща поръчка е, че ще отидат със сигурност нещата в Митницата, затова трябва да проуча как стоят нещата с това, над каква сума се обмитява и т.н. , за да нямате допълнителни разходи . Имам човек, който да попитам за тези подробности, тъйче ще ви предоставя тази информация малко по-нататък.
Другият вариант е, тъй като има и хора, които не са от София, да разпратя няколко общи поръчки до различни хора в различни краища на страната, така хем ще си разпределите разходите, хем няма да отидат нещата на митница, защото стойността на поръчката ще е по-ниска. Трябва да видим кой ще поръчвам и да решим как точно ще постъпим, аз през това време ще намеря информациата за митницата, ако разбира се някой знае нещо по въпроса, няка да сподели  Simple Smile !
Въпроса за плащането, смятам да го обсъждаме след като избистрим въпроса с изпращането  Peace . При всички положения не ми се иска да взимам пари на никого, преди да съм пратила нещата, най-малкото защото няма да знам преди да ги изпратя колко ще са ми пощенските разходи  Peace
Другия щекотлив въпрос, ако изберете да е обща пратка, който трябва да избистрите помежду си е как ще си поделите разходите, тъй като някои от вас биха искали да си поръчат петал дъст и тичинки, а други тавички и по-тежки неща. Та, хубаво е да решите помежду си дали ще ги поделяте по равно или според теглото на артикулите, които всяка от вас поръчва.
Вероятно пропускам някой важен аспект от начинанието, затова моля ви, включете с с мнения и предложения, за да изясним нещата и дамога да се задействам  Peace
Извинявам се за фермана, но ми се иска всичко да е точно и ясно, за да не възникнат конфликти. Правя всичко с най-добри намерения, за доброто настроение на всички ни   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт