как храните бебче на 4месеца-освен с мляко

  • 2 928
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 335
Колкото мл. мляко даваш толкова трябва да е пюрето.Можеш да се водиш по детето Peace

# 31
  • Мнения: 1 674
на вашата възраст бяхме само на кърма

# 32
здравейте момичета,

при повечето стои въпроса с малко наддаване, но при нас е точно обратното. До скоро кърмех мъницата, но постепенно започна да ми спира кърмата (по-месечното наддаване си личи). и ща не ща започнах от средата на третия да й даваме сокче, а от скоро и пюренца /плодови и зеленчукови/ една мама по-горе е написала подобна на нашата схема.
Аз лично (все още не сме заместили) смятам да й заместя обедното ядене само на зеленчуково пюре, защото ако продължава да дебелее толкова незнам. - за месец е качила 1 300!! При условие, че след спирането на кърмата й давах около 120-150АМ на 5 хранения! Вярно, че тя се роди и доста голяма.. Всички знаете колко опасно е ако още от сега я изпусна и стане с наднормено тегло. Пък и пред алтернативата АМ и натурални храни съм за второто, ако нямаше проблема с кърменето и аз бих карало да 6-тия месец.
Не мисля, че е трябва да се укоряват майките за това, всяка по един или друг начин се опитва да даде най-доброто за човечето си.

# 33
  • Мнения: 4 434
На 4 месеца предимно АМ
само на обяд зеленчуково пюре

# 34
  • Мнения: 46 526
... Всички знаете колко опасно е ако още от сега я изпусна и стане с наднормено тегло ...
Не мисля, че е трябва да се укоряват майките за това, всяка по един или друг начин се опитва да даде най-доброто за човечето си.

Кое разбираш като по-добро  Grinning Ти самата провери ли нормите или се върза на приказките на някой? Защото детето ти се развива много добре. Кой те наплаши? Лекари, баби? Как реши, че качва извън нормите  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 991
На 4 и половина месеца започнах да давам по малко зеленчуково пюре за обяд (сладки картофи и моркови). Предложих и грах, но не го хареса - отвратителен е, наистина. На 5 месеца по съвет на лекарката ни включих оризова каша смесена с плодово пюре (ябълка, банан и круша) на следобедното хранене, тъй като бебка беше позаслабнала. Тя е много активна и явно и трябват повечко калории. Към 5 и половина месеца започнах да разнообразявам по-сериозно менюто. След всяко хранене с пюре или каша предлагам и АМ - колкото изпие. Като навърши 6 месеца ще започна да давам пасирани сурови плодове.

# 36
... Всички знаете колко опасно е ако още от сега я изпусна и стане с наднормено тегло ...
Не мисля, че е трябва да се укоряват майките за това, всяка по един или друг начин се опитва да даде най-доброто за човечето си.
Кое разбираш като по-добро  Grinning Ти самата провери ли нормите или се върза на приказките на някой? Защото детето ти се развива много добре. Кой те наплаши? Лекари, баби? Как реши, че качва извън нормите  Rolling Eyes


привет,
дебело, незнам, но си е едра, последния  месец наддаде много - все пак килограм и 300 е бая за три-4-ри месечно бебе, а това е опасно, а още по-лошо е ако се защото ако се запази като тенденция.. Дори и педи, който е баща на две големи момичета (големи бебета) малко се стресна, не ни е казал нищо, но...
а под добро, честно казано съм голям против на АМ, както Бу беше писала в един материал това си чиста суроватка... вярно, че не трябва да се избързва и със захранването, а и все пак всичко много си зависи от самото дете - при едно дете организма по-рано може да поеме определена храна, а друго не. Разбира се като се дават нови храни на бебето е задължително да се следят много неща (акането, спане, дали повръща, как наддава, спокойно ли е). А и "модерностите" в храненето просто нямам думи колко се различават едно от друго - например: Спок захранва първо с портокали и домати! при нас това не се препоръчва поне до 7-8 м. възраст. В една френска книга дават риба и месо още през 5-тия месец, а крема сирене и през 4-тия... Сега активно се говори за кърмене до 6-тия, което е чудесно, но при условие, че е истинска кърма! Няма да задълбавам - надявам се ме разбираш на къде бия. Grinning


п.с. а извинявай от коя книга е тази таблица?

# 37
  • Мнения: 46 526
Офф, голямо търсене падна, но някъде съм я покрила  Embarassed като я намеря ще ти пусна ЛС Grinning беше от светлосиня книга, с автор жена, изд. 1984 г.

... Няма да задълбавам - надявам се ме разбираш на къде бия. Grinning ...

Европейските държави спазват препоръките на СЗО - захранване след 6 м., много рядко и то по желание на майката - след 4-ти. Но в по-старите издания, от времето на експеримента се намират и такива бисери като тези, които си писала за рибата, някои са преиздадени само, без да се променя нищо   Tired конкретно за Франция - отдавна са отрекли това, заради лоши резултати, сестрата на мъжа ми живее и роди там, след 6-ти месец си захранват.

Всичко това ти го пиша, защото дъщеря ми наддаваше със същите темпове и ми се наложи да се поинтересувам, въпреки, че лакрката ни каза, че е нормално, само ще вметна, че се роди 3.600 кг. и 52 см., на 1 м. беше 5.300 кг. и 56 см., но това е само до около 8-ми месец, после наддаването спира.

И последно:

Към четвъртият месец бебето обикновено удвоява теглото си спрямо това при раждането.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14870

4.600 + 4.600 = 9.200 има още мегдан да качва Mr. Green

# 38
  • Мнения: 46 526
... п.с. а извинявай от коя книга е тази таблица?


Намерих я Crazy

Книгата

Авторският колектив

# 39
  • Мнения: 702
Явно всичко си е индивидуално
Аз живея във Франция в Париж и мойта племеница вече е захранена с плодови пюренца и то по съвет на тукашните педиатри Peace
на 4 месеца навършени е  Tired

# 40
  • Мнения: 18
  Peace моят син го захраних със зеленчуково пюре като навърши точно 4 месеца сега почти си изяваме едно пюренце на обяд не му давам плодово пюре ако е още гладен му давам кърма Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт