Да се чувстваш неудобно, че имаш дете!

  • 5 099
  • 91
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 006
Изобщо не си помисляй да се срамуваш, че имаш дете!
Всички са се озлобили и това се вижда много ясно в ГТ, където се возят предимно хора с по-скромни финансови възможности. Кофти е, че жените обикновено са съвсем безразлични, а понякога откровено злобни. Аз съм бременна в седмия месец и ми прави впечатление, че място ми правят само мъже и то обикновено доста възрастни. Аз не държа да сядам или да минавам пред опашката, но не оставям да ме предреждат и да ме ръгат в корема.
Скоро даже ме изкоментираха в рейса къде съм тръгнала с тоя корем, а аз си стоях права до вратата. Ей, направо можех да поразя с поглед някой  Twisted Evil Отивах на работа (защото все пак трябват парички), дупчила съм билет и не преча на никой. Гледам да не взимам тия случки присърце, че ще си разбия нервите.

# 91
Може и случката, която ще разкажа на някой да се види тривиална и част от ежедневието, но мен ме накара да се почувствам доста гадно.
Днес взех дъщеря си на обяд  от ДГ, имах да върша лични неща, а отделно обикаляхме да купуваме нови дрехи и обувки за есента, и ни се наложи да ползваме градски транспорт. Първо чакахме на спирката повече от 20 минути, пейката беше заета само от млади хора, но никой не се сети да отстъпи място на детето. Е, казах си нищо, какво толкова. Дойде автобуса, всички наскачаха и буквално ни избутаха. Качихме се последни с доста зор. Автобусът- солидно пълен. Докато потегляше детето залитна и падна. Вдигнах я и я накарах да се хване за дръжката. Никой не се сети да ни отстъпи място, все млади хора тук-таме по едно бабе с торби. Та возим си се ние бутат ни, блъскат ни, поглеждат ни, нищо. Само дето дъщеря ми настъпи една 25-30 госпожица, казах й да се извини, детето го направи. Но, тази така се разкрещя, къде гледало детето, що не сме ходели пеша, рейсовете били за хора с работа, а не за дечурлига. Не казах нищо, въпреки че, не ми е в стила Mr. Green. Просто й пожелах да е жива и здрава и тя да има деца. И вместо някой да се застъпи за мен и детето, доста хора се съгласиха с въпросната госпожица. Да сме си стоели вкъщи, къде на тая жега с детето и пр.
Свърших си работата- на връщане в автобуса пак същото, никой не се сети да стане.
С нас се качи и едно солидно бременно момиче, и на нея никой не стана.
Всеки гледаше през прозореца, все едно е на екскурзия в Париж, а не минава всеки ден през кварталния пейзаж.

Та така, днес се почувствах неудобно, че имам дете и си позволявам да го кача в градския транспорт.
Малеле, че тая госпожиця не ми е попаднала на мене, да видиш.Днеска щях да  нашамаря един  мургавелко в автобуса, дето се зъбеше на една лелка, даже бях с детето, но адреналина като не трае Crossing Arms EmbarassedХич да не се правят на отворени такива.В 95% от случаите търпя, ама волско търпение имам, обаче в автобуса мога да ги разхвърлям за нула време, без оглед на пол, цвят и години, ако  не се съобразяват с добрия тон.
  Човек , ако не се обади, ще го смажат, но това е то демократичното възпитание от последните години.Направо света се изражда.

Общи условия

Активация на акаунт