Тест за съвместимост

  • 8 095
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Съжалявам за лошия резултат! Аз на твое място обаче не бих се притеснявала особено. Както и преди ти писах много лекари отричат тоя тест. И в литературата има много описани случаи когато жени са забременели след лоши резултати от тоя тест. Може да имаш проблем, може и да нямаш. Бих казала че след тоя тест не знаеш много повече отколкото преди него. Но дори и да имаш проблем с цервикалния мукуз, той лесно се преодолява с инсеминация. Освен това цервикалня мукуз варира от месец до месец и дори и сега да е лош, не знаеш какъв ще е следващия месец.
А между другото спермограма правили ли сте? Все пак преди тоя тест трябва да се знае с какъв материал разполагате.

# 16
  • Мнения: 1 419
Не сме правили спермограма. В понеделник съм на преглед (сега само по телефона най-общо разбрах, че е лош резултата) и тогава ще говорим какво трябва да правим от тук нататък.
Но аз съм имала големи проблеми с гъбите откакто се помня - последните години обаче са си кротували без много бяс и не са ми пречели, за да ги усетя  Cry
Всичко ще е наред в крайна сметка, то е ясно - просто ме интересува колко скоро мога да се надявам  newsm78  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
Не сме правили спермограма.

ооо, ако не сте правили спермограма - първо това е трябвало да направите, а не посткоитален тест! сега не е ясно къде е проблемът всъщност.
направете задължително спермограма, с това се почват изследванията!

# 18
  • Мнения: 533
Не сме правили спермограма.

Ая, що пък реши че проблемът е в ЦС? Като се има предвид, че проблемите с ЦС са много по-рядко срещани от проблемите със сп-мата, много-много по-вероятно е да се окаже проблем със сп-мата.

Стискам палци всичко да е наред! Grinning

# 19
  • Мнения: 533
Аз го правих 5-6 часа след акта. За съжаление резултатът беше отрицателен.

Лали, а какво е положението със сп-мата при вас? При Щерев правили ли сте?
И аз преди време правих пост коитален тест, беше "гола-вода" Wink, но сп-мата показа 18млн/мл.

Поздрави Sunglasses

# 20
  • Мнения: 7 716
Нашата спермограма беше като на отличник. При Щерев я правихме.
А посткоиталния тест беше два умрели спермазотоиди на поле, при норма 5-6 живи.
Друг е въпросът, че мъжът ми работи с ренген и предполагаме, че на външен вид го докарва, но генетично са увредени плувците.

# 21
  • Мнения: 533
Нашата спермограма беше като на отличник. При Щерев я правихме.
А посткоиталния тест беше два умрели спермазотоиди на поле, при норма 5-6 живи.
Друг е въпросът, че мъжът ми работи с ренген и предполагаме, че на външен вид го докарва, но генетично са увредени плувците.

Лали, и нашия резултат от посткоиталния беше съвсем същия Cry
Ммммм тая "догадка" за плувците не може ли да се потвърди/отхвърли с някакъв тест? Разширена сп-ма правихте ли?

А какво казаха лекарите за резултата от посткоиталния ... На мен почти нищо, но при тая сп-ма явно друго не можеше да се очаква. Иначе на ЦС ми направиха там някакъв скоринг, като ми дадоха доста точки - ама не разбрах точно какво що... След време можем да вземем да повторим тоя посткоитален тест, но пък от друга страна, като планираме инсе за есента, няма смисъл...

Поздрави Grinning

# 22
  • Мнения: 1 419
Ние решихме да правим спермограма, но и лекарката днес каза да повторим посткоиталния тест и другия месец, защото от един тест нищо не можело да се каже...

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Спермограмата преди или след повторния тест?

# 24
  • Мнения: 35
Моля те, Ауа, недей да се тревожиш толкова много!  smile3518. Няма никакъв смисъл! Казвам ти, че е по-добре да правиш опити да забременееш поне година и половина и едва след това, ако не се получава, да тръгваш по лекари!  newsm51. Хич не им вярвам на докторите вече! Или поне на традиционната медицина! Вместо добро, ти правят по-лошо! И напълно да си здрав, ти откриват хиляди болести и ти от притеснение може да се разболееш наистина!  newsm45. Да ме извиняват докторите, ама вече не ги бива особено много! По-добре да не ти се налага да ходиш при тях! От 2-3години вече почти не ходя при тях! Ходя на хомеопат, ако е нещо неотложно!  newsm10.
В края на миналата година ми се появи някаква алергия! Най-лошото, което може да ти се случи!  smile3511. Не за друго, ами защото не могат да разберат от какво е! Веднага в болница искаха да ме вкарат! Да ме тестуват!!! Да, ама не! Да не съм луда да се дам да ми вкарват в организма още един милион алергени, че да стана алергична към всичко!  smile3534.
То поне да се знаеше, че ще открият нещо! А то доктора сам си призна, че най-вероятно няма да се разбере нищо от това тестуване! След случая отидох на хомеопат и вече съм доста добре! Почти нямам оплаквания и то без да се тъпча с лекарства! Пила съм само два пъти еднократно едно хомеопатично лекарство и това е!  smile3521.
Моля те, Ауа, не се тормози излишно! Няма никакъв смисъл!  newsm10

# 25
  • Мнения: 533
Ние решихме да правим спермограма, но и лекарката днес каза да повторим посткоиталния тест и другия месец, защото от един тест нищо не можело да се каже...



Ая, правилно, и аз не бих се притеснявала от един лош посткотален тест - както и не се притесних де Wink Но първо сп-ма направете - ако има някакви проблеми, да се съсредоточите върху тях, вторият посткоитален тест ще стане излишен.

Стискам палци за добри резултати Grinning

# 26
  • Мнения: 637
Не сме правили спермограма.
Ая, неоправдано е да се прави посткоитален тест без спермограма - ами ако положенито при мъжа е лошо и просто няма живи сперматозоиди?

Посткоиталният тест е доста по - сложно изследване от това, което са ти направили. Той включва оценка на цервикалния мукус по 5 показателя и по точкова система, както и оценка на клетъчните елементи, в това число и сперматозоиди. Едновременно с това може да се прави и оценка на влагалищния секрет. По указанията на СЗО се прави между 9 и 24 час след коитус.

Но първо спермограма.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 637
Хич не им вярвам на докторите вече! Или поне на традиционната медицина! Вместо добро, ти правят по-лошо! И напълно да си здрав, ти откриват хиляди болести и ти от притеснение може да се разболееш наистина!  newsm45. Да ме извиняват докторите, ама вече не ги бива особено много! По-добре да не ти се налага да ходиш при тях! От 2-3години вече почти не ходя при тях! Ходя на хомеопат, ако е нещо неотложно! 

Просто си глупава или е защото си млада?
Ако е неотложно, ще те закарат в реанимация, а не при хомеопат.  Ама дано не ти се налага, че каквито са докторите напоследък, ще си отидеш млада и зелена.

Я почети малко в тоя клуб, да видиш хората какви проблеми имат и дано осъзнаеш, че е цинично да им говориш така.

# 28
  • Мнения: 1 419
Спермограмата преди или след повторния тест?
Преди - надявам се още другата седмица да стане!

Благодаря на всички ви за съветите и мненията. Не съм чак толкова крайна като Зорри, но определено не смятам да преминавам към по-нататъшен етап с нови хапчета преди да си направя няколко месеца почивка и да се консултирам с поне още един лекар.

  bouquet за всички ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт