Не желае да се къпе

  • 2 200
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Не се притеснявай, явно повечето деца минават през този период. И двете ми деца ревяха все едно ги коля като стане дума за миене на коса. Бъди внимателна- гредай да не й влиза пяна в очите да си ги държи затворени тях и устата, гледай макс бързо да свършиш.

Аз реших проблема кардинално- сложих килимче в банята и ги пускам вече 2 г сами да се къпят. Събират една камара играчки, плискат се, забавляват се, влизам само да им сапунисам главите и телата, плакна и изчезвам. Няма драми.  Peace

# 16
  • Мнения: 5 401
Не прочетох всички мнения, затова ако постингът ми повтаря нечие мнение, простете!  Hug

Моят Рошко никога не е обичал къпането - нито като бебе, нито сега.  ooooh! Обича да стои на мивката, да си мие ръцете, лицето и краката, но опрем ли до баня, нещата стават драматични. Ето какво правя аз от известно време и действа положително:

Докато се събличаме за къпане (абсолютно винаги се къпем двамата!), му подавам душа да го погали и да го подържи, за да ми "помогне".  Simple Smile Тъй като нямаме вана, пълня два легена с вода и слагам играчките вътре, като му обяснявам, че трябва да ги изкъпе, поливайки ги с малка купичка и с преместване от леген в леген. Докато аз вземам душ, той си играе до мен и много се забавлява. Често разлива водата от легените и тогава му подавам душа, за да си ги напълни отново. Нарочно се къпя бавно и продължително, за да му дам време за игра и за настройване към ситуацията. Когато си мия косата го карам да ме погледне и започвам да му "бълбукам" с уста през лицето, за да го разсмея и да му покажа, че няма нищо страшно да ти тече вода от всички посоки.  Simple Smile

След като се изкъпя, го моля да дойде до мен и да ме полее хубаво с душа, като му показвам къде точно - обикновено му казвам, че имам нужда да ми помогне, за да си почистя по-добре краката.  Simple Smile Той хваща душа и с голямо удоволствие ме облива с вода. След това вземам единия леген с играчките, слагам го върху тоалетната чиния и му казвам, че е дошъл неговия ред за къпане. Той почва леко да скимти, но се съгласява.  Simple Smile Много бързо го обливам с вода и му давам душа, за да ми помогне отново. Той започва да си къпе играчките в легена, а аз набързо го сапунисвам целия. След това му разрешавам сам да се измие с душа в ръка, като само насочвам душа.  Simple Smile Радостта му е огромна. Настъпва най-важния момент - косата.  Confused Отново набързо мокря главичката му и сапунисвам. Тук вече започва да плаче, но аз постоянно говоря, че както играчките са изкъпани от глава до пети, както мама се изкъпа цялата, така трябва и той. Слагам лявата си ръка на челото му, като правя нещо като заслон за водата и сапуна, и отмивам сапуна само назад. Е, без малко рев не минава, но далеч не е същото както по време на истерии.  Peace

Стана дълго, но надявам се съм била полезна.  Hug

И още нещо - къпя го 2 пъти седмично, за да не му създавам много стрес все пак. Всяка вечер мия дупе, крака, ръце и т.н. на мивката, но истинско къпане само в сряда и неделя.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Спокойно и ние минахме през този период. Моята дъщеря се страхуваше от душа. Но всичко отмина.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние минахме през такъв период преди 1м-сега всичко е наред

# 19
  • Мнения: 811
Имам проблеми с миенето на косата и изобщо къпането на синковеца повече от 2 тодини.
Ето някои от триковете, които малко или много са помагали:

- къпе се само с мен
- за няколко месеца го къпех с нетечаща вода - леген и канче
- един куп пръскалки и водни пистолети за занимание в банята
- бебешки предпазител за глава - питай в детските магазини - нещо като голяма периферия за шапка, във външния край има метален обръч, а вътрешния - ластик

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Купи детски надуваем басейн от най-малките, или колкото място имате в банята. Купи на детето детски очила за плуване - те са херметични и не пропускат вода до очите. Направете къпането, като игра, иначе не става всяка вечер с истерии.

# 21
  • Мнения: 2 479
....- бебешки предпазител за глава - питай в детските магазини - нещо като голяма периферия за шапка, във външния край има метален обръч, а вътрешния - ластик
Ей това чудо ми е много интересно да намеря....
И ние имаме същите проблеми. С баткото поотминаха нещата, но малкия змей  Crazy ще ни побърка Laughing.

# 22
  • Мнения: 418
....- бебешки предпазител за глава - питай в детските магазини - нещо като голяма периферия за шапка, във външния край има метален обръч, а вътрешния - ластик
Ей това чудо ми е много интересно да намеря....
И ние имаме същите проблеми. С баткото поотминаха нещата, но малкия змей  Crazy ще ни побърка Laughing.
Тези кузирки за баня съм ги виждала в Mothercace в Мола на Стамболийски,магазина е на партера,а има и такъв на Леге.
http://www.mothercare.com/gp/product/B001AIVVHW/sr=1-26/qid=1220 … 5041&mcb=core

# 23
  • Мнения: 390
И моят син започна истериите в банята, точно на тази възраст. Направо се бяхме видяли в чудо, никакви обяснения, играчки и подобни не даваха резултат.
Точно тогава пак имаше същата тема и няколко мами споделяха , че слагат на децата хавлиена кърпа на лицето и така не се мокрят очите. Решихме и ние да опитаме този метод и .....о, чудо!
Писъците спряха и започнахме да се къпем всеки ден с удоволствие. Явно точно това беше проблема, да не му мокрим очите, ама детето като не може да обясни, само пищи и се тръшка.
Доскоро така се къпехме(сега вече може сам да си стиска очите), имаше си специална кърпа, държеше си я сам на очите и така...
Опитай, може и при вас да проработи  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 479
Tricky, благодаря ти, но аз не съм в София. Ще потърся - може и тук да има. А някой може ли да каже къде точно се слага това нещо и какво точно прави?

# 25
  • Мнения: 811
А някой може ли да каже къде точно се слага това нещо и какво точно прави?
Нанизва се на главата като шапка. В "дупката" остава косата, а под козирката са лицето, ушите и врата. Е, може да мине някоя и друга капка, но от опит - когато струята на водата не е много силна лицето на дечко остава напълно сухо  Mr. Green
След като измия косата, хващам козирката отпред над очите и рязко я смъквам с движение назад и надолу. Така ако има вода по челото тя се стича назад към вратлето.
Дано съм обяснила ясно  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 72
Щерката по принцип обича водата, но и тя мина през период, в който й беше неприятно да й мием косата. За щастие мина бързо. Главата обаче винаги я мием двамата с мъжа ми - той й хваща главичката, като ръцете му покриват плътно ушите й и държи главичката наклонена назад. В това време аз насапунисвам и плакна. При нас този метод действа успешно. Единственият недостатък е, че има нужда от помощник.

Пожелавам периодът да отмине по-бързо   bouquet

# 27
  • Мнения: 2 479
Мам-Ам , много добре си го обяснила!  bouquet Ако се задържим още в този период непременно ще потъся да купя. Peace

# 28
  • Мнения: 2 908
За съжаление и аз мисля,че съвета на Мам-Ам е най-приложим при нас,ще пробвам,но не знам дали ще намеря тези шапки с козирки-не съм от София,от малък град съм,дето и обикновени неща често няма,да не говорим как ме гледат като марсианец като попитам за нещо необичайно.Всичко друго,мили момичета съм пробвала-главата назад-само с татито ще го правим,защото иначе не става нито с говорене,нито Джуди Mr. Greenс твърдо говорене,нито с викане,нито със заплахи,нито с увещания,нито с нищо-може твоят юнак да успяваш някак да го сплашиш,пък било то с твърд говор,но моята е невменяема... ooooh!-не се плаши от твърд говор,нито от нищо...никой не ми вярва като го казвам-всеки си мисли,че трябва да си твърд с детето и то разбирало-моята е нещо страшно-говоря до побъркване,твърдо и ясно,тя ми се смее,заплашвам,че еди какво си-все и е тая-абе не ми се говори...та за къпането-явно ще е с татито от сега нататък и пак ще пробвам с хавлията,не че не пробвах вече-тя е в транс докато пищи и не се впечатлява,че и слагам хавлия или нещо друго на лицето-тя чисто и просто в този момент изпада в някаква шокова криза и само пищи без да разбира какво става около нея-нищо не стана с хавлията-аз слагам,тя пищи и се дърпа,блъска я и пак се мокрят очите. ooooh!
Както е да е-ще видим как да е начина.
Лара,ще пробвам това с басейна,но съм скептична,защото просто виждам,че детето прави разлика между басейна дето го имаме за удоволствие(той е голям и не става за банята) и това да се къпеш в банята-било то в басейн и е ясно,че е в банята и гледай какво ще стане....нали вчера и сложих ваната,дето преди обожаваше в нея да се къпе с патета и тем подобни джаджи-не ги погледна,като изпадна в транс.....

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 20:34 от афродита

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 958
...защото иначе не става нито с говорене,нито Джуди Mr. Greenс твърдо говорене,нито с викане,нито със заплахи,нито с увещания,нито с нищо-може твоят юнак да успяваш някак да го сплашиш,пък било то с твърд говор,но моята е невменяема... ooooh!-не се плаши от твърд говор,нито от нищо...никой не ми вярва като го казвам-всеки си мисли,че трябва да си твърд с детето и то разбирало-моята е нещо страшно-говоря до побъркване,твърдо и ясно,тя ми се смее,заплашвам,че еди какво си-...

Точно затова говорех и аз, че не възприемаше моето момче. Е, може някои да чуват, но не всички. Много се притеснявах, да не му остане някакъв страх от това къпане и съм се ядосвала на неспособността си да го убедя. Но всичко си идва на мястото един ден.

Общи условия

Активация на акаунт