Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 13

  • 11 853
  • 310
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 967
Хайде и ние с онзи хубавия вирус. Добре, че още се кърмим. Така съм спокойна дори и нищо друго да не яде. Може би ще й дам и наобяд извънредно. Нощта беше тежка и за двете ни. От сутринта няма нито разстройство, нито повръщане. Весела е, дано с това сме се разминали. Ще пазим диета засега. Хубав ден на всички мами и кърмачета!

# 16
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Бети, дано бързо я преборите гадината! Hug Чувала съм, че при някои деца изчезва яко дим след първия ден. Наистина, Калина отказваше и вода, само на кърма остана 1-2 дни, не помня точно. И така хем течност, хем храна, хем лекарство... chef

Заспива и мойта сладка лейди само на цицаHeart Eyes

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 16:06 от Мяуче

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
мойто пък се нацоцва вечер и се врътва и заспива, но само вечер!
на обед си се закача и понякога изпуска сама, но усети ли аз да се дръпвам, пак се закача Crazy

# 18
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
на обед си се закача и понякога изпуска сама, но усети ли аз да се дръпвам, пак се закача Crazy

уф, така сме винаги щом дойде време за спане -- щрак, и съм хваната в капана. Naughty е, има и щастливи изключения, но са рядкост и не смея да ги споменавам, да не ми се отнемат и те.  Praynig аз все я гледам и се питам спи ли, суче ли. май ту суче, ту спи, ту спи сучейки.  newsm78

Абе, не е лесна ни наЩа, ни тяхната.  hahaha

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ние през деня можем да запим и без цица, но с много километри с количката. АКо сме в нас.... лудо сукане му е майката.
При вас колко време трае закачането за заспиване Simple Smile
Вечер като ми даде сигнали към 9 и започва едно сукане по 20-30 минути. Аха се унесе и изведнъж скочи да търчи иаз нас. След малко пак се довлачи, пак ме парализира за 20-30 мин.... и така може и в 12 да заспи. Ей, това положение ме побърква Crazy

# 20
  • Мнения: 3 695
Моето детенце вдигна едни високи температури и не искаше да яде и пие, а само да суче. Това добре, обаче сега й се запуши зверски носа и диша през устата. Пробва да суче, но веднага спира, за да поеме въздух и в крайна сметка се отказа да суче. Сега пак предлагам, но пак същата работа. Май в крайна сметка ще се отбие сама, заради запушен нос.  Confused

# 21
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ние през деня можем да запим и без цица, но с много километри с количката. АКо сме в нас.... лудо сукане му е майката.
При вас колко време трае закачането за заспиване Simple Smile
Вечер като ми даде сигнали към 9 и започва едно сукане по 20-30 минути. Аха се унесе и изведнъж скочи да търчи иаз нас. След малко пак се довлачи, пак ме парализира за 20-30 мин.... и така може и в 12 да заспи. Ей, това положение ме побърква Crazy

 През деня и ние сме така - или в количката или със сукане.
Но пък вечер го оставям мнооого да се умори и за 5-10мин. с цокане е заспал.Просто няма определен час за спане.Може в 9ч.,а може и в 11-11,30ч. да си легне.

benitta,да не би да не й се спи все още та по толкова време да суче?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Тя сама започва да търка очи, идва ми в скута с 2 ръце ме бута назад и започва да ми дърпа потника. Тва си е направо изнасилване  Mr. Green Ако я оставя ще стаме много кисела, а и знам ли кога ще и се приспи истински. Още не мога и да свикна, че не е с режима от морето. Там заспиваше 8,30-9 с еднократно сукане /в повечето слуаи/

tini-mini, ние го минахме това. Но хем не може да суче, хем се мъче... Пробвай да и отпушиш нослето. Аз постоянно бях въоръжена с аспиратора за нос, после Виброцил а ако не е много запушен носа със сребърна вода. Много пищеше от тези манипулации, ама я облекчаваше и спокойно си сучеше и спеше

# 23
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз от няколко месеца се опитвам да създам режим за през деня -- уж да заспива в определен час и на определено място, макар и на цица, та да си създаде рефлекс и да започне в един момент сама. Но пък в моя случай е по-различно, защото в делничните дни баща ми идва вкъщи към 9-10 часа и с малко повече късмет до 11 са с Калина на разходка, за да мога да се концентрирам в работа. След което, към 13 часа се прибират и до 14 най-късно е заспала (рядко не успявам до този час), като процедурата е както я описва benitta, иди ми дойди ми. В количка е заспивала толкова отдавна, че се съмнявам вече да е възможно.

Вечер също започва голямото сукане и ходене по главите ни (и по мъките). baby_neutral На мен ми е ок/навик вече, но баща й мноо се нерви, щото се е разплул да гледа ТВ. Ми, да я приспива той, нямам нищо против.  Naughty

Според мен в нашето задружно семейство проблемът, ако изобщо има такъв, идва от това, че никой друг никога не се е опитвал да приспива дечко (както и да сменя памперси), освен мен, защото аз имам готова рецепта и съм спец.  Laughing И хем, че не се намират Хентусиасти, хем че аз не съм навита детето да се мъчи и да слушам ревове, та така до ден днешен цицата е универсалното приспивателно. Whistling

Моето детенце вдигна едни високи температури и не искаше да яде и пие, а само да суче. Това добре, обаче сега й се запуши зверски носа и диша през устата. Пробва да суче, но веднага спира, за да поеме въздух и в крайна сметка се отказа да суче. Сега пак предлагам, но пак същата работа. Май в крайна сметка ще се отбие сама, заради запушен нос.  Confused

Предполагам, че това е временно -- докато трае неразположението. Що не пробваш Пулмексбебе? На Халя й помага. Виждам, че и benitta ти е дала варианти.  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Вечер също започва голямото сукане и ходене по главите ни (и по мъките). baby_neutral На мен ми е ок/навик вече, но баща й мноо се нерви, щото се е разплул да гледа ТВ. Ми, да я приспива той, нямам нищо против.  Naughty

Според мен в нашето задружно семейство проблемът, ако изобщо има такъв, идва от това, че никой друг никога не се е опитвал да приспива дечко (както и да сменя памперси), освен мен, защото аз имам готова рецепта и съм спец.  Laughing И хем, че не се намират Хентусиасти, хем че аз не съм навита детето да се мъчи и да слушам ревове, та така до ден днешен цицата е универсалното приспивателно. Whistling
Joy  hahaha  Joy  hahaha
Ей, така е и у нас
Тати се нервоти когато Рая ни пправи луди, а реално той е просто наблюдаващото лице. Ама и аз само се оплаквам от това положение и пак не давам друг да ми върши работата  Mr. Green
Добре, че от днес тати е на работа и ще си почине малко от дзверо Mr. Green

# 25
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Добре, че от днес тати е на работа и ще си почине малко от дзверо Mr. Green

Пък и вие с дзверо от тати...  hahaha

Бас ловя, че като почнат дечковците да се отбиват и да сучат по-рядко, па, дай, Боже, и да заспиват сами Praynig, цялата тарапана ужасно ще ни липсва. Няма угодия!  Mr. Green

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 11:32 от Мяуче

# 26
  • Varna
  • Мнения: 603
Здравейте!
Аз не съм от редовно пишещите, но пък съм от стриктно четящите още от първата  тема Simple Smile
Та относно нашето заспиване - винаги на " тити" Ако е по нейно желание (казва маме нани) и е заспала за 10, най - много 15 минутки. Понякога обаче решавам, че имам работа и ще я приспя. Е хем го знам, че няма да стане, хем пак опитвам от време на време. Тогава се приспиваме с часове. Не знам защо съм решила,че някой ден ще стане по мойта...
Онзи ден беше много сладка.Идва и каза  "мамо нани" и хуква към спалнята и в легленцето.Аз обаче се забавям и чувам как нарежда: "Маме нани , тити АМ" като на ам се натъртва. Много мило ми стана...

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 316
мойто пък се нацоцва вечер и се врътва и заспива, но само вечер!
на обед си се закача и понякога изпуска сама, но усети ли аз да се дръпвам, пак се закача Crazy

при нас положението е абсолютно същото Simple Smile
доволна съм поне от това, че целия ритуал рядко продължава повече от 10 мин.

Да ви кажа скоро прочетох във форума за една майка, която кърми вече 6 години. Не едно дете, но първо по-голямото, след това и по-малкото без прекъсване и чак сега ми светна една лампичка, че както сме я подкарали, ако решим и дай Боже имаме второ и се дългокърмим, ами 6 години са си един доста дълъг период, в който някой ти виси на сисата. Да ви кажа честно малко се постреснах. Няма какво да се лъжем, в един момент това ставане всяка вечер макар и само за 1 - 2 пъти мен лично започва  да ме изтощава малко по малко. Ами второто сукалче????
Вие дали сте се замисляли по този въпрос? newsm78

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 14:15 от addi

# 28
  • Мнения: 136
Аз като ви "слушам" то излиза, че моето кърмаче е най-доброто на света!!!! Прекрасно знае че: Баба няма цици с мляко, Дядо има цици, но няма мляко, И само мама дава цици. Следващото "ниво" е - На вън се дава цица, само ако няма хора наоколо - В карайни случаи - Ако нещо се е наранила и има нужда от Успокояване.  Но не ме манипулира с това. В къщи се случва, когато сме сами да си иска - В знак на любов.  Но тя си има система - 3-4 минути от едната, след което я цунка за чао и веднага, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, от другата 3-4 минутки, цунка се и се прибират. Ако не се спазва ритуала изпада в рев. А ако не се спазват моите условия аз съответно й се "сърдя" . Преди да си легнем тя държи в леглото й да има : Бутилка с мляко, бутилка с вода и бутилка със сок. Иначе не ляга. Започва се със ритуала със цицата, после си пие от някое от шишетата. Понякога ги пие по една глътка от всяко, като много прилежно си ги подрежда до възглавницата. Аз пея някоя песен, съвсем тихо. Ляга удобно и след 2-3 минутки е заспала.  Така излиза, че след обед тя заспива за 10-тина минутки. Вечерно време е по-дълго, защото си разказва как е минал деня й. Задава много въпроси и понякога го откарваме и по 40 минути.  Готиното на тази система е, че когато ме няма и я приспива някой друг / баба, гледачка, тати, дядо, другата баба/ Просто отпада ритуала с цицата, защото "само мама има мляко". Трите шишета се изпиват почти до дъно. И така нищо не липсва нито на мен, нито на беба нито на бабите и сие.... Но пък си има милион и едно други магарии  с които все по-трудно се оправяме.  От месец се е научила  да казва  буквата "Р" И сега почти целия й речник се преобрази от буквата "Л" на"Р"    И е страшно смешна: " Мамо, дай ми мрякото"  и т.н.

# 29
  • Мнения: 4 967
Мойта мишка днес вече е по-добре. Продължаваме с диетата обаче.
Що се отнася до заспиването - понякога става на цица - само вечер. Но често след сученето се гушкаме известно време. Ако е много късно и тя се лигави и не заспива, аз излизам от стаята, а тати приспива. Чувам, че й се скарва веднъж и тя почти веднага заспива. Наобяд се гушкаме и целуваме поне 10-тина минути и накрая ставам строга иначе така и няколко часа сигурно ще откараме. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт