Дали всичко се връща?

  • 6 159
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 261
http://www.vbox7.com/play:4322b25b
честичко си  я слушам и много бих искала да има възмездие за лошите постъпки

# 91
  • Мнения: 4 585
Зави си, от коя страна го четеш. От една страна изглежда като средство за подчинение на масите. Бой се от бога, почитай царя. Ако ти ударяг едната буза, дай и другата. Бог вижда всичко. Търсенето на справедливост и отмъщение не е твоя работа. Всичко се връща.
Ако си от потърпевшата страна, ако имаш болен близък, не дай си боже дете, и се събуждаш нощем, и си викаш, чии грехове изкупва? Какво толкова съм сторил, аз, родата ми, на съпругата ми?

# 92
  • Мнения: 494
  Дали всичко се връща? Не, така мисля. Ако изобщо има някаква зависимост в живота на човека, тя е, че той (животът) има някакви свои си, индивидуални, цикли, възходи и падения, напълно нормални победи, след които пък, нищо чудно, да се сринеш за малко...нещо такова...някак не ми се струва възможно и нормално да се задържаш само на върха или пък само на дъното (освен, ако не си герой на Зола Simple Smile).
  Иначе всякакви идеи за "Вселенска Справедливост"(, с която свързвам мита, за който е темата) съм чувала, но никоя не ми звучи правдоподобно.

# 93
  • Мнения: 3 611
Не. Не всичко, не веднага, не  по същия начин, не в същата степен и не в същото количество.
Самия факт, че се занимаваш с това да правиш "мръсно" на някого и изпитваш удовлетворение от това, вместо да си живееш живота спокойно и щастливо е достатъчен показател за това, че си нещастник. Това е достатъчно като възмездие.

Много хубаво казано.
Танасе, може6 да се поу4и6  Wink

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 647
не мисля, че всичко се връща. Просто на всеки човек му се случват лоши работи и на хората им се ще да си вярват, че това е възмездие за нещо-си там... Все пак е положителна тая приказка - по-добре да вярваш, че на някой нещо ще му се върне от самосебе си, отколкото да тръгнеш да раздаваш правосъдие  Peace

# 95
Може би само ако си направил нещо много лошо. Само на баща ми се е върнало, от всички, които познавам и го заслужават...

# 96
  • Мнения: 1 520
Не е ли малко несправедливо да не помниш предишните си прегрешения, а да носиш последствията от тях? Така какво осъзнаваш?

Не мисля, че е несправедливо, нито пък нелогично. Когато човек в настоящия си или в предишния си живот е навредил, наранил, засегнал и т.н., съзнателно, той е имал право на избор преди да причини нещо лошо. Но потърпевшите същества не са имали избор и не са съзнавали какво ще ги сполети. Там според мен се крие причината да се изтрива спомена за предишния живот (ако има следващ де)
Казах същества защото могат да са не само човешки, но и всякакви божи създания. А човекът трябва да развива и проявява милост към тях, а не да бъде кръвожаден и безпощаден, прикривайки го зад задволяване на уж екзистенциални нужди...

# 97
  • Мнения: 1 520
Към модераторите: Горното ми мнение не беше за тази тема. Бях отворила две теми едновременно и по погрешка съм го публикувала където не трябва.

Общи условия

Активация на акаунт