Застраховка на апартамент/ипотекиран/ и какви последствия?

  • 3 173
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 957
Да, отделно има намаление за еднократно плащане и затова че е в полза на банката.

# 16
  • Мнения: 2 259
Сега се върнах от банката .
Към ДСК Гарант  за сума 133 000 лева пазарна цена ми искат 190 лева само срещу 3-те риска./пожар,земетресение и природно бедствие/
За сума 78500 остатъка по кредита  +140%  ми сметнаха 155 лева.
Може нещо да не съм разбрала точно като обяснение ,но цифрите са тези.
Ако стане недай боже нещо ,по добре щяло да бъде ако съм на сумата с 40 лева повече.Обещетението щяло да бъде по- добро.
По принцип до сега  сравнено с каското никога не са ми се покривали щетите от изплатената сума,та се чудя? newsm78
За 40 лева да мисля ли или да скачам на по виоката сума?
Чакам една съфорумка тук и тя да ме посъветва.Благодаря Ви за всичко! Hug

# 17
  • Мнения: 5 178
Алианц имат застраховка специално за ипотекирани жилища, цената е почти 2 пъти по ниска
ние сме с такава и дано не ни се налага да я ползваме

# 18
  • Мнения: 957
С кой ти е каското и защо не ти го покривът..
Не знам точно какъв е случая..но ако не-дай си боже стане нещо.. при първия вариант ще ти върнат 133 000 а в другия 78 000 по твоите обяснение.. или не си го обяснила съвсем пълно..
Може да ти помолиш да ти дадат една книжка със клаузите и да видиш коя клауза какво покрива..
Според мен е хубаво да си направите и отделно списък със всички уреди и мебели и тях отделно да си ги застраховате.

# 19
  • Мнения: 2 259
Беше с Евроинс.
Платиха ми 240 лева.Вдигнах скандал и стигнах до регионалния.Стези пари  и боята не можех да си купя.Преразгледаха  и ми дадоха още 250.А колко не са отреагирали на подобна ситуация?
А относно застраховката,това разбрах.Изплащат върху цена съответно.

# 20
  • Мнения: 957
Като ти направят застраховката за дома  си разгледай от зад на полицата всичките клаузи.
Относно каското много лошо.
Застраховай я във евро към Булинс и може да си я оправиш където искаш.. плащаш си..дават ти фактура..и ти връщат парите до стотинка от фактурата.

Общи условия

Активация на акаунт