Не е ли прекалено

  • 1 733
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 863
Благодря ви момичета!
То май най-ми стана гадно от това, че почнах да и давам от готовите натурални сокове- уж са 100% и са без захар( на Аро) и като пие брат и тя се бори за същото.... а портокал още не съм посмяла да и давам пресен newsm78 или на сок, мислех, че е рано....и като отворя една кутия наливам наред....  Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 210
Моят съвет - мини на фрешове, разредени с вода, един вид цитронадки. Grinning
Не давай готови сокови
За жегите ти препоръчвам фрешче от грейпфрут, много студено, с водичка, давай му колкото си иска.

 newsm10 newsm10 напълно подкрепям това мнение.Моят е като жаба пие фрешчета от портокал на един дъх не го ограничавай течностите са полезни....особено в тези жеги sweating

Кой говори за ограничаване и то в жегите. Аз образно казах, че съм го оставила жаден. Просто като искаше сок не му давах, а го чаках сам да си вземе чашата с вода. Просто видя, че номера не минава.

# 17
  • Мнения: 1 210
Нека пие. Гери беше същата. Ограничението на такива елементарни неща, не води до добро. Ограничавай за по- сериозни неща, иначе няма да прави разлика.

Да не разводнявам темата (не се и заяждам), ама би ли ми обяснила до какво може да доведе ограничението за елементарното нещо сок! Ако може и пример за нещо сериозно, в което да го ограничавам?

# 18
  • Мнения: 532
Ники е на 1г 7м. И той пие страшно много течности. Не го спирам, все пак детето най-добре си знае колко е жадно. Но преди ядене е добре да не е с пълен със сок или вода корем, все пак нали трябва и да яде.

# 19
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Сок давам по много малко, предимно някой някой направен от мен на момента. НО пък Нели пие достатъчно вода през деня. Иначе и според мен това количество сок, особено пък някой "натурален" е доста

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Миналото лято карахме само на сок и компот. Пиеше като смок и не искаше изобщо вода, както и фрешове, дори и подсладени Shocked, само купешки сок и като е на зор приемаше и компот. Без шишето със сока не заспиваше. Изпивал е почти литър сок на ден.
Сега пък отказва сок и пие само вода, ей така изведнъж се отказа от соковете (сигурно щото почнах да му ги предлага със сламка или чаша и кефа от шишето го няма вече newsm78)

Колкото до качеството - всички имат захар и консерванти (то захарта си е цял консервант) - много, много не им вярвам на етикетите Confused

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хей, мами, как така ще ги ограничавате в пиенето на течности в тези жеги? Напротив - трябва да ги поощрявате! Един съвет - не давайте готови сокчета, по възможност им правете от плодове, или пък само водичка.
thumbsup

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Нека пие. Гери беше същата. Ограничението на такива елементарни неща, не води до добро. Ограничавай за по- сериозни неща, иначе няма да прави разлика.

Да не разводнявам темата (не се и заяждам), ама би ли ми обяснила до какво може да доведе ограничението за елементарното нещо сок! Ако може и пример за нещо сериозно, в което да го ограничавам?

Да, не се изразих правилно. Мисълта ми беше, че децата хич не обичат да им се забранява. Да му забраниш да яде пръст от саксията, да лапа четката в тоалетна или да не се бие с децата- да, сигурно ще слуша, но когато почне да се забраняват именно такива елементарни неща, детето ще се чувства под непрестанен контрол и естествено е да почне да се налага за всичко, което си реши.

# 23
  • Мнения: 739
а какво ще кажете за прясно изцеден сок от моркови и ябълки? доста е сладък, без изкуствени подсладители. Аз лично много обичам такъв, и като малка са ми правели. Но за бебе .... не знам дали става. (трябва да се пие веднага, дори в хладилник се разваля много бързо)

# 24
  • Мнения: 2 452
Нека пие. Гери беше същата. Ограничението на такива елементарни неща, не води до добро. Ограничавай за по- сериозни неща, иначе няма да прави разлика.

Да не разводнявам темата (не се и заяждам), ама би ли ми обяснила до какво може да доведе ограничението за елементарното нещо сок! Ако може и пример за нещо сериозно, в което да го ограничавам?


Да, не се изразих правилно. Мисълта ми беше, че децата хич не обичат да им се забранява. Да му забраниш да яде пръст от саксията, да лапа четката в тоалетна или да не се бие с децата- да, сигурно ще слуша, но когато почне да се забраняват именно такива елементарни неща, детето ще се чувства под непрестанен контрол и естествено е да почне да се налага за всичко, което си реши.

Ерика,

Честно казано, пиенето на сок е по-вредно от яденето на пръст от саксията (виж, за четката в тоалетната съм съгласна Laughing). Дори и натуралния сок е пълен със захар и след няколко години ще видите резултата - множество кариеси! Другата потенциална вреда е затлъстяване; вие вероятно затлъстяване няма да видите, защото за щастие българския ген не е като американския, но за кариесите съм сигурна!

По-добре разреждайте сока с вода 1:1, за да се ограничи приема на захар. Аз смятам, че няма нищо лошо да се пие сок по принцип, но лично аз силно го ограничавам - няколко пъти седмично. Добре, че дъщеря ми предпочита вода, но половин литър сок на ден е ужасно много!

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Laura за каква захар говорим при домашно приготвени сокове?
за готовите, небебешки съм съгласна...

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мисля, че половин литър е адски много за такова малко дете ThinkingПък натурален сок от кутия за големи съвсем не бих му дала...това си е чиста химия NaughtyВиж домашно направен фреш - друга работа Wink
Това, което е казала Ерика, много ми хареса   202uuЗначи детето трябва да се ограничава от вредните храни и напитки полека, полека, без излишен натиск, без да се усети, ако е възможно.Иначе отиде коня у барата Sad

# 27
  • Мнения: 5 468
Честно казано, пиенето на сок е по-вредно от яденето на пръст от саксията (виж, за четката в тоалетната съм съгласна Laughing). Дори и натуралния сок е пълен със захар и след няколко години ще видите резултата - множество кариеси! Другата потенциална вреда е затлъстяване
А така бе, нищо не им давайте на децата... само пост и молитва = 100% здраве и дълголетие. Всичко изкарахте вредно, нищо не е полезно. И най-големите лакомства и радости за децата, вие ги превръщате в нечувани отрови в чудовищни измерения. Аман, аман!!! Sick

# 28
  • у дома
  • Мнения: 708
Ето и моята рецепта- сок , прясно изцеден от мен, ябълка, морков, разреден с вода 1 към 1 Simple Smile много хитро за дете което не ще да пие вода. Давам колкото иска.
А ако не ще да пие вода - слагам във водата 2-3 капки за колики - много ги харесват на вкус. (е, ние сме бебета още)

Кой каза че бебешките сокове били без захар? Соковете на ХИПП са със захар, а пише да се дават от 4тия месец!!! Кажете ми фирма която прави бебешки сокове без захар?

# 29
  • Мнения: 2 452
Laura за каква захар говорим при домашно приготвени сокове?
за готовите, небебешки съм съгласна...


Говорим за ПЛОДОВА захар. Когато плода се изцеди в сока остава голямо количество ПЛОДОВА захар, която е не помалко безопасна от глюкозата за възникването на кариес.

Общи условия

Активация на акаунт