Анкетка в подкрепа на един спор - за майките ни и кърменето

  • 4 625
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 940
Кърмена съм шест месеца, сестра ми година и половина. И двете имаме прекрасни взаимоотношения с мама. Убедена съм, че дори и да не бяхме кърмени, пак щеше да е същото.
Нямам спомени от кърменето, имам спомени от шейната през зимата, с която мама ни разказваше своите зимни приказки, от топлия кекс за закуска, от игрите с пясъка на морето и още много други прекрасни моменти.
Мисля, че има някаква масова психоза с това кърмене. Ще се лекуват сигурно последствия от болести от типа на "как да преодолея това, че двегодишният ми син се отбива?" или "кърмих го само шест месеца, има ли психологически травми?"

# 31
  • Мнения: 3 423
Кърмена съм от стринка ми, защото майка
не е имала кърма. Не знам как да гласувам.
Не го приемам за изневяра това обаче.
Отношенията ни с майка са чудесни.

# 32
  • Мнения: 940
Аз усещам каква е тезата ти, обаче е доста глуповато. Все пак има доста изписано по темата.
Кърмена съм от майка ми около 7 месеца, отношенията ми с нея винаги са били прекрасни.

# 33
  • Мнения: 4 841
Аз усещам каква е тезата ти, обаче е доста глуповато.

Леле, как ме разкри  Embarassed
И за класификацията ти благодаря. Ей сега ще взема да понаобиколя всички теми, които намирам за глуповати и да им го кажа в прав текст...

# 34
  • Мнения: 1 100
Кърмена съм 3 месеца и отношенията с майка ми са идеални. Но с баща ми не са. Може би заради това, че не ме е кърмил?! Thinking Laughing
Не мисля, че има връзка между двата факта.   Peace

# 35
  • Мнения: 3 675
Не знам дали съм кърмена от майка ми, защото съм се родила недоносена и съм била три месеца в кувиоз.Отношенията ни се ту прекрасни, ту добри, зависи от конкретната ситуация /доколко е критична в забележките си и намесата си/.Кърменето влияе на интелекта и имунитета на детето, за първи път чувам да влияе върху отношенията майка-дъщеря /ами какво ще кажете за майка -син, да няма в този случай Едипов комплекс  Naughty Thinking/

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Не съм кърмена много, защото майка ми не е харесвала кърменото.  Явно се предава по наследство. Отношенията ни обаче са много близки да не каже телепатични понякога

# 37
  • Мнения: 11 009
Не съм кърмена нито ден, но с майка ми винаги сме били в прекрасни отношения. Heart Eyes
Честно казано, някой пак се опитва да докаже безсмислена теза. Макар че аз самата кърмя детето си и съм ЗА кърменето, не одобрявам този вид пропагандиране.

# 38
  • Мнения: 4 111
Гласувах, но не намирам връзка и спорът ми се струва безсмислен.

# 39
  • Мнения: 6 993
Точно 6 месеца съм кърмена, до началото на 7мия. Писах до 6 месеца и отношенията ни са прекрасни, след като пораснах...Беше прекалено привързана към мен, когато бях по-малка и това на моменти ме поизнервяше, особено в тийнейджърска възраст, но вярвам, че е нормално . Сега всичко е наред, отношенията ни са чудесни.  Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
болести от типа на "как да преодолея това, че двегодишният ми син се отбива?"
Joy Тази съм я карала, тежко, с усложнения Mr. Green Родих си второ, че да ми мине Grinning

# 41
  • Мнения: 402
Кърмена съм 1г.2м и имам много добри отношения с майка си, но незнам дали се дължи на дългото кърмене Thinking

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Кърмена съм повече от 1 година и отношенията с майка ми са прекрасни. Съпругът ми също е кърмен дълго, но отношенията с майка му, не са добри. Не мисля, че има връзка между двете неща, поне се надявам да няма, не съм кърмила дъщеря си, но си позволявам да вярвам, че ще изградя нормални и близки отношения с нея.

# 43
  • Мнения: 1 341
Кърмена съм повече от 6 месеца, и отношенията с майка ми са нормални!
Аз също не мисля, че има връзка. Кърмих дъщеря си 2 г. , сама се отби. Но определено не мисля, че това ще повлияе за бъдещите ни отношения с малката.

# 44
  • Мнения: 24 467
Първа опция, не търся под вола телета.
Всеки може по собствено желание да си прикачи каквито си иска последици към даден факт- никой не му пречи, особено при липса на каквито и да било обосновки и изследвания.  Laughing
А, освен това не ми се струва обективно да степенувам отношенията си с майка ми по направения в анкетата начин. Нямам обективен критерий за сравнение. За мен тя си е моята майка и нямам по- добри отношения с друга жена.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт