Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 357 235
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 9 560
...започнах да използвам обикновен етилов спирт от аптеката. Евтино, лесно и изключително ефикасно. Слагам си с памуче спирт под мишниците преди да изляза, а се парфюмирам с друг парфюм, без да използвам деодорант за мишници. Опитайте, много е лесно и ефективно.
Моля, не давайте съвети, които биха навредили на някого. Stop
Изключено е да се ползва алкохолосдържащи съставки, а камо ли спирт под мишниците, на местата така богато снабдени с лимфни жлези Naughty.
Не случайно, козметиката, предназначена за тези места е изрично съобразена с това и не съдържа алкохол.
На всяка опаковка ще срещнете това обознаение: не съдържа алкохол/без съдържание на алкохол. Значи не е случайно. Замислете се. Wink

# 121
  • Мнения: 5 877
По този повод ми препоръчаха сода за хляб. Принципно има свойството да поглъща миризмите.

# 122
Алкохола няма как да стигне до лимфните въли и да им навреди. Избягва се алкохол ако кожата е нежна или възпалена иначе няма проблем. Лимфен възел не може да се възпали от намазване с алкохол на кожата.

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 45
Zdraveite,mami.Otdavna vi cheta i reshih da se vkljucha i az s potvarzdenie za sodata za hljab protiv izpotjavane.az njamam tozi problem,no sapruga mi go probva/az go bjah pro4ela njakade/i e mnogo dovolen.Sled izmivane se natarkvash sas soda i gotovo.predotvratjava izpotjavaneto.Sajaljavam,che pisha na latinica,no prosto njamam kirilica na klaviaturata.Uspeh na vsichki s razkrasjavaneto. Simple Smile

# 124
  • Мнения: 174
Не съм чела всички, но се надявам тази рецепта да я няма, за да не се повтарям. Даже си има история  Laughing Рецептата е свалена от една от стените в Египетските пирамиди. Смесваш равни количества мед, сода и сол и си намазваш лицето, стои 15-20 мин. и след това се изплакваш с хладка вода. Маската се прави 3 пъти седмично. Аз лично съм я пробвала. Има ефект - прави лицето бебешки гладко.

# 125
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз си правя маска за лице от хума и кисело мляко. Изчиства тена, маха мазнотия и прах. Изчиства кожата. Enjoy! Grinning

# 126
  • София
  • Мнения: 3 817
Благодаря на anjeliNE за страхотната рецепта за пудра след епилация!!! newsm51С години съм се борила с този проблем и с какво ли не съм се мазала!Освен зачервявания по ръцете ми излизаха пъпчици-проблема вече го няма!!! newsm44Хиляди благодарности от мен!!!  bouquet

# 127
  • София
  • Мнения: 3 817
Ето една страхотна рецепта за подхранване на косата:1 жълтък,1с.л.кисело мляко,1с.л.зехтин,1с.л.ракия,деавит(вит.Д)половин шишенце.Всичко се смесва,маже се от корените надолу.Стой се 2часа с найлонова шапка и кърпа.След това се измива с шампоан.На измита и все още мокра коса слагам отвара от коприва,розмарин и мащерка без да измивам.Косата става обемна и с блясък! 4470 newsm51

# 128
  • Мнения: 118
Цитат на: belinda
Nqkyde po-gore pro4etoh ne6to za krem ma Kokona za byde6ti majki...podsko4ih kato ujilena.Iskam vsi4ki da predupredq, 4e ot nego mi se obrazuvaha li6ej4eta pod o4ite.Mahnaha se 4ak kato stoplih, 4e sa ot gadniq krem i prestanah da se macotq s nego...Ta, ne  e sigurno 4e na vsi4ki 6te podejstva taka, ama az da kaja....A ina4e za izbelvane dosta dobre dejstvala nai obiknovenata krastavica!I osven tova hydratira kojata.

Аз лично съм ползвала въпросния крем и на мен ми повлия чудесно!  Wink Нали знаеш, всеки продукт, дори и най-скъпия, повлиява различно върху различните кожи. Аз имам познати, които се изприщват и от бебешка козметика.  Shocked Въпрос на чувствителност на кожата!
Аз не ползвам никаква козметика от типа крем, само почистващи тоник и лосион, за избелване ми казаха ахромин и резултата беше   af пъпка до пъпка О! ужас #Shocked. Опитвам само почистващи маски приготвени в домашни условия. newsm10

# 129
  • Мнения: 75
Реших и аз да  споделя рецепта , като предварително се извинявам ако някой друг я е побликувал .................аз съм съвсем новак........ За лице от години ползвам сметана / заквасена/. На почистена кожа се нанася дебел пласт и след 20 минуте се отмива с хладка вода. С тази рецепта съм "заразила" доста дружки и всички са много доволни.

# 130
  • Мнения: 75
миналата седмица реших да си "подхраня" косата, но се оказа че всички маски са свършили..................та се наплесках с майонеза..................понеже не се сетих за друго де. Ефекта беше поразителен. Косата ми направо се съживи. Стана страхотна................ 

# 131
  • Мнения: 75
да кажа и за целута, процедурите с кафето ги прилагам периодично и наистина дават резултат. Аз лично съм по-доволна от една друга рецепта- кафява захар и бебешко олио..........сипвате малко захар на ръката си, смесвате с малко олио и натривате проблемните зони. То натриване е меко казано...............търкате яко по възможност с масажна ръкавица......

# 132
  • Мнения: 118
Ох... Thinking ще взема да пробвам това с кафето, но проблема, е че в къщи пием нес кафе.

# 133
  • София
  • Мнения: 3 817
да кажа и за целута, процедурите с кафето ги прилагам периодично и наистина дават резултат. Аз лично съм по-доволна от една друга рецепта- кафява захар и бебешко олио..........сипвате малко захар на ръката си, смесвате с малко олио и натривате проблемните зони. То натриване е меко казано...............търкате яко по възможност с масажна ръкавица......
Да попитам за захарта-не наранява ли кожата след такова търкане? newsm78

# 134
  • Мнения: 139
За красиви ръце - настъргва се един домат. С получената "каша", се намазват ръцете, като ги масажирате за около 4 - 5 минути най-много. Може малко да ви щипе, но спокойно, в доматите има Витамин С. След това изплаквате ръцете, редувайки топла и студена вода. Сега вече може да нанесете любимият ви крем за ръце. И още една рецепта, която ми е каза една позната - за красиви стъпала, по-точно пети. Трябва ви краставица - отрязвате една "шайбичка" от нея и започвате да натривате хубаво петите. Без изплакване. По желание се нанася крем след това. Е, дано ви харесат тези рецепти! Това беше от мен!       

Общи условия

Активация на акаунт