Туристическа виза за САЩ

  • 17 673
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 657
Работната вече не важи, защото не си в статус, това ако си напуснала работа и вече не работиш за работодателя, който те е спонсорирал. Туристическата, ако все още ти е валидна, няма нужда да подаваш за нова. За детето ще трябва, ако не е американски гражданин.

Благодаря! Hug

# 16
  • Мнения: 334
Поканата е важна, но също така и бележка от работодателя, с която удостоверяваш, че 1. Имаш стабилна работа (нека пише колко време работиш за фирмата) 2. Работодателят ти знае за пътуването и е съгласен. Можеш да вземеш и документи за банкови сметки и имущество на твое име, ако се наложи да покажеш.
Попълваш формуляри 156 и 157 на сайта на посолството и си запазваш час. Когато отидеш в посолството, носиш паспорта си и 100 USD. Визите се получават само по пощата с DHL.
На формуляр 157 пишеш варианта си за пътуване, но наистина е добре да имаш само резервация, всичко се случва.
На самото интервю просто бъди спокойна и очаквай всякакви лични въпроси. Моето интервю премина в разговор за приятеля ми и плановете ни за бъдещето, все едно се изповядвах на най-добрата си приятелка Laughing (интервюиращият беше мъж...)
На формуляр 156 пишеш всички страни, които си посещавала в последните 10 години (внимавай с арабските, ако имаш такива ) и има един куп глупави въпроси, но внимавай как отговаряш и да не допуснеш грешка от недоглеждане.
Това се сещам, късмет! Моята виза беше служебна, стана за една седмица, като никой не вярваше, че ще успея изобщо да извадя виза, понеже ми беше първа и освен това съм живяла в Египет.

# 17
  • Мнения: 1 545
И моето интервю беше по-скоро 5 минутен разговор, но аз не живея в България, а в Италия. Тук показах документи за резиденция, работа, и май това само. Не бяхме женени тогава с мъжа ми. Не помня дали им казах, че ще пътуваме без сина си (т.е. едва ли някой ще емигрира без детето си) - дадоха ми визата следобяда.

# 18
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Предстои ми пътуване до САЩ през зимната ваканция на гости на приятелка.
Намерих си изгоден билет, но остава въпроса с визата-
дали трябва първо да купя или да резервирам билета, и после да подавам документи за виза или направо да действам?
А дали някой знае какво представлява въпросната покана? Как трябва да изглежда?

Някой ако има опит в тази област ще му бъда много благодарна ако сподели информация Hug Hug


Първо визата. Направих си резервация полет+хотел ден преди интервюто, но дори не поискаха да я видят. Самото интервю протича така (сверено с интервютата в Париж, идентични са, моето беше в Мадрид): след като си попълниш необходимата форма DS-156 задължително по интернет, с номера, който ти излиза над баркода, си искаш час; отиваш малко по-рано в посолството, и влизаш със всички останали накуп. 3 пъти трябва да се чака, трябва да се пази номера, който ти дават на влизане, и на трите опашки се редиш с него - на първата опашка ти приемат документите, на втората опашка ти взимат отпечатъци, и на третата е интервюто. Първите 2 опашки са много бързи, но третата е ужасно бавна.
Запозната си предполагам, с изискванията им за документите, така че няма да го коментирам това. Лично на мен, извън документите от списъка, не ми взеха нито един от другите, които бях приготвила.
Аз не работя, не им представих извлечения от банкови сметки Laughing. Но им показах списък с пътувания, които съм направила последните 5 години, и решиха явно, че не съм потенциална емигрантка.  Laughing И ми дадоха 10-годишна туристическа виза.
Май това е по-важното.  newsm78 Надявам се да съм ти била полезна.

# 19
  • Мнения: 523
Използвам темата за да споделя една новина:
НОВО: КАНДИДАТСТВАНЕ ЗА ВИЗА БЕЗ ЛИЧНО ИНТЕРВЮ ЗА НЯКОИ КАТЕГОРИИ КАНДИДАТИ
Кандидатите за неимигрантски визи, които са получили последната си виза след 31 oктомври 2007 г., ще бъдат освободени от лично явяване на интервю и повторно вземане на пръстови отпечатъци в посолството, ако отговарят на следните критерии:

• Кандидатите подават нова молба за виза в срок до 12 месеца след датата на изтичане на предходната виза;
• Кандидатстват за нова виза от същатата визова категория (напр. В1/В2);
• Кандидатстват за виза в страната си на постоянно местожителство;
• Спазили са изискванията и разпоредбите на американския имигрантски закон при предишните си посещения в САЩ.

Кандидатите, които отговарят на тези изисквания, ще могат да изпратят подготвените визови молби и допълнителни документи чрез Ди Ейч Ел /моля разгледайте инфрмацията по сектори на уебстраницата ни, където са посочени необходимите документи за различните категории визи/, или да ги внесат лично или чрез упълномощено лице в Консулски отдел между 11:30 и 13:00 ч. часа всеки работен ден. МОЛЯ ИМАЙТЕ ПРЕДВИД, че изпратените допълнителни документи в подкрепа на молбата за виза НЯМА да бъдат връщани, затова не е желателно да се изпращат оргинални нотариални актове, удостоверения за раждане, брачни свидетелства и други оригинални документи. Посолството не поема отговорност за оригинални документи, внесени в подкрепа на визовите молби.

Въпреки, че отговарят на посочените критерии, възможно е след разглеждането на документите, консулът да поиска лично интервю с кандидата като в този случай  той/тя ще бъдат информирани за датата, на която да се явят на интервю. Макар, че в посолството от кандидатите няма да бъдат вземани нови пръстови отпечатъци, такива ще бъдат взети при влизане в САЩ за установяване на самоличността на посетителя чрез съпоставяне с пръстовите отпечатъци от предходното интервю за виза.
Източник  от тук: http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/drop.html

# 20
# 21
  • Мнения: 233
Но им показах списък с пътувания, които съм направила последните 5 години, и решиха явно, че не съм потенциална емигрантка.  Laughing И ми дадоха 10-годишна туристическа виза.
Вес, този списък в свободен формат ли го направи? Какво представява? Много ми е интересно. Ще се радвам да споделиш!   bouquet

И още едно въпросче към всички запознати. Живея в Швейцария, но нямам още гражданство, т.е. само с БГ паспорт съм. Ако другата година решим да отидем с мъжа ми и детето в Америка на гости, къде трябва да се явя на интервю? Дъщерята има швейцарски паспорт и предполагам при нея е лесно, както при баща й - безвизово.

# 22
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Sleeping Beauty, в страницата на посолството им в Берн има формулярите, можеш да си ги дръпнеш, аз оттам първо ги изтеглих (единия задължително се попълва онлайн ДС-156), а втория - ДС-157, странно защо, в Берн не влизаше в списъка със задължителни, но пък в Мадрид държаха на него.  Thinking Във този втория, един от въпросите беше кои страни си посетил за последните 10 години. Аз напълних полето открай докрай  Joy

А за интервюто, трябва да се явиш в Берн, ако си с право на постоянно пребиваване Mr. Green. Аз също имам, и за Швейцария, и за Испания, и избрах там, където имаше по-малко хора, в случая - Мадрид. Не се явих в Берн, тъй като когато се обадих да искам дата за интервю в началото на септември, първата свободна дата беше за 12 ноември Shocked, а полета беше предвиден за 19. Така, че предвиди си 2 месеца преди пътуването, за уреждане на формалностите. Ако искаш още инфо за Берн, питай. Щом успях да се разбера на френски с една твърдоглава немскоговоряща служителка...  hahaha

# 23
  • Мнения: 233
Вес, хиляди благодарности!  Hug   bouquet
Светна ми вече как стоят нещата. Wink Успокоих се, че не трябва да си ходя в БГ само заради едно интревю! Ще имам предвид това, по-рано да си взема дата. Иначе, да, имам право на постоянно пребиваване в Швейцария.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт