Какво облекло е подходящо за първия учебен ден

  • 18 911
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 639
Естел определено има стил и собствено виждане за визията си.Учудващо за момиче,но не харесва розово,лилаво ,паети,анимационни герои по дрехите ,панделки и финтифлюшки разни.На 15.09 си избра да е с ,черна пола тип камбанка с много ситно цикламено рае по нея ,черна памучна тениска с много малък цикламен надпис ,набран ръкав в рамото,ще носи и елечето с емблемата на училището което   е и униформено,в каре червено с тъмносиньо и което на мен лично много не ми харесва и допълнително стеснявах за да и стои по-добре,бял чорапогащник на малки черни звездички и черни лачени пантофки,за всеки случай има и черно сако с цикламена брошка на ревера.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 11:56 от magic power

# 76
  • Мнения: 994
При нас първия учебен ден отдавна мина. И 2мата отидоха с всекидневни дрехи. Дъщеря ми първите 2 години е обличала рокля (всекидневна), но вече категорично отказва. Ходи с къси панталони и тениска. Така се облича и сина ми. Тази година сам пожела и сложи спортна риза върху тениската. Абсурд е да иде с костюм и вратовръзка.
Но при нас първия учебен ден си е учебен. Няма тръжества, влиза се в клас и се започва да се учи. Може още в първия учебен ден по програма да имат физическо (в началното училище тук за съжаление няма практика да се преобличат), така че официални дрехи за 1вия учебен ден са абсолютно непрактични.

# 77
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Сина ми миналата година беше първокласник и му купих спортна ризка и дънки .Почти всички  деца бяха облечени така или с тениски.Тия костюмчета с елеченца , дето обличат на дечицата ми се виждат доста  смешни ,а и сина ми никога не би ги облякъл.Че ние с 300 зора се спретнахме и с ризка Whistling

# 78
Случайно попаднах на тази тема и този форум.Може и да е твърде късно за писане като гледам откога са тези съобщения,но реших,че е крайно време да се намеси някое дете.Аз съм на 13 и съм 7 клас.Майка ми също ме обличаше официално за такива празници,като бях малка и аз много се радвах на това облекло мислех,че като порасна ще се обличам също по този начин и че тоя стил на обличане ми харесва.Общо взето имах изграден стил за обличане от нашите,ама като пораснах малко ми се стори,че тоя стил е ужасен,смених няколко стила на обличане и сега се обличам много яко и мисля стила ми като малка за много задръстен.Имах много маркови дрехи,които сега не нося,защото не ми харесват.Така че искам да кажа на всички родители на деца между 1-5 клас да не се изхвърлят за облеклото на децата си,защото като станат малко по-големи хич няма ида си спомнят колко пари сте харчили за техните дрехи,нито пък ще имат спомен от това какъв стил са харесвали или пък как са се обличали на празници.А някои деца и от 4 клас почва да ги тресе хормона,така че родители сами си правете изводи...

# 79
  • Мнения: 5 877
Родителят на един първокласник се грижи на първокласника да му е добре сега, а не да отговаря на евентуалните си бъдещи тийн критерии (които няма как да се предскажат, пък и също са преходни - ако трябва да мислим в перспектива, на 30 това дете ще мисли друго и за тийнейджърския си вкус Simple Smile )
Честита нова учебна година и на теб!

# 80
Анда,много сте права,но аз само препоръчвам да не се изръсвате много за техните дрехи,защото няма да го оценят. Wink

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ее ти сама пишеш, че си се радвала когато майка ти те е контила като си била по малка. Все пак това говори, че си оценявала. Моето дете също се фръцка катого облека с красиви дрешки. Всичко с времето си. Зная, че идва един период, когато тинейджърите имат свой вкус на обличане Laughing

# 82
  • Мнения: 5 877
А, спокойно Simple Smile Слава богу, първокласниците се интересуват повече дали дрехата е в любимия им цвят, отколкото от името на дизайнера. Затова пък дъщерята на една приятелка (9 клас) отказва да носи на краката си друго, освен маратонки от конкретни марки, никоя от които не се намира срещу двуцифрена сума.

От моите детски спомени - най-красива се чувствах в една басмяна рокля с невероятен (по моему) теменуженосин цвят на дребни цветчета и с бухнали ръкавки.

# 83
Когато бях малка майка ми винаги ми избираше разни сукмани с бели чорапогащници #Crazy  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 84
  • Мнения: leet
Синът ми е във втори клас и все още облича, каквото аз харесам, така че , на първия учебен ден, тази година, го спретнах с бяла риза, сив панталон, сива жилетка и черни обувки, на които и муха може да се разчекне.

Миналата година в първи клас, дори вратовръзка му бях сложила Simple Smile

Признавам, че на първите учебни дни, е най- официален от училището, но мисля, че така възпитавам у него уважение към институцията и му изграждам стил- кога, според кой случай, как трябва да демонстрира отношението си към случая.

Общи условия

Активация на акаунт