Кога спряха да спят децата ви през деня?

  • 1 376
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Големият е на 7г. и още го слагам за кратка дрямка за около час и половина, но понякога спи повече, а друг път само си почива, лежи и разглежда нещо.
Малкият спеше по 2 пъти дневно , за 2 -3 часа до 1г. и 6м. Сега задължително заспива в 1ч следобед до 4ч. Личи му, че му се спи.

# 16
  • Мнения: 8 242
От 1г. 4-5 месеца редовно пропуска.. Има периоди от месец-два когато спи само 2-3 дни на обед..
В такива случаи обикновено става към 11-12 и ляга съответно към 22 след това..
Приспивам го понякога 1-2 часа.. и не иска да заспи..
От 9 месечен спи по 1 път на ден за час-два и толкова..

# 17
  • Мнения: 698
Моят син е на 5 и все още спи следобяд. От сутрешния сън се отказа, когато беше на около 2.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
От сутрешния сън се отказа на 10 месеца. Сега на 1г. и 7м. спи следобед в повечето дни, но да речем 2-3 пъти в месеца се случва просто да не иска да спи следобед или да дремне за 30-40 минути. А инак спи по 3 часа и често ми се случва да я будя насила, ако прехвърли това време. Но не винаги е била така, по-скоро е на периоди. Забелязала съм обаче, че добрият следобеден сън води до добър нощен и обратно: ако през деня се превъзбуди и спи малко, това не означава, че през нощта ще спи дълго и дълбоко, а напротив.

Но каквото и да е положението при вас, трябва да се водиш по детето. Ако не иска да спи на обяд, няма да спи.

# 19
  • Мнения: 7 201
Моят син е на 5 и все още спи следобяд.
Peace И моят си поспива все още.  sleepuu
ПП:До годинката спеше по 2 пъти на ден.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
НИКОГА не съм настоявала да спи през деня. Струва ми се... е, най- мекото, за което се сещам като определение, е странно. Защо да правя такова нещо?
Аз самата не мога да спя през деня (ако не съм много болна - с над 39 град, или с тежък пристъп на мигрена) - от къде на къде ще искам от детето да го прави, ако няма желание!?
И за какво - за да не му се спи през нощта ли?
Спи през деня - общо взето м/у 2 и 6 месечен спеше 2 - 4 пъти по 5 - 15 минути, после започна да спи 2 - 3 пъти по 10-на минути... От 10 месечен - трайно - 1 път. Когато си реши, по колкото си иска. (Разбирай - между 10 минути и 4 часа). Нито го натискам да спи през деня, нито го будя.

# 21
  • Мнения: 9 973
ние спим по 2-3 пъти дневно и сутрин в 6ч. сме на линия,вечер в 20:30ч. ляга

# 22
  • Мнения: 5 393
Иво спеше по два пъти на ден до към годинка и 6-7 месеца. Сега е на 3години и все още спи следобеден сън. Ако го пропусне, става ужасно кисел.

# 23
  • Мнения: 1 237
Дъщеря ми е на 4 г. и все още спи следобед,ако не е спала е ужасно кисела и непоносима.

# 24
  • Мнения: 9 814
На 11 м. се отказа от предиобедното спане.
На 3 години от следобедния сън.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На 10-11 мес. се отказа от сутрешното спане и започна да спи по около два часа само на след обяд от 13 до 15 часа някъде.Все още е с този режим.Вечер спи от 21-21:30  до 7-7:30.

# 26
  • Мнения: 8 229
На около 7м спря да спи преди обед. Може би, защото беше лято и бяхме сутрин все навън. Беше му по-интересно да си играе, от колкото да спи. За сметка на това следобед спеше по 4 часа. Много рядко му се случва да не спи следобед, но сега вече е само по 1-2 часа.

# 27
  • Мнения: 259
До около 1г. и 8 м. спяхме по 2 пъти на ден, като сутрин можеше да спи и по 2 часа, а следобед около 40 мин. От тогава насам спим само следобед -1-3 часа, иначе не издържа. Момиченцето на една приятелка се отказа от дневния сън изобщо преди да навърши 2 г.

# 28
  • Мнения: 2 803
На 1г. и половина спряхме съня преди обяд. Но следобедния сън го спря преди да тръгне на училище - на 7 г.

Общи условия

Активация на акаунт