Лакомия в малко стомахче

  • 2 493
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 518
Всяка майка решава за детето си, аз съм избрала вече, ама се чудя защо България винаги върви наопаки  Laughing дори в Русия карат по схемата без вода, нали от тях гледахме преди  newsm78

# 31
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абе друго си е Съветския съюз.
Не съм чувала бебе да плаче, защото е жадно, плаче, защото е гладно.
Пие по литър течност-мляко на ден и смятам, че в съотношение с теглото му е напълно достатъчно.
Вода ще давам като почна да го захранвам и респективно намаля количеството на течностите.

# 32
  • Мнения: 1 023
калина, на моя Борис-е, 100 на 21 дни дете са му малко и все се ослушва за още.
са колики има - оба4е си ги дръпва от шишето за норматив.
той е на Аптамил.
ина4е ако ми приреве за манджа, му давам водичка и послпива още 30 мин до час, ако се излъже.
и в крайна сметка, к'вото каже педиатърката, ама Филип си е твой и ти знаеш най-добре за него. хубаво да съвпадат мненията.

милк - и тя втрещена, като запреглъща Борис й

# 33
  • Мнения: 46 518
........моя Борис-е, 100 на 21 дни дете са му малко и все се ослушва за още.........

На 21 дена нормалното количество е 120 мл. мляко .....

# 34
  • Мнения: 1 023
........моя Борис-е, 100 на 21 дни дете са му малко и все се ослушва за още.........

На 21 дена нормалното количество е 120 мл. мляко .....

да де, ама като връща като почнат коликите... как да му дам повече?! наеш ли ква мъка... оф знаеш сигурно.

милк - направо й се реве, вместо Борис-е

# 35
  • Мнения: 46 518
Честно казано не знам какво е колика, София се размина, нищо, че ядеше като прасенце от шишето  Embarassed
А за връщането не се притеснявай, всички връщат, докато заякнат, всяко новородено е така, евентуално при повръщане "на фонтан" трябва да обърнеш внимание, иначе си му давай колкото иска  Wink

# 36
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, добре, може би аз не разбрах-ако яде 100 и връща, значи яде още по-малко. Или му даваш 100, защото при повече връща?
Честно казано, ако му даваш междинна доза-няма да я върне цялата.
Вече сме на 150.

# 37
  • Мнения: 844
Не знам Никол, но моят син чак към 1 месец започна да яде към 110 грама, преди това 60-70. Почнах с адаптираното от 20-я ден. Вода и до ден днешен не пожелава, ни сокове, нищо. Но аз не се притеснявам, защото млякото си го цоква с кеф, за разлика от пюренцата Close Close. Наддава си много добре, сега очаквам да е между 7 и 8 кила, преди месец беше 7.00 и наддаде 700 грама от предишния. Аз обаче имам съседка, която днес като ми разказа какво яде нейното внуче с 5 дни по-малко от моят син, направо ми спря тока: сутрин каша, после 1 бурканче плодово пюре, на обед зеленчуково пюре, следобед кисело мляко с бисквити, после още едно бурканче плодово пюре, вечер кисело мляко, а някъде кога, май наобед и супичка #Crazy #Crazy. И сега детето на 5 месеца е 9 кила.(за сведение е родено 3100).

# 38
  • Мнения: 3 663
ох, нали се разбрахме, че всички деца ядат различно... защо все го дъвчем.. меото толкова, пък моето толкова... няма две еднакви
таблиците по опаковките са ориентир и е хубаво да се спазват, ама като не става не става
а за водата - ми то бебето да не е шашаво - знае си дали му се пие или не
прави разлика между мляко и вода
така, че ако му се пие ще пие, ако не - ще откаже
Таня си пие вода откакто се е родила, никога не е било за сметка на храна
напоследък в жегите по 200-300 мл на ден
навън е по 30 градуса
не знам кой е тоя организъм дето ще мине без вода
пък ако ще и в занзибайската школа да е

# 39
  • Мнения: 46 518
nezistratieva, така е, някои бебенца ядат по по-малко, но написах дозата, посочена в моите книги и кутии мляко, за да не се притеснява milk  Wink

# 40
  • Мнения: 1 023
nezistratieva, така е, някои бебенца ядат по по-малко, но написах дозата, посочена в моите книги и кутии мляко, за да не се притеснява milk  Wink

ами, аз не се притеснявам, че му е малко количеството, а че повръща заради коликите и така количеството намалява, ама ако му дам повече повече връща, щот то коликата си е спазъм и свиване на стомахчето - все пак трябва да има къде да се свие, нали?!

а на кутията на Аптамил пише:
две седмици - 100
1 месец - 130
2 месеца 170... да смятам 100 е колкото трябва, пък Борис е още на през 3 часа хранения.

а бе, все едно, щом не се буди на два часа за манджа, начи му стига, пък и чайче пие - то само като му отнесе килограми към храна, и идея си нямам как успява да я погълне и смели  Shocked

милк - чете етикети усилено и внимателно

# 41
  • Мнения: 46 518
............милк - чете етикети усилено и внимателно

 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт