Първата заплата?

  • 5 363
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 441
Първата ми заплата беше през лятото на 93 - след 10 клас - бях busser в един ресторант в Сл. бряг. Изкарах около 4000 лева - това са мнооого стари пари. През тази година ни беше първата работа с моята приятелчица и си купувахме една на друга подаръци - аз на нея пъзел от София!!!!, а тя на мен - къси панталонки. Не знам какво стана с пъзела, но аз нейните панталонки още си ги нося лятото в къщи  Mr. Green
А след това с остатъка ходихме заедно с гаджетата на море в Ахтопол! Бяхме страшна работа  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 070
Губят ми се нещо моментите и не съм сигурна дали точно с първата заплата, но все пак това са нещата, което направих с първите си изкарани пари - отидох на море САМА в Созопол на Аполония, купих си как се казва това за музиката с две големи колони - уредба май - тва с пари от сервитьорстване за около две седмици и работа в една шивашка фирма като ръчничка за около месец - на около 17-18 години бях, тогава завърших училище. Преди това имах джобни дневни, от които спестявах и си купувах най-различни неща, основно касетки с музика, парцали дрехи втора употреба и нови, книги и не помня какво още. О да, като ученичка една приятелка ме завлече да берем бамя щото много пари се изкарвали. само се изподрахме и слънчасахме, 5 лева изкарах само за деня.

# 47
  • Мнения: 3 521
След една нощ и ровене в спомените с почти 100% сигурност мога да кажа, че от първата стипендия като ученичка си купих черен, ластичен, леко клоширан в крачолите панталон от онзи тип, който, предполагам, са носили 99% от потребителите и всеки уважаващ себе си пубер на 90те години. Laughing
От първата стипендия в университета - бяла рокерия от изкуствена кожа. ГолЕма работа е и си я навличам и сега чат-пат.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 23
Моята първа заплата (от сервитьорстване в Сл.бряг) отиде за шофьорските курсове, а втората за GSM - всичко останало по заведения с приятели и за дрехи. Хубаво лято беше.

# 49
  • Мнения: 506
Първата заплата си я изхарчих с кеф-точно за един час по магазините Wink Embarassed Grinning

# 50
  • Мнения: 1 526
С първата заплата си купих рокерия- шита за мен по поръчка, защото готовите все ми бяха големи  Crazy. Да сте виждали рокерия със запретнати ръкави? Работих продавачка и бях на 16г.
Ей, колко й се радвах, носия я целогодишно в продължение на няколко години, докато съдбата не ме доведе в топлите страни.

# 51
  • Мнения: 278
На 14 бях и работих във финансова пирамида /ау как звучи/. Попълвахме в едни форми имена и адреси и ни плащаха много добре. Подпомогнах се за първия учебен ден. За първи път излязох на дискотека и много се забавлявах.
Голямата ми мечта беше, като си взема първата заплата, от сериозна работа, да си купя кремвирши колкото мога да изям. За съжаление станах вегетарианка преди това и си купих кашкавал  ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 958
Работих като барманка в едно кафе. Платих входа и една бутилка за приятелят ми и мен за едно рейв парти  Laughing
А с първите ми две стипендии му купих една жилетка от Коледната разпродажба в НДК. Още се размотава в нас. Понякога го карам да я облече и танцуваме  Crazy

# 53
  • Мнения: 940
Първата ми работа беше като сервитьорка в САЩ. Мноооого пари Ви казвам--платих си годината в Университета, купих си един гардероб с дрехии и обувки.

# 54
Тъкмо бях завършила средното си образование във Ветеринарния техникум гр.Ловеч и бях станала шофьор.Работих с един вет.доктор по масовите мероприятия.И всички пари заминаха да постегна колата Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 517
Лятото на 1995 поработвах в една видеотека, бях на 16. Почерпихме се с приятели и бях мноого щастлива, че вече няма да скатавам от оскъдните джобни за цигари, ами ще си купувам сама  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт