Отговори
# 105
  • Мнения: 5 940
Вие може и да сте го срещнали на първата чаша вино, аз изпих повече. Тук се вмества серийната моногамия, която си е чиста, но честна полигамия.

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 14:40 от valerie

# 106
  • Мнения: 4 892
Има я, при щъркелите, лебедите и някои други животни...

# 107
  • Мнения: 824
Лелеее,някой знае ли какво означава моногамия?
Не съм чувала за нито един българин,който има повече от 2 брака едновреммено!В този аспект,аз не съм нито моногамна,нито полигамна.

# 108
  • Мнения: 1 072
Пали, приравнявайки търсещите към развратните рискуваш линч. Освен, че не си права. Щастливка си, че си се забола на правилния от първия път.

Серийната моногамия не е полигамия. Тя е право на индивида да търси по-доброто за себе си, а това не е непременно свързано с промяна на вижданията. Може просто с промяна на партньора, който се оказва неподходящ.

Изобщо в тази тема има ли индивиди, които поддържат едновременно две и повече равностойни връзки?

# 109
  • Мнения: 166
Валерка, а ти от къде, мила, си сигурна, че това твоето не е просто поредната серия моногамия? Аз и Лиска това се опитвахме да ви обясним, без да ръсим обиди и обвинения - моногамията може да е период, момент, етап, но не е вечна. Не е естествено просто. Естествено е да се променяме, естествено е да се разминаваме, естествено е да сме различни. Това че в определен настоящ отрязък от живота си срещаш абсолютно допълващо те същество, не гарантира нищо за бъдещето ви - именно по причина, че всичко, абсолютно всичко търпи изменение. Толкова ли е сложно!? Моногамията може да се спряга единствено в две времена - в минало и в настоящо - бях моногамна и съм моногамна. "Ще бъда моногамна" ми звучи като - ще го направя, с цената на всичко. Аз такава цена не плащам. И да, това вече е въпрос на принципи.

# 110
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Лелеее,някой знае ли какво означава моногамия?


Ей този въпрос си зададох и аз  ooooh!

# 111
  • Мнения: 166
Преди няколко страници авторката конкретизира смисъла на понятието, конкретно в тази тема и въпроса й.

# 112
  • Мнения: 1 886
Валерка, а ти от къде, мила, си сигурна, че това твоето не е просто поредната серия моногамия? Аз и Лиска това се опитвахме да ви обясним, без да ръсим обиди и обвинения - моногамията може да е период, момент, етап, но не е вечна. Не е естествено просто. Естествено е да се променяме, естествено е да се разминаваме, естествено е да сме различни. Това че в определен настоящ отрязък от живота си срещаш абсолютно допълващо те същество, не гарантира нищо за бъдещето ви - именно по причина, че всичко, абсолютно всичко търпи изменение. Толкова ли е сложно!? Моногамията може да се спряга единствено в две времена - в минало и в настоящо - бях моногамна и съм моногамна. "Ще бъда моногамна" ми звучи като - ще го направя, с цената на всичко. Аз такава цена не плащам. И да, това вече е въпрос на принципи.


 smile3501

# 113
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Lyusil знам че авторката конкретизира, но имам чувството че никой не я е чел.

Всеки си интерпретира според своето разбиране за моногамия.

# 114
  • Мнения: 5 940
Летящата крава , надали тук има някой с две равностойни връзки. Моногамията защитават тези, дето са си добре във връзката, а полигамията тези, които нямат връзка или пък просто нещо им е тегаво и моментно са се поотклонили.
 Lyusil, предпочитам да вярвам, че е вечна. Така съм избрала. Ясно е, че търпи изменение.
Човек се стреми към това, което му липсва. Ако е вързан като куче на верига до "моментно даденото" или какъвто там беше изразът, ще се мъчи да скъса синджира, така е.
Ако има свободата да прави, мисли и желае каквото си иска, той не е затворен и ограничен и няма потребност да "къса синджира". Ерго - ако човек се чувства свободен във връзката си, не става изведнъж полигамен.
Когато съзнателно и емоционално избираш човек до теб, знаеш и вярваш, че той няма да те докара до състояние да искаш да "късаш синджира".

# 115
  • Мнения: 824
Преди няколко страници авторката конкретизира смисъла на понятието, конкретно в тази тема и въпроса й.

Тъй като авторката на темата ми е много любима и много я обичам,моля да ме извини за намесата.Истината е,че не прочетох цялата тема,но повечето постове ме провокираха да задам този въпрос.

# 116
  • Мнения: 3 423
Трябва ли да чакаме седма страница, за
да ви кажа, че всички сте недоклатени.
Моно, поли, мега, хипер, по ваш избор.

# 117
  • Мнения: 2 070
Летяща,не съм казвала че съм забола подходящия.В първия си пост по темата,писах,просто не искам тези чувства да ги изпитам с друг.Една изпепеляваща любов,за този живот ми стига..
Между търсенето и разврата,границата е тънка.И 'малкото' мозък в случая не е от полза.Или пък е?Зависи какво търсиш ,и докъде си готов да стигнеш
 

# 118
  • София
  • Мнения: 23 109
Знам ли - питай пак след 10 години, засега съм моногамна, но хората се променят  Mr. Green

# 119
  • Мнения: 53
Не вярвам в абсолютната моногамия. Аз съм реалист човек и предпочитам да наричам нещата с истинските им имена.
Имам хубав брак. Нямам от какво да се оплаквам.
Егото ми не е чак толкова голямо, че абсолютно да отричам възможността съпругът ми след време да пожелае да опита нещо чуждо. Напротив - напълно го допускам. Важното е, както някой беше писал по-горе - като се вкарва във филми, добре да си играе ролята.
Това е в сила и за двете страни естественно.

Общи условия

Активация на акаунт