Вашият блок в ОНЯ списък за парното ли е?

  • 14 198
  • 373
  •   1
Отговори
# 15
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Ха, нашият блок също е в списъка  Simple Smile Те са 4-ри входа, само единия обаче е длъжник. Това значи ли, че ще спрат парното в целия блок? А значи ли също, че ще спрат да ми начисляват всеки месец такси сгр. инсталация? От 6 год. сме с отрязани радиатори и тези 20-30 лв. месечно, направо ми избождат очите.. #Cussing out...уфф няма да ме огрее Tired.. какъв клиент на топлофикация съм да му се невиди???

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 12:00 от Izida

# 16
  • София
  • Мнения: 15 469
Аз не мога нищо да прочета, само разни знаци,чертички квадратчета.... ooooh!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А за Варна дали има такъв списък? Много ми се иска и нашият блок да попадне в подобен списък и да спрем най-накрая да плащаме за отоплението на съседите.  Confused

# 18
  • Мнения: 1 520
Нашият блок не е, а по-специално целия ни вход е с откачени радиатори от близо две години, но почти всички съседни блокове на нашия попадат в този списък! Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 759
                       Не сме, но съседните два блока са.

# 20
  • Мнения: 503
А за Варна дали има такъв списък? Много ми се иска и нашият блок да попадне в подобен списък и да спрем най-накрая да плащаме за отоплението на съседите.  Confused
Абсолютно подкрепям! Няма такива изроди като "Далкия". За тази година им платих 700 лв., заради удоволствието да НЕ ползвам услугата им.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 555
Блокът на родителите ми попада в списъка, двата съседни входа в бившата ни квартира също. Наистина точно с каква цел са публикувани тези списъци?

Иначе....мога само да се радвам, че ние вече окончателно скъсваме отношения с Топлофикация, и ще сме на газ в новия апартамент.  Mr. Green Никакви измислени такси, и таксички дори и когато не използваш услугата им.  #Cussing out Не, че няма проблеми и с Овергаз, но поне знаеш за какво плащаш.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Независимо от всички проблеми аз съм редовен платец и искам да използвам тази услуга. Доводите на неплатилите не ме интересуват, защото те засягат моите интереси, при това аз не съм в нарушение на никакви писани или неписани правила - ползвам и си плащам и имам право да ползвам. Така се получава, че точно нередовните, независимо дали са неможещи или неискащи превръщат в заложници всички останали, които искат да ползват услугата. Независимо дали се отнася за парно или за близалка, щом има сметка, тя трябва да се плати. Пък после да обжалва и да съди, ако иска.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 302
И ние сме в кюпа.... И няма как, голям блок сме, само в нашия вход са 77 апартамента. Ние сме редовни платци и .... не ща да си помисля какво ще правим, ако ни спрат водата. Добре, че след няколко месеца се местим в друго жилище, което не е обвързано с Топлофикация.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Радостина, работата е там, че вие си плащате и искате да ползвате. Е, ние без да сме ползвали сме изнудени да плащаме част от сметките на съседите, само защото живеем в топлофициран блок. Кой е заложника, м?

# 25
  • Мнения: 6 029
В списъка сме. Нашият блок и нашият вход. За част от което имам заслуга и аз. И не мисля да се извинявам.

Ох, Радостинке, мила моя, какви заложници, кви 5 лева?
Моля ти се. Не плащам най-вече, щото нямам пари. Но и да имах... загуби и кражби не ми се плащат. Не ми се плащат на Вальо Топлото или на кой ще да е капризите. Не плащам от както стана тоя скандал. Ще ме обвиниш ли? Години наред крадат от мен. Сега е мой ред, макар и не в същия огромен размер, да си върна откраднатото.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 179
Доводите на неплатилите не ме интересуват, защото те засягат моите интереси, при това аз не съм в нарушение на никакви писани или неписани правила - ползвам и си плащам и имам право да ползвам.

Според мен, сега те е яд, че си плащала. Представяш ли си - можеше да не си плащаш N на брой години, да се топлиш и да си свиркаш, като така и така ще ви клъцнат топличкото.  Whistling

При топлофикация няма доволни клиенти - тези които плащат са недоволни, тези които не плащат също, топлофикация е недоволна явно и от двата вида, щом ще прецака така гнусно и плащащите (което съм сигурна, че няма да стане). Така че изводът какъв е- не плащайте братя, не се редете на пред касите като полушни мравчици - при всички положения ще бъдете прецакани! По-добре отидете в местната сладкарничка, пийте една боза и хапнете пастичка!

# 27
  • Мнения: 817
Та няма ли да фалира тази Топлофикация, че да спре веднъж за винаги с нейното изнудване?
Радвам се, че се местим в ново жилище, което не е  свързано с парно и топла вода Grinning Това беше главната ни цел да се махнем от сегашното ни жилище. Вече нямам търпение да се оттърва от изнудвачите.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
Така се получава, че точно нередовните, независимо дали са неможещи или неискащи превръщат в заложници всички останали, които искат да ползват услугата.

За съжаление, ти си превърната в заложничка от Топлофикация, а не от хората, които не ползват услугите й, и съответно отказват да плащат. Не може да си с топлоизолация, климатик и бойлер, и в същото време да ти идват сметки по 160-170 лева на месец, а след изравняването да искат и доплащане. Просто не е човешко.

# 29
  • Мнения: 817
Радостина, работата е там, че вие си плащате и искате да ползвате. Е, ние без да сме ползвали сме изнудени да плащаме част от сметките на съседите, само защото живеем в топлофициран блок. Кой е заложника, м?

Абсолютно! Изобще не се чувствам зле поради факта, че може да спрат парното и топлата вода. И на мен не ми е приятно да плащам част от сметките на съседите и тъпата сградна такса или както и там да се нарича. За изравнителните сметки пък да не говорим. От какъв зор аз ще плащам, че съседа Пейо си е топлил дупарата на парното. Не, няма да го направя. До сега плащахме, но този път вече се замислям дали да им платя общите такси.

Общи условия

Активация на акаунт