Налагат ли ви се свекървите?

  • 4 490
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 782
Защо се ядосваш за "Нероден Петко"  newsm78
Като се заженел брата на мъжа и като му се родели деца .............. ми то това кога ще стане и дали той и жена му ще ги искат. И ти си седнала да се ядосваш. То тогава я камилата, я камиларя.
Говорела в множествено число, била вдовица - а не си ли се замисляла, че може и наистина да е самотна.
Малко повече толерантност и опит за поставяне на мястото на другия може и да ти помогнат. Пък и то времето бързо минава не се знае дали и ти някога няма да си в такова положение.
А ако нещо не ти харесва спокойно и аргументирано казваш какво, как и защо смяташ, че е правилно според теб.

# 31
  • Мнения: 6 604
.......най-нормалното в тези случаи: да поговорят с мъжа си, който би могъл да вземе мерки, а ако не действа (защото е „мамин пундьо” – това определение срещнах тук, употребено от съфорумка и много ми допадна), просто сами себе си да отстояват.
Сега ще кажете, че има чудовища и чудовища.
Ами мисля, че с моето чудовище няма кой да се мери: взела съм ЛЮБИМИЯ Й СИН (ама толкова любим, че всички го знаят), на всичкото отгоре този син ме обича ... и мамка му – продължава да ме обича вече толкова години (тука чукам на дърво, щото човек не знае още утре какво ще го застигне), много умна, изключително злобна, не харесваща ме от първия миг, двулична (освен аз и тя никой друг не знае, че не ме харесва), висш експерт в манипулацията.
Ами нямам никакви проблеми с нея. Първо действам чрез мъжа си, а ако случайно той вземе да се „пунди” нещо и да не е съгласен с ... Thinking



Мисля,че беше "Мамин путьо" Embarassed

# 32
  • Мнения: 248


Мисля,че беше "Мамин путьо" Embarassed

Права си, така беше, но признай, че и моето си го бива  Thinking

Само се чудя, като съм толкова отворена и като знам как стават нещата, защо теми с такива заглавия продължават да ме провокират да надничам в тях  Embarassed

# 33
  • Мнения: 940
Не, ние сме ги отрязали родителите на съпруга ми отдавна. Не сме сключили дори брак, а тая....майка му де....започна да се налага още когато заживяхме заедно (ОТДЕЛНО ОТ ТЯХ).
Сега изобщо не може да ме трогне, а може и внуците (когато го имаме) да ги вижда 1-2 пъти на година. И нашата ПРИНЦЕСА иска да даваме нещата си на брат му (който е по-голям) след като се зажени и си прави къща (понеже ние наскоро си строихме такава).

Така че--почти всичките са един дол дренки. Просто не й давай да ти се меси. Като ти каже "ние", кажи й две три думи и готово. Ако мъжа ти одобрява де. Аз с моя нямам проблеми.

# 34
  • Мнения: 371
В началото като се взехме с моя, мамка му каза, че  жените са от е*аната страна #2gunfire #2gunfire и трябва да си мълчат, като тя цял живот е мълчала на свекърва си. Но след 8г брак вече е наясно, че тя е от ПРЕЕ*аната страна и не трябва да се меси!  Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Моята е общо взето съобразителна и не се увлича в директиви, живеем отделно и нямам каквито и да е битови драми с нея.Покрай сватбата малко ме газира с опитите си да пренареди изцяло 120 човека по неин вкус  и да ме убеди да съм в бяло, но в прав текст я отказах.

# 36
  • Мнения: 126
На всяко натякване което започва с "Ние" отговарям с  "Има време до тогава, аз ще реша еди си какво............" Просто остави тези приказки да ти влизат през едното ухо и да излизат от другото. Не се напрягай допълнително с глупости, те повечето съкровища са си такива.

# 37
  • Мнения: 804

Мисля,че беше "Мамин путьо" Embarassed
Да това е!
Това е определението.
 Гадно е, но е вярно.
Съжалявам, ако за някой това звучи груба, но 99% от проблемите са поради липса на мъжественост и решителност. Не са виновни майките - виновни са сновете.

# 38
  • Мнения: 3 016
Да опитва се понякога , ноооо -безуспешно .

# 39
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз пък не я режа,ама си мълча темерутесто и не и говоря,все едно е шкафчето в ляво.А да видим дали е лесно да си говориш сам на себе си Mr. Green



П.П.
Цитат
Мисля,че беше "Мамин путьо"
Аз го знам,като Путьо Маринкин Embarassed

# 40
  • Мнения: 4 525
Моята свекърва не се налага никога, страшно деликатен човек е. Ако поискам помощ или съвет - дава. Ако реши на своя глава да ме посъветва нещо, го прави по много деликатен начин и обикновено е права. Радвам се, че я имам като приятел и роднина и дано все така си останем.
За твоята свекърва - ако винаги си мълчиш и си траеш, тя няма как да не се налага. Явно е решила, че си като пластелин в ръцете й. Следващият път просто й кажи "Ами не, ние решихме друго да направим" и така. Надали ще ти каже "не, както аз казвам ще стане". Peace

# 41
  • Мнения: 1 250
Цитат
Мисля,че беше "Мамин путьо"
Аз го знам,като Путьо Маринкин Embarassed
Пухльо - кмбинация от пу*** и мухльо Peace

# 42
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И аз да споделя за моята свекърва,че е страшно добър и разбран човек.Никога не се е бъркала за каквото и да е било.От нея само добро и помощ съм видяла досега.
За твоето положение си мисля че ти имаш голяма заслуга, защото си и позволила да се бърка и да се налага.
Вземи се в ръце и отрежи крилцата.

# 43
да се включа и аз(до сега не съм го правила!)
С моя мъж живеем 8 години заедно. От 3г. имаме дете. Свекърва ми е най-двуличното същество на света! Непрекъснато се опитваше да се бърка- да живеем с тях,да слушам по-въздрастните,изобщо да правя нещата както тя смята! Мъж ми си мълчеше (да не застава на нечия страна,да няма скандали!) Когато и казахме,че ще става баба каза че трябвало да ни бие!!! Това беше най-голямата обида за мен! После потърпях още малко,като винаги тактично се опитвах да и обясня,че сме дотатъчно зрели хора и можем сами да вземаме решения и т.н. И един ден и казах всичко от което ме е заболяло,всичко което ме е наранило и тя... ме изгони от дома си! От тогава нямаме вземания- давания с тях (на дъното стои дъщеря й!) и си живеем добре! Но аз пак съм великодушна, та от време на време пускам детето с баща си да го виждат!

# 44
  • Мнения: 806
Аз не мога да повярвам, че тези от вас които имат такива проблеми са допуснали това.  Ами седнете, говорете и се разберете.  Включете и мъжете си в разговорите.   Как може да допускате родителите да се месят и да ви водят за носа?

Общи условия

Активация на акаунт