Акушерките в родилното ни чакат-скоро СЕПТЕМВРИйчетата ще проплачат!

  • 13 108
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 166
и аз мога да се присъединя към тези дето нямат никакви контакции. Даже се чудя дали може ей така без да имаш предварителни контракции да почнат направо родилните.  newsm78 Вие как мислите?

# 31
  • Мнения: 29
Петка80, ако подготвителните контракции са задължителни то аз съм обречена да си остана вечно бременна  Rolling Eyes , досега не съм имала нито една. Или съм имала но не съм ги усетила  newsm78 ,незнам.

# 32
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
и аз мога да се присъединя към тези дето нямат никакви контакции. Даже се чудя дали може ей така без да имаш предварителни контракции да почнат направо родилните.  newsm78 Вие как мислите?

Петка, това ще кажат опитните мами  Peace

Честито бебче Кристиян на мама Singing girl!!!

Момичета, и аз да споделя. Днес бях на консултация. Бебчо се е смъкнал с 1см. ОБАЧЕ, малко съм.... в размисли. Моят доктор е много в час - всички неща, които сме обсъждали, че са правилни, той ги прави така. Но преди 4 седмици бебчо беше 3200гр...... и днес доки като ни погледна, само се усмихна многозначително, и каза "-Добре е, над 3кг е". И каза, че ако и другия петък не съм родила, щял пак да ме види и "ако трябва да преразгледаме положението какво ще е", т.е. да си помислим за секцио. Та малко съм му  #Cussing out и  #2gunfire Казах му, че съм била бебе 4300, та не ме притесняват килата, ама да видим маминия сладур какво ще реши.
Каквото и да става - до последно няма да дам секцио, ако пък се наложи - здраве да е!  Praynig
Оплаках се и аз  Crazy

УСПЕХ на всички, които тръгнат към родилното - планирано или не, и голямо гуш  Hug

А на мамите с бебчовци - нагушкайте ги и от нас  Hug  Flutter

# 33
  • Мнения: 770
Честит син на Пееща да и е жив и здрав и много послушен!
Благодаря на Веч за темичката и на Флучия за заглавието!
Днес си ходих на ЖК при мойта и я питах за тия хапчета, дето слагат във влагалището!Значи те спомагат на шииката да се изглади, омекне и скъси, а системите се вкючват за да предизвикат контракции!Но също така ми каза, че се случва някой път да не успеят да предизвикат раждането веднага, ами до 1-2 дена!Каза ми да не се отчайвам ако не родя утре!Та може би и Бизу е в тази ситуация и затова нямаме още вест от нея!Стискам и палци всичко да мине по бързо!Мен ме наплаши, че най-вероятно ще свърша със секцио, защото бебка доста е пораснала, а таза ми е много тесен!Тя отначало ми каза, че ако го износя до термин е малко вероятно да родя нормално!
Някой беше питал за гръбчето!По принцип бях чела някъде, че гръбчето трябва да е наляво!Моята бебка също е с гръбче надясно!Питала съм лекарката ми и тя ми е казвала, че това не е никакъв проблем!
Относно подготвителните контракции на мен не ми правят впечатление, защото си ги имам от 7 месец!
Някой се притесняваше, че всички с датата на термина са родили!Ами какво да ти кажа мамите с мойта дата родиха още преди 2 седмици!
Stryper малката Ема е голяма сладурана да ти е жива и здрава!

# 34
  • Мнения: 133
Добра вечер от мен  bouquet Аз цял ден прекарах с милото в Борисовата градина на една пейка, с книжка в ръка  Flutter Сега започвам под ред...
Пееща, честит да ти е малкия син!!! Да е жив и здрав и много да те радва!!! Бързо възстановяване!!
Уанде,  Hug  Heart Eyes Мерси за успокоението за котето  Hug Моето всяка сутрин в 5.00ч. ме буди да се гушкаме  Crazy Дано после да съвпадне с нощното кърмене на бебо, че иначе не ми е ясно кога ще спя  Crazy И пак да кажа, че малката е голяма красавица  Hug
Мари, Страйп, много хубави снимки  Hug Като гледам снимки на бебоците и вече нямам търпение да гушна моя  Heart Eyes
Жужа, стискам палци за утре  Peace
Мирка,   Hug Не се притеснявай  Hug Сигурна съм, че всичко ще е наред  Hug
Петка, на теб ли ти се схващаха ръцете?  newsm78 Че и аз от известно време съм със същия проблем. До сега търпях, но днес положението не беше хич добре.
Ох, много дълго стана, ама цял ден като ме няма  Whistling Отивам да сложа някой залък в устата   Mr. Green

# 35
  • Мнения: 16
Момичета, благодаря ви за милите думи за бебе Митко и за съветите. Нас жълтеничката още ни мъчи, още се притеснявам дали суче достатъчно, а ме гонят и един куп други страхове, та понякога чак забравям колко съм щастлива с малкото човече...
Веч, за протокола, че Шмат явно не е видяла - Митето се роди 52 см.
Честито на всички мами с бебенца, а на чакащите - не се притеснявайте, не е толкова страшно (аз поне си представях раждането по-болезнено). А както вече писах, беше бързо и сравнително леко - единственото ми оплакване е че въпреки настояванията ни не пуснаха мъжа ми да присъства - а уж в правилника на болницата има такава възможност...
И да ви питам нещо - на бебчо често му се запушва нослето, а при отпушването с помпичка много плаче. Има ли по-щадяща процеудура, или нещо, което да направя за да не му се запушва?

# 36
  • Мнения: 8
Нели, а теб защо искат да те оперират? Заради големината на бебето ли? На мен доктора ми каза, че бебето ми е вече е 4300  Shocked и ако откарам до термина може да удари петака  Naughty Не искаааааааам операция #Cussing out

# 37
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Нели, а теб защо искат да те оперират? Заради големината на бебето ли? На мен доктора ми каза, че бебето ми е вече е 4300  Shocked и ако откарам до термина може да удари петака  Naughty Не искаааааааам операция #Cussing out

Изглежда е заради големината. Но, както и другите мами често са писали - това не е основателна причина. Колко големи бебета са раждани, че защо ние да не можем.  Praynig И все пак, ако се наложи, и изникне някакво усложнение- разбира се, че няма да се заяждам. НОО, съм решила - няма да се дам  Peace Peace Peace

# 38
  • Мнения: 8
Уффф... Thinking И аз мисля да не се давам. Майка ми е родила 3 деца- първото 4000 сестра ми, второто 4850 брат ми и аз 4550. При такъв пример винаги съм си мислила, че ще раждам нормално, а сега кво става незнам  #2gunfire Много ще ме е яд  #2gunfire ако се наложи да ме оперират, при все че съм оперирана един път вече...

# 39
  • Мнения: 262
Майчета, голямо затишие при нас....
Жуже, стискам ти палци! Да се роди бързо и леко бебочето и всичко да е наред Simple Smile
А някой поддържа ли връзка с Адиктед, че тя отдавна не се е разписвала?
Страйп, много е хубава Ема! ПУ-ПУ! На изписването е страшна красавица, а на снимките, на които спинка и после се разсънва е истинска бонбонка Simple Smile
Иначе и аз съм от майчетата, които са без контракции. Спряла съм магнерота още преди месец, а досега нито една контракция не съм имала  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 4
Привет!

Честито на Пееща за малкия сладур! Радоста им да продължава многоо дълги години за напред!

  bouquet  bouquet
Аз днес бях на контролен преглед и доктора каза, че бебето не е голямо но ми е много малко разстоянието м/у срамната кост и опашката, а то се разширявало максимум 1 см по време на раждане. Моята майка е имала същия проблем, но е родила две деца нормално, като с мен обаче коста се е пукнала - от тогава е със сериозни проблеми. Стискайте палци бебето да тръгне в следващите няколко дни, защото доктора смята, че към момента още е възможно да родя нормално без травми!  Peace

# 41
  • Мнения: 571
Момичета много ви благодаря!Страшно ме успокоявате!! HugМоя доктор също се мъчи да ме успокои,но виждам,че видимо е притеснен!! Rolling EyesНе спирам да се моля,да галя коремчето и да и говоря/на ум/че е на мама малкото геройче и че скоро ще се гушкаме и обичаме двечките с нея!!
Шейле тоновете са на границата 120 TiredИ на двата записа е написала "на долна граница"!!Според моя лекар още не е опасно,но ще видим!!!Това са думите!!!Помръдва бебчето ми и това ме обнадеждава!Но не си обяснявам как може така да паднат за 3 дни!!Бяха 140-150 последния път!!!
Съни аз съм била!!!Имаше много мами пред кабинета на Янкова/ако не се лъжа/но не съм те познала!! HugА мъжо да не ме изпусне случайно ме води и до тоалетната!! Embarassedю
[Jesuse_Nelly и Нели Начева /b]и според мен големината не е причина за секциото!!Освен ако нямате "тесни тазове" WinkСпрямо бебоците разбира се!!!
Налгедах се на прекрасни бебешки снимки!!Браво майчета,родили сте много красиви дечица! Hug
След като снощи моя брат ме заплаши да не раждам на рождения му ден/тоест днес/сега е много доволен,че празника си остава само негов!! ooooh!Дечко..а стана на 16!!
Моя корем се смъкна днес!!!И вече при повече ходене ме боли таза много!!!Мисля си че ако нямах дата за понеделник/дай Боже/щях като нищо да си пренося!!
Гушкам ви всички!!И ви обичам много! Hug HugЛека и спокойна нощ ви желая!!!Ако някоя мама се разражда-да е най-лекото и безпроблемно раждане!! Praynig

# 42
  • Мнения: 1 226
Мирка гуш слънце  Hug

# 43
  • Мнения: 7
Флуч, ти хубаво забеляза за Адиктед, аз не виждам Беба 28.
Момичета, кукайте тук бе, да'н ви мислим.
Присъединявам се към Др Цвети и Петка80, не усещам нищо близко до контракция ( а имаше бол преди 2-3 седмици, ама явно от смъкващите) сега е само натиска надолу.
Ването, и мен ме питат да не са близнаци, ей ама много ме нервят smile3514
Жужа, а какво ти каза дофторката, до кога ще чакат? Тук чакат седмица, ако при мен закъснее, не знам как ще ги издеяна допълнителните дни. Дъщеря ми се роди в деня на термина, така че имам още  време.

# 44
  • Мнения: 1 226
Бае как сте у Ирландията? Детенце научи ли?

Общи условия

Активация на акаунт