Пердета - 3

  • 94 075
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 243
Уф-ф-ф ...
Какво става, че не мога да ви го покажа тоя прозерец!

http://picasaweb.google.bg/boriana.dan/xSgRnG#5247703133445446178

Ето го най- сетне....
Ама много е чепат, нали  Laughing

# 46
  • Мнения: 5 914

Аз имам въпрос,вследствие на констатация.Ама как се изразих само.Бях в скандинавска страна.Ами не слагат пердета хората.Голи прозорци.И в големи градове и в по-малки.Вървиш си и си гледаш вътре в стаята ако искаш.Вярно,че някои къщи са в такива дворове,дето и да искаш не можеш да видиш вътре в стаята.Някои слагат щори от бял плат,ама  и те само за вечер и останах с впечатление,че на прозорци,гледащи към улица и в спални.Нали пердетата не са само да те скриват от чужди погледи,а и за декорация на помещението?По первазите на прозорците им обаче-свещници,гномчета,вази с цветя.
Всъщност това местна мода ли е или всеобща тенденция или какво?

# 47
  • Мнения: 1 102
Monche, аз много харесвам такива изчанчени прозорци, а къщата е супер.  bouquet

# 48
  • Мнения: 243
Благодаря за къщата!
Само дето този прозорец ме измъчва, защото все пак е на спалнята и ми се иска да го "забуля" с нещо.
За скандинавски страни незнам, но на мен ми се иска да мога да поспивам без да ми грее слънцето в очите - там сигурно нямат такива проблеми  Laughing

# 49
  • Мнения: 5 914
Монче,
Какъв е размерът на прозореца?Така не добивам представа.Разгледай този сайт.Там някъде след №32 има пердета,закачени на прозореца.И прозорецът се отваря с тях заедно.Ще е подходящо.Ако дограмата е ПВЦ-просто не зная как ще се сложат.Но няма начин да няма начин. Laughing А за скандинавците-ами и те си имат лятото бели нощи.Съмва се към 4-5 и става тъмно към полунощ.Направо им се чудя как спят.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35984

# 50
  • Мнения: 7 430
Монче, хубава къщичка  Wink

Според мен сложи релса, купи си перде и го омотай около релсата - става много ефектно  Peace
на моята племенница прозореца е подобен, но по-голям и направихме така...жалко, че нямам сними в момента да покажа ...

...да попитам и аз нещо - Искам да си сложа вертикални щори в помещението, хол - кухня - трапазария.Въпросът ми е ако на двата прозореца сложа щори, перде не е удачно да се сложи, нали?! И дали ще върви на прозорците щори, а на вратите към терасите пердета newsm78

# 51
  • Мнения: 4 380
Уф-ф-ф ...
Какво става, че не мога да ви го покажа тоя прозерец!

http://picasaweb.google.bg/boriana.dan/xSgRnG#5247703133445446178

Ето го най- сетне....
Ама много е чепат, нали  Laughing

На подобен вид архитектурни прозорци обикновенно се слага корниз минаващ през рамката отделяща правилния правоъгълник от горната част. Но при теб тавана е много нисък и според мен няма да е удачно. Ще пуснеш ли едно планче къде ще ти бъде спалнята в помещението?

Цитат
Аз имам въпрос,вследствие на констатация.Ама как се изразих само.Бях в скандинавска страна.Ами не слагат пердета хората.Голи прозорци.

Скандинавския стил си е обособен като отделен стил на обзавеждане. Малко примитивен и студен според мен.

# 52
  • Мнения: 4 380

А сега искам да ви се похвая с пердето в спалнята:

Според мен е добре, само корниза може би би трябвало да бъде по-дълъг. Пердето да излиза извън рамките на прозореца с едно 20-тина см. поне (зависи колко остава до ъгъла на помещението).
И после...това е спалня. Не е ли предвидено нещо за скриване от чужди погледи или затъмняване от греещото слънце сутрин?

# 53
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За Холандия съм чувала, че е заради някакъв кралски указ и си е останало традиция. Намерих и това :

Холандската къща има една задължителна особеност - прозорците, които гледат към улицата, са на височина само от петдесетина сантиметра и почти никой от тях няма пердета. Това позволява на минувачите спокойно да гледат как собствениците седят на ниската холна маса, зяпат телевизия и пият кафе. Има различни интерпретации за тази особеност на холандските домове - някои обясняват това с ерата на калвинизма и появата на нещо като църковна полиция, която бдяла за нравите, други пък - с времето, когато мъжете пътували с флота, а жените не трябвало да правят нищо скрито... Всичко това е изчезнало, но традицията е останала. Само домовете, в които живеят чужденци, примерно турци, са забулени с тежки завеси и оградени с високи огради. Холандците продължават да държат на откритостта.

# 54
  • Мнения: 601
Точно така е в Холандия. И дори ако има завеси те за хванати и повдигнати, така че да се вижда стаяа. Също правят страхотни декорации на прозорците. Коя от коя по хубави. Ходихме май месец и доста снимах.
Снимки мога да пусна във вторник, ако някой го интересува.

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Пускай, пускай (но само на пердета и прозорци, да не ни скастрят Wink )

# 56
  • Мнения: 601
 Peace  Laughing
ок във въорник, че са на компа на работа.

# 57
  • Мнения: 4 202
Да, това в Холандия прави огромно впечатление на чужденците.
Аз като бях за пръв път там това направо ме шашна.
Ще потърся и аз снимки.

# 58
  • Мнения: 243
Здравейте,
благодаря на тези които са се включили с някои съвет за този прозорец   Simple Smile
http://picasaweb.google.bg/boriana.dan/xSgRnG#5247703137206413506

Дидка, това с омотаното перде на релса  newsm78 - не го рабрах ( може би ако качиш снимчица!)

И  на Хenia благодаря, но аз за съжаление нямам схема на стаята... Бих мога утре  да кача още няколко снимки на помещението.
Очаквам професионален съвет  Laughing

# 59
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Едно кратко питане вместо запис. Peace
Детска стая, един отваряем малък тесен прозорец, един по- широк неотваряем и един вратопрозорец към тераса. Под прозореца радиатор за парно, и бюро. 
Какви пердета бихте сложили- само дълги, само къси, или може би комбинация от дълги завеси в двата края, а по средата нещо интересно, което да е по- късичко? Или...?

Благодаря предварително !  bouquet

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 13:12 от anuschka

Общи условия

Активация на акаунт