Отразяват ли ви се проблемите на външността?

  • 3 476
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Това ми е въпроса. Когато имате проблеми, когато сте тъжни, когато ви е мъчно...когато излизате някъде просто за да се разсеяте малко....полагате ли грижи за външността си, конкретно грим, и по-конкретно спирала, червило, леко намачкана коса  и т.н....Усмихвате ли се насила? Или смятате че дори и да сте без грим и червило, проблемите ви таа или иначе няма да се решат. И ако е така, то тогава, как ви идва желание за подобна визия която си изисква минимум половин час...? Ако не е така - по-добре ли се чувствате когато сте ....по-наласени. Изобщо как изживявате трудните моменти? Освен на сърцето отразяват ли ви се и на външен вид?

# 1
  • Мнения: 2 388
Зависи какъв е проблема.
Отразявали са ми са в посока рязко сваляне на кг. Тъжни и празни очи, които прикривах със слънчеви очила.
По принцип или се затварям за кратък период от време вкъщи и правя разни неща в посока стабилизиране на душевното ми равновесие или правя точно обратното.
Гримирам се от до, обличам любимите си дрехи и правя серия от нощни излизания до сутринта.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 751
Отслабвам  Confused
Дори и вкъщи да изглеждам много зле в такъв момент, като излизам навън си слагам малко фдт и руж, защото изглеждам прекалено уморена и бледа. За очите слънчеви очила.

# 3
  • Мнения: X
Отслабвам  Confused
 За очите слънчеви очила.

Тъжни и празни очи, които прикривах със слънчеви очила.



През деня е ясно, но вечер не са подходящи, нио пък ако си някъде в затворено помещение, или на работа....

П.П. Всъщност.....промяната в теглото се появява при всички май, само дето някой отслабват а други напълняват. Но се чудех в тези моменти....полагате ли грижи за външността си все едно нямате никакъв проблем ..... и всичко е както до сега....Confused

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 15:49 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 2 388
KATI_Z очите не могат да се скрият вечер, права си, но в моите могат да четат само хора, които ме познават.
Дори и в много трудни моменти, изглеждам желязна.

Но се чудех в тези моменти....полагате ли грижи за външността си все едно нямате никакъв проблем ..... и всичко е както до сега....Confused

Полагам, даже повече от обикновено. Само, че не ми доставят удоволствие.
Като машина съм, извършвам всичко механично.
Например, грим - два часа. Два загубени часа, които иначе минават толкова бавно.

п.п. Надявам се, че не си в някакъв такъв период. Ако е така, дано всичко мине по-бързо и безболезнено. Hug

# 5
  • Мнения: 3 641
Когато имам проблеми още по-вече се нахъсвам така да се кажа да изглеждам добре. Казвам си няма да се предвам, гледай напред. Сякаш полагам старание по-вече от обикновени, заличавам тъмните кръгове  Wink
На авторката пожелавам само усмивки и добро настроение  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 388
Jeny_Cherry ти спортуваш много миличка. Simple Smile
Доста приятели, точно в трудните моменти изхвърлят негативните си емоции в тренировки.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 309
Винаги полагам грижи за себе си,когато излизам...
Но излъчването ми се променя и определено ми личи,как се усещам душевно

# 9
  • София
  • Мнения: 4 751
Отслабвам  Confused
 За очите слънчеви очила.

Тъжни и празни очи, които прикривах със слънчеви очила.



През деня е ясно, но вечер не са подходящи, нио пък ако си някъде в затворено помещение, или на работа....

П.П. Всъщност.....промяната в теглото се появява при всички май, само дето някой отслабват а други напълняват. Но се чудех в тези моменти....полагате ли грижи за външността си все едно нямате никакъв проблем ..... и всичко е както до сега....Confused

Полагам почти същите усилия, както и обикновено. Нямам желание, но се старая, защото това също отвлича малко или много вниманието от проблемите. Например с мръсна коса и измачкани дрехи не излизам, независимо колко ми е зле.

Редактирам, защото явно не е станало ясно. Слагам си грим, писала съм и в най-първото си мнение. Малко, но достатъчно да изглеждам що-годе "свежо". За очите- само коректор.

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 16:41 от illy

# 10
  • Мнения: X
Отслабвам  Confused
 За очите слънчеви очила.

Тъжни и празни очи, които прикривах със слънчеви очила.



През деня е ясно, но вечер не са подходящи, нио пък ако си някъде в затворено помещение, или на работа....

П.П. Всъщност.....промяната в теглото се появява при всички май, само дето някой отслабват а други напълняват. Но се чудех в тези моменти....полагате ли грижи за външността си все едно нямате никакъв проблем ..... и всичко е както до сега....Confused

Полагам почти същите усилия, както и обикновено. Нямам желание, но се старая, защото това също отвлича малко или много вниманието от проблемите. Например с мръсна коса и измачкани дрехи не излизам, независимо колко ми е зле.


Е да...то косата и дрехите не е нужно за да си добре за да се изкъпеш.....става дума за допълнителните разкрасителни процедури...декортивната козметика и т.н.

# 11
  • Мнения: 3 641
Jeny_Cherry ти спортуваш много миличка. Simple Smile
Доста приятели, точно в трудните моменти изхвърлят негативните си емоции в тренировки.
Палавнице, вярвай и на фитнеса толкова години не се научих да се разтоварвам психически. И там мисля постоянно Rolling Eyes Sad
Обаче, тоно проблемите некак си ме мотивират, не искам хората да разбират,че не ми е добре.
Понякога ми е трудно, тогава гледам да се отдам на шопинг терапия  Wink

# 12
  • Мнения: 372
Спирам да тренирам, да се храня правилно, леко напълнявам, много ми личи че имам проблеми. Иначе се гримирам както обикновено.

# 13
  • Мнения: 743
Обикновено си слагам грим при всяко излизане, без значение дали ми е тъпо за нещо. Опитвам се да изглеждам нормално, да не показвам на околните емоционалното си състояние.
Само най-близките ми могат да разберат, че има нещо което ме тревожи.

# 14
  • Мнения: 6 618
Когато имам проблеми  се грижа дори повече за външния си вид така си създавам някакво настроение .И съм забелязала ,че ,когато ми е най-гадно се обличам супер елегатно .
Иначе не ми пука дали хората ще разберет дали имам проблеми или не .

# 15
  • Мнения: 2 448
Отразяват ми се да - подпухнали и зачервени очи от рев и задължителното носене на тъмни очила.
Опитвам се да не натоварвам излишно чужди хора с моите грижи, така че ако не е наложително да се виждам с някой не излизам, ако съм в такъв окаян вид.
Ако изпадна в депресия по дълго време не само, че не отслабвам, ами може и да надебелея, поради злоупотреба с шоколад, за това гледам по бързо да излизам от подобни състояния, но не винаги нещата са толкова прости.
В желанието си да се разсейвам и забравям, излизам вечер с приятели, но да се контя повече от обикновено не, но и не се нося мърляво, само защото не съм на кеф.

# 16
  • Мнения: 43
Въпрос на гледна точка... всеки проблем само по себе си е факт и това как реагираме на него се отразява върху нас.
Хората които живеят дълго без проблеми не са подготвени да реагират адекватно на тях и това ги съсипва. Изглеждат зле , оплакват се и натоварват околните ... изобщо стреса е вътре в нас а не идва от вън.

SPA и sex   а който няма възможност природа и секс  newsm41
 perko

# 17
  • Мнения: 2 448


SPA и sex   а който няма възможност природа и секс  newsm41
 perko

Toва не разбрах твоят начин за справяне с трудностите ли е или съвет към останалите?  newsm78
Защото на някои хора проблемите са свързани със самота и не виждам как се връзва това със секса като избиване на стреса.  Thinking

# 18
  • Мнения: 43


SPA и sex   а който няма възможност природа и секс  newsm41
 perko

Toва не разбрах твоят начин за справяне с трудностите ли е или съвет към останалите?  newsm78
Защото на някои хора проблемите са свързани със самота и не виждам как се връзва това със секса като избиване на стреса.  Thinking

Въпрос на гледна точка . Добре ако е самотна и за това изглежда зле и не се среща ,хора това може да продължи месеци и години нали ? Според мен това е грешна реакция на събитията.
Самотата и финансовите трудности не са пречка външния вид по-скоро външния вид е фактор който може да доведе до самота и финансови трудности! newsm78

# 19
  • Мнения: X
Полезни са ми отговорите които давате, благодаря ви  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 448
SPA и sex   а който няма възможност природа и секс  newsm41
 perko
Toва не разбрах твоят начин за справяне с трудностите ли е или съвет към останалите?  newsm78
Защото на някои хора проблемите са свързани със самота и не виждам как се връзва това със секса като избиване на стреса.  Thinking

Въпрос на гледна точка . Добре ако е самотна и за това изглежда зле и не се среща ,хора това може да продължи месеци и години нали ? Според мен това е грешна реакция на събитията.
Самотата и финансовите трудности не са пречка външния вид по-скоро външния вид е фактор който може да доведе до самота и финансови трудности! newsm78


Глупости.
Може да си красив и самотен.
Както и грозноват и щастлив.

# 21
  • Мнения: 1 174
Разбира се, че се отразават, няма как!Не познавам човек, който да толкова хладнокръвен и мъдър, та да посреща трудностите философски настроен. Рано или късно, животъс си оставя следите върху лицата ни, върху телата ни и всичко, което днес изживяваме, начинът, по който го изживяваме и приемаме или не, се изписва по нас...
Понякога и на мен ми е трудно, друг път самотно и колкото и да опитвам да скрия емоциите се, всичко си проличава.Тъмните или въобще очилата не помагат - как ще скриеш с тях устните и нервните трепкания, когато говориш?Ще ходиш ли гордо изправена и с равномерна походка, както обикновено или ще се подрусваш по улиците при всяка неравност, ходеща отпусната и умислена?...

В лоши моменти се разравям из книжките, из нета, пускам си музика,  излизам на далечна разходка, провеждам разговор с близък човек (без да го занимавам с проблемите си или поне не веднага, защото се получава нещо като бумеранг  - предаваш негативите в отсрещната страна и после малко или много си пак виновен за съчувственото лошо натроение на приятеля), а само за да се разсея. Много помага и малкото човече, откакто го има - дъщеричката ни ми дава голям заряд от положителни емоции!Голям лечител ми е рисуването, който може да рисува, пише, свири, знае как се отразява! Simple Smile

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Определено-да , но все пак зависи от проблема .

# 23
  • Мнения: 375
Малките проблеми почти не ми се отразяват, но ако проблема е сериозен определено да. Не мога да спя, съответно след това съм със сенки под очите, но това е най-малкото защото погледа ми се изпразва от съдържание. Понякога свалям и килограми.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Винаги се гримирам когато излизам независимо от проблемите ми

# 25
  • Мнения: 7 186
Контролирам си емоциите много добре и почти не ми личи, дори и да ми е скапано настроението.
Лек грим слагам винаги, независимо от проблемите, и се старая да се разсейвам по някакъв начин и да не стоя сама с черните си мисли Simple Smile Занимавам се с нещо или излизам с приятели, но не за да си изливам проблемите и негативите, а за да поема част от тяхното добро настроение, като си говорим за други, забавни неща. При мен работи.

# 26
  • Мнения: 1 312
Зависи от проблема,но в повечето случаи ми се отразява

 Tired Hug

# 27
  • Мнения: 3 622
Зависи от проблема,но в повечето случаи ми се отразява

 Tired Hug

И на мен  Peace

# 28
  • Мнения: 4 292
Не се отразяват негативно. Обикновено като имам проблеми, даже повече се вманиачавам във външността си, сигурно за да не забележи някой, че нещо не е наред.

# 29
  • София
  • Мнения: 144
Отразява ми се и още как! Е, зависи от проблемите, но като цяло ми се отразява. По-гадно ми е и обратното - като усещам че нещо не ми е наред във вида и ми се скапва цялото настроение, особено като не ми е направена косата - цял ден ми е дискомфортно ....  ooooh!

# 30
  • Мнения: X
Е как ги правите тия дълги разходки и релаксиращи занимания, ако сте на работа и ежедневието ви налага срещи с много хора.....И най-лошото, много познати хора, от които най-вече искам да скрия примерно.

# 31
  • Мнения: 824
Лично на мен не ми гърми дали някой ще разбере,че имам проблем или не.Прикривам го,заради самата себе си.Не обичам да се задълбавам в проблемите,но зависи и от какво естество са.
Та по въпроса.Независимо от настроението,физическо или психическо натоварване, полагам едни и същи грижи за външността си.Обаче, все така се получава,че когато имам проблем и косата ми го усеща,не е толкова жива и лъскава,както обикновено.И кожата ми го усеща,сякаш е по-отпусната.За очите мога да кажа същото-недоспиване,респективно тъмни сенки.

# 32
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За съжаление ми се отразяват, да. Когато имам проблеми / както е в момента и от известно време насам / нямам желание за нищо- даже и с крем да се намажа, камо ли за грим. Просто ми е убито желанието за всичко и нищо, буквално нищо не ми се прави.

# 33
  • Мнения: 52
Най-вече на очите ми личи - подпухнали и зачервени. Очилата са задължителни. Не се гримирам, защото ако ще плача /а това е често/ няма нужда всичко да се размазва по лицето ми, освен това не ползвам грим.
Споделям с приятели и близки за това, какво ми е на сърцето. Смятам, че трябва да споделяш, да изкарваш навън негативни емоции, защото в противен случай останали в теб, могат да те разрушат. Също така, в разговор с хората, които те изслушват, се получават решения, за които не съм предполагала. Чета книги. Нямам желание за фитнес, но и вече не злоупотребявам с шоколад.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Освен на външността ми, се отразява и на здравето и на психиката ми!!! Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: X
Сигурно ми се отразяват. Не познавам човек, на който да не му се отразяват.

# 36
  • Мнения: 3 782
Отразяват ми се да, тенът на лицето ми става жълтеникъв. Косата ми се омъзнява по-Бързо, излизат ми пъпчици на лицето. Отделно постоянно ме боли глава и корем.
Но и аз като Иренка, нямам никакво желание да се гримирам  ooooh!.
Все пак зависи от проблемите,но като цяло гледам да не си личи, че ми има нещо.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 415
От проблем до проблем има разлика...но като цяло мога да кажа, че проблемите се отразяват на външният ми вид...просто, когато има нещо, което не е наред не ми е до оправяне на прически, гримиране и т.н...в такива моменти просто грижата ми за себе си се свежда до най-простите дейности...душ, крем за лице и прибиране на косата на опашка или кок  Crazy

# 38
  • Мнения: 3 675
Да, на мен определено ми побелява косата, но не знам дали е от проблемите или от възрастта, все пак на 30 човек не е толкова стар. hahahaНе мога да кажа, че се грижа по по-различен начин за себе си от друг път, гледам по принцип да не ми личи, че имам проблеми.

# 39
Да.Отразяват ми се.
Когато не ми се налага да излизам..дремя вкъщи...мисля..тормозя се..и изглеждам ужасно!
Когато съм на работа или някъде другаде, се опитвам да се гримирам и да изглеждам така, сякаш нищо ми няма...
Но въпреки това не мисля, че постигам някакъв ефект...
На жените явно ни е урисия (освен всичко останало) и да не можем да прекриваме тревогите си...

# 40
  • Мнения: 59
Да отразяват ми се.Но с повече грим и усмивка гледам да ги поприкрия.

# 41
  • Мнения: X
Блазе ви, явно само при мен няма начин за справяне на проблемите, освен позитивното мислене , което не ми се отдава за съжаление....
Имам чувстото че имам и проблем, изпадам в мнооого дълъг мъчителен период в който направо агонизирам и почти нищо неможе да ми помогне.

# 42
  • Мнения: 4 433
Да отразяват ми се

# 43
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами отразяват ми се и на мен.

# 44
  • Мнения: 63
Отразяват ми се - за съжаление Sad и на външността и на външния вид  Twisted Evil ... не съм се слагала грим от 100 г. и не защото не искам или нямам, а защото сутрин започва детето-яслата-работата / в офиса става около 40 градуса и е по-практияно да си без грим Simple Smile)) -яслата-детето-къщатаааааааааааа , НО няма да е винаги така , нали ?!   bouquet

# 45
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Блазе ви, явно само при мен няма начин за справяне на проблемите, освен позитивното мислене , което не ми се отдава за съжаление....
Имам чувстото че имам и проблем, изпадам в мнооого дълъг мъчителен период в който направо агонизирам и почти нищо неможе да ми помогне.

Все едно за себе си чета.
Не мога да се развлека с нищо, опитвам с книги, с нета, но не ми се отдава.

Точно в момента съм затворена в себе си и агонизирам, както ти се изказа  Sad . Не е след родилна депресия, проблемите ми са от доста преди да родя , нямам възможност да изпадна в депресия от раждането даже. Точно- един дълъг и мъчителен период ми е в момента.

# 46
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз отслабвам.

# 47
  • Мнения: 1 733
Отразяват ми се. Отслабвам толкова много, че заприличвам на скелет. Изписват се на лицето ми - ставам бледа, с празен поглед, липсва усмивката. С нищо не мога да се прикрия.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 176
За съжаление, да.
Погледът ми е уморен тогава.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 405
KATI Z, не знам защо имам усещането, че бъркаш тъгата с проблеми.
В този ред на мисли, бих отговорила, че тъгата я изживавам, а проблемите ги решавам.
Ако съм тъжна, по някаква причина, единствено хора, които ме познават като 5-те си пръста са в състояние да доловят настроенията ми.
По принцип, когато имам някакъв проблем, се старая малко повече да полагам грижи за външността си, нещо като противоотрова, която ми дава сили и ме зарежда.

# 50
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
То не е ли свързано? Когато имам проблеми, не съм весела, съответно съм тъжна. Аз лично говоря за проблемите и когато са породени от други хора, в случая близки, не винаги мога да ги реша, защото не зависят причините за проблема от мен. Ама и аз се изказах... Tired Проблемите всеки се опитва да ги реши, но докато това се случи, нямам желание за нищо, най- малкото да се гримирам.

# 51
  • Мнения: 63
аз също агонизирам и понякога имам чувството че един ден просто няма да издържа на това напрежение. никога не съм си и мислела че може да ми се случи подобно нещо. търсих те тук, че абвето пак ми се скапа.... съсипах се тотално

# 52
  • Мнения: 4 806
Simple Smile не ми се отразява - просто се намирам в почти еднакво състояние на напрежение непрекъснато и не може да се усети много-много разликата, защото я няма. По - просто казано - постоянно е еднакво зле.  Mr. Green
Когато съм болна - личи ми по света на лицето (жълто-сивея).
Единственото, което ме вълнува, е: когато ми е особено "на нокти", да го прикрия пред детето. Никой друг не ме интересува. Хитрушата обаче хваща изкуствено лепната усмивка и не ми вярва, че всичко е наред. Никакъв грим (който и без това не ползвам) не могат да ми помогнат в този случай.

# 53
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Правя всичко възможно да не ми личи.
Обикновено успявам...

# 54
  • Мнения: 645
Отразяват ми се. Придобивам посърнал вид и отслабвам.

# 55
  • Мнения: 1 819
Отразяват ми се,както на повечето от вас.На външнстта също,защото тя е отражение на вътрешното състояние на човека.Много трудно се прикриват проблемите и почти винаги са изписани на лицето,колкото и голям артист да си.Колкото и да се старая,сина ми винаги разбира ако нещо не ми е наред,а като беше по-малък казваше:"Пак си с онази физиономия,гледаш страшно",макар че най-малко искам той да го забелязва.При мен е характерна една такава измъчена физиономия,сенки под очите и сиво лице...грозно е.

# 56
  • На ръба..
  • Мнения: 2 115
Сенки под очите по принцип винаги имам, но когато и проблеми имам тогава вече като пребита изглеждам в лице - един такъв измършавял поглед, подути очи( от безсъние, от сълзи), бледо лице и липса на усмивка. Гледам да се разсея с нещо, но рядко успявам.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 787
Отразяват ми се и още как.
Просто цялото ми излъчване се променя,когато знам,че нещо не е наред и имам проблем Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 7 418
    Напълнявала съм доста.Имала съм страхотни проблеми с кожата.
    Сега си мисля:Проблемите си отминават,а живота продължава!
    Не бива прекалено да се отдаване на самоскапването,докато не мъчи някой проблем,защото един ден ще съжаляваме:ето проблемите отминаха,а аз на какво приличам!

# 59
  • Мнения: 2 386
Da, otrazqvat se, razbira se - vse mi e edno dali obuvkite shte si otivat s bluzata i kak mi e kosata, ako cqla nosht sym plakala..

# 60
  • Мнения: 2 166
Да, отразяват се- въобще не ми пука как изглеждам.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 672
Отразяват ми се. Особено на лицето, дори ми се появяват торбички под очите.

# 62
  • Мнения: 146
Ако съм приела проблемът като сериозен, то той се отразява върху излъчването, а от това основно зависи и вида, колкото и да се стараеш... забелязва се...
  bouquet

# 63
  • Мнения: 137
Да и то в отрицателна посока Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 13 188
Отразяват се и отслабвам. Напълнявам само, ако съм бясна на нещо. Wink
Ако престанат грижите по външния вид /т. е. не се решим, къпем, все ни е тая дали сме облечени/, това говори за психичен проблем от чисто медицинска гледна точка. Щом ни пука /дори малко/ как изглеждаме в очите на другите и най- вече в своите, значи проблема няма да ни надвие.

# 65
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Да и то в отрицателна посока Rolling Eyes
да, и аз така

Общи условия

Активация на акаунт