Торта Династия - Къде сбърках?

  • 22 761
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • под тепетата
  • Мнения: 9 319
Аз и близките ми, за които беше предназначена Династията , много я харесахме! Вярно, че бяхме и доста народ, но от тортата с едно сядане почти не остана...Само ме е яд, че я носих в най=голямата жега и колкото и да набузвахме климатика, само докато я пренеса от колата до къщата и борда клюмна !

# 61
  • Мнения: 82
Здравейте момичета. След като подробно изчетох всичките ви препоръки и опита на всяка от вас с Династията реших да я направя за рождения ден на майка ми и именния ден на съпруга ми. Действах по рецептата на Йоли и по нейна препоръка, че тортата става много голяма реших да направя 1/2 доза. Направих кремовете, опекох първия блат и сложих да пека втория..Поглеждам аз първия, ами той като изстина и се поразчупи..толкова тънък, абсурд да го махна от хартията. Освен това кремовете ми се видяха толкова малко, невъзможно да се направят три пласта с всеки..И осъзнах, че има нещо грешно.Прочетох темата и разбрах, че всъщност тортата не е никак голяма с цялата доза. Това става в 21.30 ч. Запретнах ръкави и наново. Добре, че имах продукти.
Направих още половин доза от крема. Изхвърлих блатовете и забърках нови с цялата доза вече. Опекох ги и се получиха точно каквито трябва по-дебелички от предните, извадих ги веднага след като порозовяха и не се изсушиха. Аз направих три блата, защото формата ми е от малките 25 см. и щеше да се получи много висока и нестабилна торта, но спокойно можех да изкарам 4 блата с нормална дебелина, остана ми и крем, а съм слагала бол. При сглабянето трябва да се внимава с блатовете защото са много лепкави, буквално ти залепват за ръцете, докато ги прехвърлиш от хартията за печене върху кремовете. А и кремовете натежават и при нарастване на височината леко се стича отстрани крем, който накрая размазах отстрани. Сглобената торта облепих с шоколадови плочки, които направих на сутринта и облепих , след като беше стегнала тортата. Поръсих я с млени орехи отгоре. Тортата ,
парче и
разрез
Тортата беше фантастична. Всички бяха много впечатлени и от визията и от вкуса. Наистина е невероятен вкуса. Всичко се е смесило много добре и като си хапваш ти остава много приятен вкус на шоколад, лимон и орехи.. Simple Smile Кремовете са като течен шоколад, не е суха. Трябва обаче да се реже на по-тънки парчета, защото е тежка и много сладка.  Grinning

# 62
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
 Ох, за какво ми трябваше да влизам в тази тема  ooooh!. Сега сън няма да ме хване с тази торта  Crazy.

  lanvinka, намам думи. Тортата ти е разкошна  Heart Eyes. На вид е перфекта, а щом казваш че и на вкус е невероятна, значи няма цена. Е, окончателно ме убеди, това ще е тортата, която ще приготвя при някой следващ повод за празненство. Благодаря ти много, че сподели с нас  Hug.

# 63
  • Мнения: 28
Малко да побутна темата.

 От дълго време чета и разглеждам темата за тази торта, а тя изглежда мнооого апетитно та най-накрая се реших да я направя. Направих я на външен вид е много добре, предполагам и на вкус ще е такава / като я разрежем довечера за рождения ден на дъщеря ми / , но имам чувството , че нещо ми се пресече масления крем . И се чудя къде сбърках , как точно се смесва млечния крем с разбитото масло?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт