Споделено:Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете! =ВАЖНО=

  • 577 132
  • 602
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 44
Здравейте, момичета 
Аз съм преживяла 2 мисет аборта - плодът е достигал до 8 и до 6-та г.с.
След втория аборт акушер-гинеколожката ми д-р Силвия Иванова ми разказа за КИРМ Плевен и ме посъветва да се обърна към тях.
И така благодарение на доц. Конова и д-р Корсачки, след всички системи Интралипид (Липовеноз), Аспирин, Фраксипарин, Имуновенин и т.н.края на миналата година родих момиченце!!!   
През цялата бременност пътувах на всеки 2 седмици на преглед при д-р Корсачки. През цялото време ми правеха контролни изследвания на NK клетки и PLA, като с това се променяше и дозировката на медикаментите.
Искам да пожелая успех на всички, които се борят! Бъдете благословени да гушнете вашите малки съкровища! И ако мога да помогна на някого с информация - насреща съм.

# 226
  • Мнения: 180
Здравейте, всички, може би ще негодувате, че пиша в тази тема, защото аз няма с какво да се похваля  Sad. Но от тук споделените премеждия разбирам че това е "най-опитната" тема. От две години правим опити (с едно прекъсване от ок. половин година заради трета поредна операция от киста Sad ). Моят лекар ми казва "опитвайте ще стане", но аз не искам да чакам. Нещо не е наред...на 27 съм вече. Моля ви, дайте ми насоки от къде да започнем, какви изследвания трябва да предприема или най-добре е директно да се обърна към някоя частна клиника по стерилитет? За съжаление не разполагаме с голям $ фонд... До къде стига помощта на нашата здравна система.
Благодаря ви предварително.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 149
snowflakely, защо пък да негодуваме  Grinning Ако не е за тази тема (незнам, може би трябваше да си направиш нова твоя тема по въпроса) модераторите да кажат.
Лично моето мнение е, че трябва да се обърнеш към клиника за стерилитет. Избери си къде, запиши си час и с лекаря ще решите откъде и с какво да започнете. И това твоето "на 27 съм вече" бих го поправила на "на 27 си още  Laughing"! Аз станах мама на 31 след двугодишно чакане и премеждия...(писала съм по-рано в настоящата тема  Wink). А други мами и повече са чакали... И твоя ред ще дойде да те прочетеме тука! Стискам ти палци, успех!

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 4
snowflakely, и аз като MelindaD, съм на мнение че трябва да се обърнеш към клиника за стерилитет, където спрямо твоите оплаквания, с лекаря ще решите от къде да започнете. Аз от моя скромен опит, мога да ти кажа, че случай със случай не си приличат. С две познати сме ходили при един и същи лекар (д-р Александров- Варна) и при трите ни изследванията са започнали по различен начин. Просто намери своя лекар и му се довери  Peace
Пожелавам ти успех  Hug

# 229
  • Мнения: 106
мама антониете,колко пари плати за всичките ти ходения до плевен ,долу горе

# 230
  • Мнения: 71
Здравейте момичета!Нашата история започна през 2003г.Аз на 21г.,съпруга ми на 30.Тогава незнаех през какви премеждия ще преминем за да сбъднем мечтата си.....да имаме дете.Вярвах,че ще се получи от първия път.На 9.12.2003(Св.Анна)беше старта на бебеправенето.Ако е момиче ще се казва Анна.Само накратко ще ви спомена през какво минахме през всичките 7 години,за да не ви натоварвам психически.Имам два спонтанни аборта и една извънматочна бременност...и дебела папка с изследвания.През юни 2010 чудото се случи...забременях след ин витро процедура.Имах страхотна бременност,без никакви оплаквания и неразположения.На 19.02.2011г.се роди нашата дъщеричка Анна.Имаме нашето ангелче благодарение на д-р Стаменов,д-р Сигридов,д-р Илиев и екипа на ЦРЗ"Надежда".Оттук нататък започва нашият нов живот изпълнен радост и детски смях.Пожелавам на всички бъдещи мами успех!!!

# 231
  • Мнения: 96
Dino, пожелавам ти много успех и късмет в живота!

# 232
  • Мнения: 1
Здравейте казвам се Ивет и съм на 35години близо 6години се борих с поликистозни яйчници, хормонални проблеми при мен и мъжа ми и кратка преживяемост при мъжа ми. Правихме много стимулации, два неуспешни опита инвитро. След 6години се отказах и реших, че най вероятно няма да имаме деца и се опитах да не мисля за това. Два месеца след това една сутрин  отивайки на най-обикновено кръвно изследване се оказа, че съм бременна. Имах много лека бременност нито съм повръщала, нито ми е било лошо или нещо такова. Качих 10кг и то само на корема. Когато се роди дъщеря ми не повярвах, че е истина, че ми се случва.

# 233
  • Мнения: 1 521
Здравейте и от мен.На 34 години съм и тази година станах майка за първи път на прекрасна дъщеричка.От 2002 година започна борбата ни да имаме дете.Първо започнахме с изследвания на хормоните,цветна снимка и направени  3 инсиминации. През 2006 година имах извънматочна бременност и прекъсване на тръбата. През 2007- лапароскопия в Шейново и първи опит инвитро  при доктор Владимиров, за съжаление неуспешен. През 2008 г. лапароскопия при проф.Горчев в Плевен и коремна операция след това за прекъсване на другата тръба в Пловдив.През 2009 година нов опит инвитро при доктор Владимиров пак неуспешен и вече смяна на клиниката през 2010 година. Това се оказа за мен най - правилното решение,защото в новата клиника се запознах с моя лекар доктор Стаменов на когото мога да кажа едно огромно Благодаря. След 9 години борба той сбъдна нашата мечта!Пожелавам от сърце на всички момичета да намерят своя  лекар и да сбъднат мечтата си!

# 234
  • Мнения: 45
3 години, ПКЯ, 2 спонтанни аборта, безброй изследвания и лежане по болници, включително почти през цялата бременност на съхранение. Резултатът- голямо здраво бебе над 4 кг.

# 235
  • Мнения: 15
Аз не съм го преживяла това,но искам да разкажа историята на майка ми,която е ходела по мъките 10 години с надеждата да има детенце.Всичко започнало,когато е била на 24,след много опити с баща ми разбрали,че има проблем.Последвали са безброй изследвания,лежане по болници и какво ли не 10 години.Накрая уморени от борбата решават да си осиновят детенце,това съм аз.Борбата продължила-година и половина са водели дела за мен.След като са получили решението на съда да си ме вземат,майка ми разбира че е бременна и така се роди Рая.И двете винаги сме гледани еднакво и до  ден-днешен се радваме на голямо хубаво семейство.С Рая вече сме големи и омъжени с деца.Това е накратко историята на моята златна майчица

# 236
  • Мнения: 106
bravo vinagi taka stava,da ste jivi i zdravi

# 237
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен.
следя темата цяло лято, в чакане на положителният тест......
Опитите ни - 12 месеца
Възраст - 31 г.
Таткото - 30 г.
Положителен тест - тази седмица.
знам че е рано за радост и има още време...,
НО искам да споделя, самовнушение или най-накрая подходящия момент, но положителният тест дойде след 2-3 седмици упорито хапване на райски ябълки (аз хапвах по 1 на ден)! съвета ми беше даден от много близък човек, с уверението че преди години е подействало много добре.
Не знам дали е писано преди във форума за това, не знам дали не е просто самовнушение, но пък сега им е сезона и са доста полезен плод (почетете из нета), поне може да се опита!!!
Успех на всички вас, стискам ви палци!

# 238
  • Мнения: 262
дойде и моят ред да напиша и аз че съм МАМА,но не като останалите,но не се чуствам по-малко мама от другите,9г. ходим по-мъките накратко без много обяснения имам 1 инвитро в софия при Димитров-неуспешно,2 инвитро-АГ Селена Пловдив д-р Ставрев-успешно с аборт, 2 седмици след аборта извънматочно последва операция махане на тръба,тази година пак инвитро при ставрев-отрицателен тест,операция пак защото почнах да наливам кръв в корема незнам какво е станало от операцията но 3 дена бях с кръв в корема ме държаха,както и да е всичко мина останах жива и здрава, а щях да забравя високи нк к-ки от вливките вместо да спадат те се качват,имам и 4 лапароскопии,6 инсиминаци, но преди 5г. когато почнах опитите с инвитро пуснах документи за осиновяване,през тия години само 2 пъти са ме канили за дете, но аз отказвах защото бяха или близнаци или брат и сестра,и така аз се възтонвих от операцията,дойде септември бяхме на една вила имаше един параклис и аз отидох и се помолих на света Благородица че съм готова да стана майка независимо по-какъв начин и че ако детето е момиче ще носи името Мария,и така писмото дойде на 07 октомври рожденият ден на мъжът ми на 13 октомври отидохме да я видим,а тя една сладка,хубава,най-красивата беше затича се към мене и ни си разплака само аз се разравех като малко дете защото всичко в мене се преобърна изпитах чуства който не съм изпитвала и немога да ги опиша,и така делото ми мина на 23 ноември защото съдията беше в отпуска бях принудена да чакам,но вече официално по-документи тя е наше дете нашата Мария,сега чакам да оздравее защото малко е настинала и да си я прибера защото не могат да я изпишат болна,така аз станах МАМА на моята Мария,момичета не спирайте да вярвайте защото чудесата се случват,аз всяка година за коледа си пожелавах дете и тази година под елхата ще сложа още един подарък подарък за нашата дъщеря-Мария

# 239
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Трайкова, толкова се радвам да те прочета тук - напълни ми очите със сълзи, почувствах твоите емоции, благодаря ти за това прекрасно чувство! Hug Честита ти дъщеричка Мария, да е жива, здрава, много да ви радва и да пълни живота ви с неповторими емоции! Hug Hug Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт