Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Не, тогава ми казаха, че всичко е ок, няма кисти, странна работа Rolling Eyes , пиех ги за нормализиране на цикъла според тогавашния ми лекар

# 16
  • Мнения: 637
Цитат на: Силвия Василева
... за резултат от цитонамазка РАР 3


Силвия, този резултат е неприятен и изисква внимание. Необходими са микробиология, изследване за хламидия, цитонамазка по Бетезда от патоанатом (защото само по Папаниколау не е достатъчна), колпоскопия с евентуална прицелна биопсия, търсене на Човешки папиломен вирус с генотипизиране (ако го има) ...

Поне така процедират в Торакс - Пловдив, а аз го намирам за добра медицинска практика.

# 17
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Силвия Василева
Не знам дали някоя от вас момичета може да ми каже нещо за резултат от цитонамазка РАР3.Прочетох в нета,че това е "СЪМНИТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ"-т.е. съмнение за наличие на ракови клетки.Евентуалното лечение е ....ГОРЕНЕ. Shocked Само това ми липсваше

Сега и аz се информирах от интернет. Там пише, че Pap 3 се раzделя на няколко подвида:
Pap 3D (D оzначава Dysplasie): при тоzи вид трябва да се контролира след иzминаването на 3 месеца и не по рано, zа да се обнови клетъчният пласт.
Pap 3G: при тоzи вид се прави кюртаж.
Pap 3: силни дегенеративни промени с въЗпаления, zа които не може да се каже, дали са zло- или добрoкочествени. Наличието на ракови клетки не може да се иЗключи със сигурност. Първоначално се правят стъпки zа премахване на въzпалението, след това се контролира отново. При повтарящ се Рap 3 се прави биопсия и/или кюртаж.
http://www.dr-lingard.at/pap3.htm

Цитат на: wa_wa
Защото моят гинелог ми каза, че взима за цитоназмазка след приключване на М, така била най-достоверно, нека и другите момичета да кажат кога са им взимали

Не съм обръщала внимание, кога точно са ми я правили. Ходя нормално 2 пъти в годината на профилактичен преглед. Обикновено не ходя обаче на преглед, когато имам менструация (нали това се имаше предвид с М).

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
За цитонамазката , аз съм чела от тукhttp://www.bg-mamma.com/?action=article;id=655

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Исках да кажа, че според него по-точни са резултати след приключване на менструацията, а не преди да ти дойде.

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Силве, цитонамазка ПАП 3 е тревожеща! Непременно си направи колпоскопия!!!

# 21
  • Мнения: 1 101
Цитат на: Зъхи
Силве, цитонамазка ПАП 3 е тревожеща! Непременно си направи колпоскопия!!!

Зъхи, аз съм си съвсем обяснимо сериозно стресната от този резултат. Embarassed Но така или иначе,сега нищо не мога да направя..От това Диане вече 11 дни М не ми спира, а като го спра трябва 15 дни да се лекувам от гъбичките.След това най- вероятно пак ще ми дойде и вече чак когато ми свърши ще мога да взема мерки(ще си направя още една цитонамазка преди това)..Така че в близкия месец- месец и половина май със с вързани ръце Sad .Мислите ли,че е много време Confused:Дали може нещата да се влошат през това време?

# 22
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Силвия Василева
Цитат на: Зъхи
Силве, цитонамазка ПАП 3 е тревожеща! Непременно си направи колпоскопия!!!

Зъхи, аз съм си съвсем обяснимо сериозно стресната от този резултат. Embarassed Но така или иначе,сега нищо не мога да направя..От това Диане вече 11 дни М не ми спира, а като го спра трябва 15 дни да се лекувам от гъбичките.След това най- вероятно пак ще ми дойде и вече чак когато ми свърши ще мога да взема мерки(ще си направя още една цитонамазка преди това)..Така че в близкия месец- месец и половина май със с вързани ръце Sad .Мислите ли,че е много време Confused:Дали може нещата да се влошат през това време?


Не не, не е много време, не се притеснявай излишно! Но непременно си направи колпоскопия (а може и още една цитономозка преди това).
Аз знам така - ПАП 1 - само за девствени момичета и нераждали
ПАП 2 - раждали жени и такива, водещи активен полов живот
ПАП 3 - съмнение за отклонение в клетките
ПАП 4 и ПАП 5 - вероятни ракови дегенерации

# 23
  • Мнения: 1 101
Абе, аз не мога да не се притеснявам....Но се мъча да си измислям обяснения.Нали Ева каза,че било добре цитонамазката да се вземе след М,а не преди. Освен това лекарката като видя резултата в първия момент се учуди,а после се ядоса малко и каза на сестрата "Гледай ги тези какво са писали!" Rolling Eyes Не знам какво трябваше за значи това.Но май не се довери на тези резултати,защото ми каза че ще направим още една и измрънка нещо от сорта че може да е грешка.Абе тези лекари направо ме побъркаха.

# 24
на мен ми я направиха около 2 седмици след цикъла.Иначе днес за 4 ден ще пия Диане 35 и засега не мога да се оплача от никакви проблеми с него-само това зацапващо кървене,което ми се появи вчера-иначе изобщо нямам главоболие или други оплаквания от него

# 25
  • Русе
  • Мнения: 526
   Да се включа и аз по темата. Пила съм Диане 35 в продължение на 2 години с цел нормализиране на цикъла. Наистина докато го вземах ми идваше точно на 28-мия ден, всичко си беше наред. След като ги спрях цикълът ми пак си стана нередовен, качих за отрицателно време 10 кг #2gunfire
  Обаче не съм имала никакви болки, зацапване или други оплаквания. Щом имате съмнения май е най-добре една консултация с гинеколога.

Общи условия

Активация на акаунт