Домашна торта "Василия"

  • 132 641
  • 184
  •   1
Отговори
# 75
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Имам въпрос. Маскарпонето с миксер ли се разбива или просто се разбърква с лъжица? Питам защото преди 2 седмици се опитах с миксер ,но стана на едни малки зрънца. Не разбрах от какво се получи така. А искам да пробвам тортата и да не се получи сущия резултат.

# 76
  • Мнения: 2 275
Много си го разбивала и е започнало да се трансформира в масло Joy
къде е била тази торта досега #Cussing out
ще я опитам непременно

# 77
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Тази торта изглежда супер, ще я пробваме със сигурност!  Peace А и аз съм фен на маскарпонето в сладкиши по принцип, така че няма да я подминем.  Grinning

# 78
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Много си го разбивала и е започнало да се трансформира в масло Joy
ooooh! Не може да бъде  Joy

# 79
  • Мнения: 176
Сега дамо запис, а като я направя ще се похваля.

# 80
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Утре мисля да я спретна , на гости сме на свеки в петък . Ще споделя за резултата , само че аз мисля да сменя маскарпонето с крема сирене , със сигурност няма да е същия вкус , но мисля че ще ни допадне   Peace

# 81
  • Мнения: 154
Имам въпрос. Маскарпонето с миксер ли се разбива или просто се разбърква с лъжица? Питам защото преди 2 седмици се опитах с миксер ,но стана на едни малки зрънца. Не разбрах от какво се получи така. А искам да пробвам тортата и да не се получи сущия резултат.

Маскарпонето не бива да се разбива с миксер, а се разбърква с лъжица, защото иначе се пресича, както е станало в твоя случай!
Тъкмо ме подсетихте да я направя отново. Тортата е фантастична!

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 53
Утре мисля да я спретна , на гости сме на свеки в петък . Ще споделя за резултата , само че аз мисля да сменя маскарпонето с крема сирене , със сигурност няма да е същия вкус , но мисля че ще ни допадне   Peace
Тортата стана невероятна и внесто маскарпоне използвах крема сирене,стана супер дори мойта дъщеря помисли че е с маскарпоне.Така че пробвай,ще останеш очарована ето и самата нея.
[/url]
[/url]

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 14:06 от nelinka_stz

# 83
  • Мнения: 104
Тази торта я ям от край време в един ресторнат, където разбира се не ми издадоха рецептата и най-сетне я намерих тук, супер си Цеце!
Само дето първият ми опит не беше съвсем успешен. Натрошените бисквити останаха много сухи, защото и нутелата и маскарпонето се стягат много бързо в хладилника и не успяват да попият в блата. А и при самото намазване нещо не ми се получи - как мажете кремовете върху бисквитените трохи? Особено шоколада - колкото и да го разтопявам, в секундата в която го извадая от микровълновата или от парната баня (защото опитах и по двата начина), се стяга и изобщо не подлежи на мазане или поливане. А и блата на тортата от ресторанта е някакси по-тестен. Може би смилат бисквитите с малко масло? Дайте акъл.  newsm78

# 84
  • Мнения: 493
Моля ви много искам да направя тортата,но немога да разбера каква сметана да взема.Има една на Хопла(дано не мъркам името),която се разбива с миксер,такава ли се използва?200 гр като се разбият с миксера май ще стане доста.Спомням си едно време като работих в едно кафе битата сметана на кфето беше от тази в кутия,разбиваше се с миксер.Дали е същата newsm78.Ако не е моля ви кажете марката за да знам каква да търся.Мерси пресварително.

# 85
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Моля ви много искам да направя тортата,но немога да разбера каква сметана да взема.Има една на Хопла(дано не мъркам името),която се разбива с миксер,такава ли се използва?200 гр като се разбият с миксера май ще стане доста.Спомням си едно време като работих в едно кафе битата сметана на кфето беше от тази в кутия,разбиваше се с миксер.Дали е същата newsm78.Ако не е моля ви кажете марката за да знам каква да търся.Мерси пресварително.
Хопла мисля, че ще ти свърши работа, нека е подсладена все пак.

# 86
  • София
  • Мнения: 614
Ала-Бала , 200гр. Хопла ще ти свърши идеална работа  Peace

# 87
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Тортата я правих два пъти. Но сложих 2 заквасени сметани вместо другата сметана. Стана супер.

# 88
  • Мнения: 26
Сега видях този разкош Crazy и усещам,че скоро ще я направя,още повече че тази седмица има празник вкъщи...Благодаря Цеце  bouquet 

# 89
  • Мнения: 483
Хайде и аз на пазар за торта утре newsm71

Общи условия

Активация на акаунт