Домашна торта "Василия"

  • 132 633
  • 184
  •   1
Отговори
# 105
  • Австрия
  • Мнения: 28
Ето я и моята торта. Чудесна и лесна!!!! Благодаря за рецептата.   bouquet



# 106
  • Мнения: 1 798
Здравейте. Тортичката изглежда зашеметително.
Нямам опит със сметаните. Изчетох внимателно темата и се спрях на готварската, тъй като сладкарската била на растителна основа. Та въпросът ми е, сметаната трябва ли да е разбита преди смесването й с  маскарпоне-то? Трябва да се получи пухкав крем ли?

# 107
  • Мнения: 7
Тортичката изглежда страхотно.Ще я правя и аз скоро.

# 108
  • Мнения: 3 271
Доста вкусна изглежда.Ще се прави  Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 614
Curly sue, разбива се сметаната, да. Щом ще я правиш с готварска, разбий я с 4-5 лъжици пудра захар.

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
... се спрях на готварската, тъй като сладкарската била на растителна основа. ...
Само да уточня нещо. Разликата между сладкарската и готварската е само това, че първата е подсладена, иначе на повечето марки и двете са растителни. Животинска сметана май имат само Президент и Май Дей по последни мои впечатления... а и това открих http://www.alimco.bg/produkti/za-sladoleda/ken-nata-35-1-zhivotinska-smetana.html  - ама супер странен сайт - без всякакви цени #Crazy

# 111
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Morena, извинявам се , че не е по темата, но животинска има и в Билла - немска. По 200мл е - сладкарска и готварска. Сладкарската обаче не е сладка, но както и другаде съм споменавала много трудно разбивам животинска сметана. Кен ната май има в Метро, и лидълската е животинска - 30%.

# 112
  • Мнения: 45
Направих я .
3,5 препълнени супени лъжици пудра, върху тях едно маскарпоне от 0,500 и една сметана от пакет/ 0,200/ разбъркано с миксер. АбЕ-както е по рецептата, и нататъкЪ с какаото и тъмните и светлите бисквити, последните потопени в подсладено 1:1 мляко ...
вЕрно имах нЕкЪв проблем с течния шоколад/следващият път ще му сложа краве масло за да е течност,която лесно се разлива и заглажда/.
Посипка между и върху от настъргани орехи.
След 24 часа в хладилника е просто невероятна.
Благодарско на авторката за тази лесна,бърза и убийствено вкусна торта..

# 113
  • Мнения: 3 271
Другия път просто остави и течния шоколад и маскарпонето на стайна температура да се отпуснат хубаво и няма да имаш никакъв проблем с намазването.

# 114
  • София
  • Мнения: 4 141
И аз се възползвах от рецептата, благодаря на авторката   bouquet
От 3 часа отлежава в хладилника и нямам търпение тази вечер домашните да я опитат. Утре ще постна снимки  Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 18 679
Голяма излагация. Снощи я правих, леко поуморена вече и чак като ми останаха повече от половин пакет бисквити си дадох сметка, че съм пропуснала един ред Embarassed ooooh! Сега ще имам торта с два "блата" и твърде много крем, а ми е за гости...Май ще трябва да я сервирам в купичка с лъжичка Sad

# 116
  • София
  • Мнения: 4 141
Ето и снимка, както обещах много вкусна стана, пак ще  правя:



# 117
  • Мнения: 3 271
Ето и снимка, както обещах много вкусна стана, пак ще  правя:




Много хубава е станала. Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз да се отчета Simple Smile Тортата обра всички овации bowuu Въобще не й личеше изпуснатият ред бисквити Blush Беше стегнала идеално, много е вкусна и всички искаха рецептата. Благодаря на авторката Hug

# 119
  • София
  • Мнения: 614
Уау, vangobi, чудесно изглежда! Радвам се, че ви е харесала, у нас това е любимият десерт за всякакви поводи  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт