Домашна торта "Василия"

  • 132 654
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 614
За тези, които вече са правили тортата и я харесват, добавих в първия пост някои подобрения на рецептата, които съм изпробвала, под втората снимка  Peace

# 121
  • София
  • Мнения: 4 141
Тортата е великолепна наистина! Скоро имам рожден ден и от сега всички в къщи сме на едно мнение, че това е ще е тортата! Тогава ще опитам да с кондензирано мляко.
Цецето, поздравления отново за рецептата   bouquet

# 122
  • Мнения: 96
Страхотна торта. Благодаря за рецептата. Вчера я направих с малко изменения и стана страхотна. В близките магазини не намерих Маскрапоне и го замених с крема сирине, получи се много добре, но нямам търпение да пробвам с Маскрапоне.

# 123
  • Мнения: 1 796
Цецето, кондензираното мляко варено ли се слага?
Отдавна ѝ се каня на тая тортичка и скоро ще й дойде редът  bouquet

# 124
  • София
  • Мнения: 1 456
 Тортата е невероятна. Направих я скоро за сина ни Васил и неговия кръстник Васил  Grinning
У дома на почит са бисквитената торта и маскрапонето, а тази торта е 2 в 1. Страхотна за нас комбинация. Благодаря ти, Цеце   bouquet
Аз леко потопих бисквитите в мляко и добавих на крема сладко кондензирано мляко, несварено, защото според мен кремът ще стане много гъст с него.
 Виж на какво попаднах преди малко http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/Cake/reci … orta-s-maskarpone. Мисля, че това си е кражба, за жалост съм го срещала и други рецепти  ooooh!

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Графиня фон Вайсвурст, ако не ти е късно... кондензираното мляко трябва да е сварено иначе е течно.

# 126
  • София
  • Мнения: 18 679
В рецептата пише "карамелизирано" мляко, което ще рече - тряба да е сварено подсладено кондензирано мляко - прословутото дулсе де лече, дето е толкова вкусно, че като го направя, рядко устисква да стане на сладкиш, изяждам го преди това Blush
И аз ще пробвам тортата и в този вариант. Усещам, че ще е невероятна Heart Eyes

# 127
  • Мнения: 1 796
Благодаря за отговорите  bouquet

# 128
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Хайде и аз при феновете на тази торта. Още отлежава в хладилника и не сме я пробвали, но изглежда невероятно  bouquet
Само с това кондензирано мляко не ми стана ясно. Купих от Пикадили една кутия около 300 мл някакво гръцко, сложих го в една тенджерка и добавих 2 супени лъжици кафява захар. По вашите описания очаквах да се стегне, втвърди или нещо подобно, ноо си остана течно. Добавих само 1/3 от него към крема т.е. около 100 мл. за да не ми стане течен.
Бисквитите топнах в останалото кондензирано мляко за 2-3 сек, леко да се овлажнят.
Утре ще пиша как е на вкус.

# 129
  • Мнения: 3 271
И моите продукти са в наличност и идва ред за правене.Аз ще я направя без кондензирано мляко но ще топна леко бисквитите.Като я направя ще покажа резултата.

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
...Само с това кондензирано мляко не ми стана ясно. Купих от Пикадили една кутия около 300 мл някакво гръцко, сложих го в една тенджерка и добавих 2 супени лъжици кафява захар. ...
Доколкото разбирам си отворила кутията мляко и си го изсипала. Thinking  Трябвало е да вариш кутията - неотваряна.

# 131
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
...Само с това кондензирано мляко не ми стана ясно. Купих от Пикадили една кутия около 300 мл някакво гръцко, сложих го в една тенджерка и добавих 2 супени лъжици кафява захар. ...
Доколкото разбирам си отворила кутията мляко и си го изсипала. Thinking  Трябвало е да вариш кутията - неотваряна.
Е как??? Тя беше такава като на натуралните сокове, как да варя с кутията, Морена, съвсем се обърках Outta Joint

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Али, ето виж:

Цитат
Можете да си го направите и сами като сварите една консерва сладко кондензирано мляко за 3-4 часа. Аз варя по няколко консерви наведнъж,по-практично е. Сложете ги в дълбока тенджера и ги покрийте с вода малко над  ръба на консервата. Периодично доливайте по малко гореща вода като започне да се изпарява. Когато отваряте консервата тя трябва да е напълно изстинала,затова по-добре си ги сварете един ден предварително.
от тук.

Обичайно са в консервна кутия кондензираните млека, поне аз не съм срещала в друга опаковка, та имах предвид металните разбира се.

# 133
  • Сливен
  • Мнения: 140
...Само с това кондензирано мляко не ми стана ясно. Купих от Пикадили една кутия около 300 мл някакво гръцко, сложих го в една тенджерка и добавих 2 супени лъжици кафява захар. ...
Доколкото разбирам си отворила кутията мляко и си го изсипала. Thinking  Трябвало е да вариш кутията - неотваряна.
Е как??? Тя беше такава като на натуралните сокове, как да варя с кутията, Морена, съвсем се обърках Outta Joint
аз използвам гръцко кондензирано мляко,то също е в ламаринени кутии,единственото което ми идва на ум за кутия като от натурален сок е течна сметана  newsm78

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
miriams, и аз си помислих, че може да не е кондензирано мляко това на Али, но да видим какво ще каже тя.

Общи условия

Активация на акаунт