Домашна торта "Василия"

  • 132 629
  • 184
  •   1
Отговори
# 135
  • Сливен
  • Мнения: 140
ще чакаме резултата
отдавна съм и хвърлила око на тортичката и само чакам подходящият повод  Whistling

# 136
  • София
  • Мнения: 614
Извинявам се за закъснялото включване, както и ако съм подвела някого с кондензираното мляко. Пропуснах да опиша метода за карамелизиране на млякото, но понеже сме го коментирали преди време в темата за Пай Банофи, аз самата съм се подвела, че сме говорили за това и тук. Допълних в описанието на рецептата и този пропуск, за който още веднъж се извинявам. Ally_t , надявам се да е станала вкусна тортичката ти, въпреки объркването Simple Smile

# 137
  • Мнения: 3 271
Дойде реда и на тази торта.Много апетитна според мен.Разреза утре.

Последна редакция: ср, 06 фев 2013, 12:35 от mimi0585

# 138
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Извинявам се за закъснялото включване, както и ако съм подвела някого с кондензираното мляко. Пропуснах да опиша метода за карамелизиране на млякото, но понеже сме го коментирали преди време в темата за Пай Банофи, аз самата съм се подвела, че сме говорили за това и тук. Допълних в описанието на рецептата и този пропуск, за който още веднъж се извинявам. Ally_t , надявам се да е станала вкусна тортичката ти, въпреки объркването Simple Smile
Цеце, благодаря отново, следващия път ще направя такова мляко. Тортата ми пожъна успех и така. Отново поздравления на авторката за съчетаването на вкусовете   bouquet Единственото, което имам като забележка е че последния пласт от натрошени какаови бисквити не ми се напои изобщо и при рязането се свлече заедно с филираните бадеми и най-горния шоколадов слой, защото остана на трохи, сух... Вероятно беше останало по-голямо количество натрошени бисквити за накрая. Следващия път или няма да слагам 3-ти пласт натрошени бисквити, или ще сложа съвсем малко

Последна редакция: ср, 06 фев 2013, 16:12 от Ally_t

# 139
  • Мнения: 3 271
Ally_t аз пък какво съм чела не дочела изобщо не съм разбрала че се завършва с какаовите бисквитки а я завърших със крема.Важен е вкуса  Peace

# 140
  • Мнения: 1 210
Момичета, за какъв размер тортена форма е рецептата?

# 141
  • София
  • Мнения: 4 141
Момичета, за какъв размер тортена форма е рецептата?
                       Аз я правя в 24 см. , но мисля, че не е проблем в по - голям или по - малък. Ще стане по - тънка или по- дебела в зависимост от размера.  Wink

# 142
  • Мнения: 3 271
Ето и разрез от моята торта.

# 143
  • Мнения: 1 210
Мими, много добре изглежда  newsm10
Моята е готова и "отлежава" в хладилника... Laughing Смятам да я оставя да постои до утре, че кремчето ми се стори гъстичко с това маскарпоне, та дано да попият добре бисквитките след толкова стоене  Praynig Утре ще рапортувам и с разрез  newsm68

# 144
  • Мнения: 3 271
И моята е сухичка трябваше повечко да топна бисквитките.И за мен не достатъчно сладка  Mr. Greenно това може всичко да се коригира.

# 145
  • Мнения: 1 210
И моята е сухичка трябваше повечко да топна бисквитките.И за мен не достатъчно сладка  Mr. Greenно това може всичко да се коригира.
С какви бисквити си направила твойта...наистина изглеждат малко по-сухи... Rolling Eyes Аз ползвах какаови "Закуска"...Единствено може би трябваше да я направя в по-малък диаметър форма (не че сега е много голяма де), за да станат по-дебели пластовете крем  Thinking Но това ще преценя утре като я разрежа

# 146
  • Мнения: 3 271
Какаовите  ми са чаени на Еверест /може би на грамаж за повече/ newsm78 и моята е по голяма от 24см и явно крема така е недостатъчен.

# 147
  • Мнения: 1 210
Какаовите  ми са чаени на Еверест /може би на грамаж за повече/ newsm78 и моята е по голяма от 24см и явно крема така е недостатъчен.
Аз имах предвид белите ти бисквити....те ми изглеждат така по-сухи на пръв поглед   Rolling Eyes
Много се мислих дали да не удвоя количеството на сметаната, ама викам айййде да е по рецептата.... Wink всъщност утре като разрежа и видя резултата ще разбера дали съм била на прав път за течната сметана....

# 148
  • Мнения: 3 271
 LaughingБелите са както ги е писала Цецето обикновени на житен дар" Пти бьор".

# 149
  • Мнения: 804
Привет и от мен!!!
Направих тортата по  рецептата на Цецето и е много вкусна.
Ето и снимка


пп.Маскарпонето може ли да се замести с нещо друго?В нашия град е невъзможно да се намери  Confused

Общи условия

Активация на акаунт