Домашна торта "Василия"

  • 132 630
  • 184
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 45
Много е добра тортата.Със и без шоколад.
Като я направих с бисквити “закуска”, които поливах със сладко мляко, стана доста по-мека.
Вместо Маскарпоне става и със сирене крема, но тогава се усеща леко солен вкус, което не е неприятно в комбинация със сладко.Правил съм я и с украса орехи-пак става.
Добра си е комбинацията, чак опасна от съображение за надебеляване .

# 151
  • Мнения: 0
Тортата е много вкусна и е любимата на моето семейство. Преди няколко години по-голямата ми сестра ми даде рецептата и оттогава аз,кака и третата сестра експериментираме с нея и правим нови разновидности и както и да я направим все става много вкусна. Наскоро прочетох че тази торта не е била полезна за по-малки деца аз имам два момченца на седем годинки(близначета) те са всичко за мен и искам да попитам дали това е вярно или не понеже както всяка друга майка и аз се притеснявам за здравето на моите деца !
Благодаря Ви предварително!!

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Радост, понеже не е по темата, продължавам в скрит текст.
Скрит текст:
Ако за малки деца имаш предвид твоите на 7години, предполагам се има предвид по-малки. Но като цяло няма полезни сладкиши/торти. Да споменем само захарта и е предостатъчно де е не просто не полезено, ами дори вредно ястието. В конкретната торта, като донякъде изключим Маскарпонето, коя съставка според теб носи някаква полза (в смисъл на полезност) на човек?!
Та дали е "вярно или не", всеки решава според виждането си.
Моето мнение предполагам става ясно какво е.  Wink

# 153
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Привет! Отдавна съм се наканила на тази торта и имам едно питане, свързано с кондензираното мляко. Имам кутия от руските магазини - трябва ли я варя по указания начин или мога направо да я добавя към крема с маскарпоне и сметана (смятам да използвам и трите съставки)? Каква е целта на варенето на консервата? Извинявам се, ако задавам тъп въпрос... Embarassed

# 154
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 562
Страхотна торта! Как не съм я видяла досега?  ooooh!
В най-скоро време ще се пробва!  eat

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Невероятна торта, най-добрата от бисквитените торти. Обрах овациите с нея. Супер.

# 156
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Срам, не срам пак ще си задам въпроса за кондензираното мляко. Имам кутия от руските магазини - трябва ли я варя по указания начин или мога направо да я добавя към крема с маскарпоне и сметана (при положение, че използвам и трите съставки)? Каква е целта на варенето на консервата? Ще съм благодарна някой с опит да ми отговори  Wink

# 157
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Срам, не срам пак ще си задам въпроса за кондензираното мляко. Имам кутия от руските магазини - трябва ли я варя по указания начин или мога направо да я добавя към крема с маскарпоне и сметана (при положение, че използвам и трите съставки)? Каква е целта на варенето на консервата? Ще съм благодарна някой с опит да ми отговори  Wink
Ако е сгущенка, карамелено мляко т.нар. или дулсе де лече прибавяш направо. Но ако е само кондензирано мляко, обикновенно, то е доста по-рядко и не се стяга. Него трябва да вариш...нещо което мен лично ме е страх да направя, а и 3-4 часа за 1 кутия не си заслужава, но това си елично мнение.

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
...
Ако е сгущенка, карамелено мляко т.нар. или дулсе де лече прибавяш направо. Но ако е само кондензирано мляко, обикновенно, то е доста по-рядко и не се стяга. Него трябва да вариш...
Точно така. Кондензираното мляко (подчертавам в консервена кутия!) като се свари се получава сгущенка/ Дулсе де лече - кремообразно и карамелено.

# 159
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Ако е сгущенка, карамелено мляко т.нар. или дулсе де лече прибавяш направо. Но ако е само кондензирано мляко, обикновенно, то е доста по-рядко и не се стяга. Него трябва да вариш...нещо което мен лично ме е страх да направя, а и 3-4 часа за 1 кутия не си заслужава, но това си елично мнение.
  bouquet Благодаря! Точно сгущенка е. И аз не бих варила кутия, именно затова питам.  Wink

# 160
  • Мнения: 91
Момичета реших се и аз най-накрая да я пробвам, всички продукти са на лице без филираните бадеми, откъде си купувате аз проверих в Била и Кауфланд, но няма  Sad , а ми се щеше да е с бадеми. И предложете в краен случай, ако не намеря с какво да украся? Благодаря!
Поздрави за авторката на прекрасната торта   bouquet

# 161
  • Мнения: 112
danielka86 , в ЛИДЛ има филирани бадеми Peace

# 162
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
danielka86, с някакви други ядки - лешници, орехи, шам фъстък или дори с някакъв корн флекс може, оризон, плодове,... каквото ти хрумне.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Аз само да кажа,че Сгушенка и  Вареное сгушенка както се вижда са две различни неща.Първото е просто подсладено конд.мляко,а второто варено такова(да не вземе да се обърка някой и да се чуди Laughing).Ето ги пак-от ляво вареното,по средата невареното.
Тортата изглежда мммммм...,ще я пробвам  eatТака и не съм правила нищо с маскарпоне.
Скрит текст:
Да ми препоръчате марка?

# 164
  • Мнения: 91
Момичета за съжаление не открих никъде филирани бадеми  Sad Аз съм от Перник тук има и Кауфланд и Била и Лидъл, но и в трите нямаше, следващия път ще се подготвя от по-рано и ще си взема от София от Пикадили ми казаха че имало. Нооо за сметка на бадемите тортата стана уникална, украсена само с шоколад от горе (защото не харесвам вкуса на течните шоколади си купих милка и си го разтопих), всички много я харесаха и много скоро ще се прави пак.
Отново благодарности за рецептата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт