Яслата (8)

  • 15 833
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Преди малко ми се обади директорката на яслата. Каза, че Кристиан не е плакал, хранил се е , и е в креватчето. Бил е спокоен през цялото време. Така ми олекна... Предполагам, че е заспал. След малко повече от 2 часа ще си го взема. Вече нямам търпение да си гушна детенцето!
smb , като че ли наистина родителите се адаптираме по-трудно! Може би малката се чувства различно с различните лели и сестри. Може да й е по-приятно с едната смяна, а с другата да не е. Децата не крият предпочитанията и симпатиите си.

# 286
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
.... и аз таковата  Rolling Eyes да се оплача

днес като взимах Алек видях едно сополиво и кашлящо детенце  ooooh! попитах майка му която го обиличаше до нас  ".... той болен ли е ?...."  а тя най невъзмутимо ми отвърна НЕ  Shocked и че това било от времето  Close затова бил така  Close Аман от такива кото нея  Confused
Инересно ми е лелките в яслата обръщат внимание  когато някой е  със  сополи и кашлица  или чакат температура да се вдигне  и други да се заразят  newsm78

# 287
  • Мнения: 1 931
Днес пак рев при нас. Не знам, там се разбрали с г-жата на тръгване и каз до утре, а и тук казва че ще ходи, но като отидем там и се почва рев. Дано да спре да плаче, че и на мен ми е мъчно и въобще не ми се стои тук сама и по цяла сутрин се старая да си ангажирам ума с други неща.

# 288
  • Мнения: 1 586
Desss Ох, това е ужасно..... TiredАз миналият Петък отивам да го взема следобяд и лелката ми вика,"дано да дойдете здрави в понеделник,че днес доста сополиви деца имаше...".... ShockedМного ме е страх с тези болести.... ooooh!Според мен, лелките звънят на родителите само ако детето има температура или разстройство.....поне такива са ми наблюденията за сега...

Гневна Радвам се,че детенце не е плакало,дано така продължава, и аз съм на мнение, че ние майките май по-трудно изживяваме нещата,поне при мен е така.Скоро ще станат 2 месеца от както ходи а на мен пак ми е мъчно и ми липсва....но няма как търся работа и почвам....

# 289
  • Мнения: 7 947
А на мен друго ми е чудно - децата боледуват често в яслата и градината - това на всички е ясно, но ако и двамата родители работят и нямат баби под ръка - как се справят? Постоянно болнични и отпуски ли...във фирмата, където работя, ако отсъствам перманентно през седмица две...ми никак няма да се зарадват! Затова понякога разбирам и родителите, завели сополиви деца на ясла. Не че ги оправдавам!

# 290
  • София
  • Мнения: 12 236
   Дес може наистина да не е болно, например моите ако са ревали дълго, което за яслата не е изключено леко им потича нослето, така че нищо не се знае. А малкия как се  чувства на яслата?

# 291
  • Мнения: 804
Гневна, супер е, че са те пуснали поне да видиш помещението където е детенцето. Май на повечето места не пускат  ooooh! Кристиан е истинско геройче  Peace Взимай пример от него, те малките душички наистина по-лесно ще свикнат от колкото ние  Tired
Ама и аз каква съм - запомням само положителните постове, защото така ми е по-добре  Embarassed Сега броя дните до 13-ти октомври....

viliko, по-добре не подхващай темата, че ще стане страшно  Crazy Аз преди бях на едната крайност, но после осъзнах че работата е рунтава и няма само черно и бяло по въпроса  Wink

# 292
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
   Дес може наистина да не е болно, например моите ако са ревали дълго, което за яслата не е изключено леко им потича нослето, така че нищо не се знае. А малкия как се  чувства на яслата?
....ма то кашляше с хрипове  ooooh!  ..... мани ти сополите то и моя се сополяви от мн.рев  Confused Детенцето си кашляше кофти и затова  ми направи впечатл.и се обърнах



А на мен друго ми е чудно - децата боледуват често в яслата и градината - това на всички е ясно, но ако и двамата родители работят и нямат баби под ръка - как се справят? Постоянно болнични и отпуски ли...във фирмата, където работя, ако отсъствам перманентно през седмица две...ми никак няма да се зарадват! Затова понякога разбирам и родителите, завели сополиви деца на ясла. Не че ги оправдавам!
Е, и аз съм от тези мами кото не разчитат на баби и т.н помощници  Sunglasses Ама пак нея разбирам (доколкото знам още не е почнала работа въпросната мама)

# 293
  • Мнения: 131
 не можах всичко да изчета, но искам да споделя и моя проблем с яслата.

от 9-ти Сеп. е на ясла - 2 дни ходи до обяд и на втория ден ми казаха да отивам по-рано да си я взимам, тъй като много плаче. Забелязах, че е плакала, беше топла и потна, с червени очи. Така и направих - водих я за по 1 час, час и половина, 2 часа ...тази седмица имаше напредък, забелязвах го и аз и реших днес да я оставя за 3 часа на което сутринта лелката възкликнала на мъжа ми (той я води сутрин) - "толкова много!!!"

отидох да си я взема в 11 часа и ме посрещна лелката, която ми каза, че много е плакала, не спирала, драма голяма била (а сестрата вчера каза, че е с голям напредък в адаптацията!)...започна да клони на към това да я спра от ясла, з/то тя не можела да се адаптира....после прескочи на това, че имат много деца в групата, взима само 220лв.  и всичко е на нейната глава....

като ми я изнесоха тя плачеше, но сякаш току що се е разплакала, не беше зачервена, не беше потна....

виждам, че детето ми не е травмирано, спи по много (нощем и след обяд), храни се, весела е, като я взема от ясла не се и гуши в мен за дълго, а започва да тича по коридорите , да скача...

не знам...не може да ми каже какво й е, нито мога вече да разбера на кой да вярвам - сестрата, която ми дава надежди или лелката, която напълно ме отчайва...

# 294
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Гневна, супер е, че са те пуснали поне да видиш помещението където е детенцето. Май на повечето места не пускат  ooooh!

Ние ходихме да видим играчките и децата с малкия още в понеделник, та мама да огледа и обстановката. За това предварително се бях разбрала с директорката. И днес също влезнахме заедно вътре. Но на мен ще ми е за последно.  Laughing Все пак родителите имат право да видят при какви условия ще живеят дечицата им там. Защо да не ги пускат?! Даже си мислех одеве, че когато ни съберат за родителска среща трябва да разгледам по-обстойно. Защото днес нямах тази възмогност. Mr. Green Но най-важно е децата да се чувстват уютно и спокойно.

# 295
  • Мнения: 13
        Здравейте!Моят Алекс ходи 6-ти ден на ясла.Първите 3 дни беше до 10,сега сме до 11.За мен това е смешно,той през цялото време плаче и тъкмо се успокои и аз го взимам.Той даже не може да се заиграе.Като не искат д стресират децата да пускат родителите вътре.Кога ще стигнем до обяд,а за спане не ми се мисли.Всеки ден ми се казва поне по 3 пъти,че ще е от трудните деца и н 100-тния път ве4е ми писна. Crossing ArmsДнес за парви път като отивм да го взимам и не го чувам да плаче и сестрата ми обяснява,че се била отчаяла за Алекс, а той днес корена промяна. Поне се е заиграл,ина4е не яде и вода даже не пие.Много се зарадвах и и казах да го оставя да видим дали ще седне до обядва преди да ме е видял,а тя не да си го взимам до края на седмицата в 11.Е няма такава ясла : ShockedДнес въпреки,4е малкия се беше успокоил много ми стано криво.Едни драпнат сестрите ,на всеки въпрос се тросват.То верно,4е не им е лесно ама пък на нас това ни е света в момента,поне по две думи да кажат, 4е сърцата ни ще се праснат.Ина4е малкия като отида и вече много отворен става да влизаме вътре ама и аз да играя.Успех на вси4ки и по лесна адаптация Hug.

# 296
  • Мнения: 684
Момичета, позволих си да пусна нова тема, тъй като тази бързо-бързо отлетя...
Нова тема - ЯСЛАТА (9)

# 297
  • Мнения: 7 947
Днес се видях с директорката на нашата ясла, на която още не сме тръгнали, защото сме болни  Confused тя каза, че 12 деца не са отишли на ясла - имало грип. Стискам палци на всички да се опазите от него /вече една седмица сме с температура и хрема.../.

# 298
  • Мнения: 789
И аз да се оплача... Адаптацията май доста добре върви, на обяд сестрата каза, че била много доволна от Ива Simple Smile Като чаках да я изведат я чувах как обяснява, че мама и тати са дошли да я вземат Simple Smile
Обаче сега е с хрема и зачервени очи Sad Това за грипа хич не ми хареса.... Утре мисля да пропуснем ходенето. Не ми се иска, днес добре поработих, докато я нямаше, но не искам да рискувам, ако е болна да я водя.

Това за майчинството - аз не бих се крила. Не ми е в стила да се спотайвам и да лъжа, а и за такава сума да тръгна да се излагам  Naughty Дори и да не правят проверки, няма да ми е спокойно - все пак декларирам, че детето аз си го гледам.

Хайде новата тема да се пусне, моля и да има само хубави неща там!!! Simple Smile

# 299
  • Мнения: 2 231
Хайде новата тема да се пусне, моля и да има само хубави неща там!!! Simple Smile
Ами то има вече нова тема
Момичета, позволих си да пусна нова тема, тъй като тази бързо-бързо отлетя...
Нова тема - ЯСЛАТА (9)[/url]

Общи условия

Активация на акаунт