Случвало ви се е? Гангрена на зьб

  • 41 421
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 625
Съчувствам ти загубата на зъба! Жалко, че толкова се измъчи без смисъл, но приеми че си взела всички мерки за спасяването му! Пожелавам ти бързо възстановяване и да няма съпътстващи проблеми!  bouquet

# 31
Имам и аз едно запитване.
Сина ми е на 3г  и има 4 развалени зъбчета.Водим го на зъболекар,сложихме една пломба,но тя падна,защото не можаха да подсушат зъба.На два му сложиха лекарство за да не го боляло и ни казаха да поизчакаме няколко месеца за да порасне повече за да не се стресира толкова малък.Ние си чакаме ,обаче се оказа,че има гангрена на тези 2 зъба.
Интересува ме как седи въпросът със гангрената и млечните зъби.Има ли някаква опасност,може ли да се излекува?
Благодаря предварително!

Гангрената на млечните зъби трябва да се лекува навреме, защото от кореновия канал инфекцията може да се разпространи в околокореновото пространство и да увреди зародиша на постоянния зъб. Трябва да се лекува, без значение, че детето е само на 3 години, но при колега със съответното отношение към детето, за да не се травмира от малко от зъболекари.

Здравейте!
И моята дъщеря се оказа, че има гагнгрена на предните горни зъбчета. Тя е на 4г. 6 м. и още преди 3 год. започна да и пада емайла на предните 2 горни зъбчета, а сега вече и на съседните 2. Питала съм няколко зъболекари какво се прави в този случай, но всеки ми казваше, нищо не може да се направи, защото била малка. А сега, преди няколко дни започнаха да я болят предните зъбчета, заведохме я в Детското отделение на Стоматология - Варна и там ни казаха, че имала гангрена и че ако сме я били довели още в началото, щели сме да я хванем в начален стадий. Сега се страхувам да не би да е засегнала зародишите на постоянните зъбки. Лекува ли се напълно тази гангрена? Ако е засегнала зародишите на постоянните зъбчета, какви може да са последствията и лекуват ли се? Някой може ли да ми отговори?

# 32
Значи едва ли ще се засегнат постоянните зъби,но временните трябва да се направят,поради ред причини.Освен че трябва да бъдат излекувани би следвало да бъдат изградени за да се предотврати по-нататъшното им рушене.Аз разбира се няма как да знам до каква степен са разрушени-но ако не са прекалено с пломба от гласйономерен цимент,ако са ммного -с коронки(единични).Мерки трябва да бъдат взети.А,да,гангрената се лекува напълно ако каналите на временните зъби бъдат третирани като канали на постоянни-тоест обработка и запълване,така се процедира в Щатите и Скандинавия например.В България тази практика липсва,зъбите се третират с бакелитизация,по канали не се бърка-съответно често има рецидиви,това не бива да ви притеснява,времето до смяна е малко.Най-добре действайте,успех.

# 33
az sam, благодаря ти за отговора newsm51 . Малко се поуспокоих, след твоите разяснения. Въпросната зъболекарка от Стоматологията започна лечението на тези зъбки и дано всичко да е наред и постоянните зъбки да не са засегнати. Утре сме за пореден път при зъболекарката, да видим как върви лечението.

Общи условия

Активация на акаунт