Децата ви обичат ли да четат книги?

  • 2 862
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
За каква възраст става въпрос?
Моето дете на 8 години не е особен любител на четенето. Предпочита сега и той енциклопедии, списания и някои приключенски или криминални книги. Приказките вече не са му интересни.
Предпочита да играе навън с децата, аз- също.

# 16
  • Германия
  • Мнения: 111
Много  чете- книги и енциклопедии.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
За каква възраст става въпрос?

Моите са на 6 и на 13. Снощи се прибраха късно след цял ден партита и веселби, Габа даже заспа в колата. Преди лягане обаче пак четоха. Габа харесва кратките книжки, които може да прочита наведнъж, за дългите детски романи предпочита някой да й чете на глас. Виктория чете наред.

# 18
  • Мнения: 620
Не обича. И вече взе да ме беспокои това. Приема четенето като досадно задължение. Аз я карам да ми разказва какво е прочела - толкова подробно, артистично и увлекателно разказва какво е прочела, че не мога да повярвам, че е чела без удоволствие... но тя твърди, че хич не й харесва. Прочита си задължителните страници и нищо не може да я накара да чете по-нататък, независимо дали е по средата на сторията или към края...

# 19
  • Мнения: 118
Да,синът ми чете постоянно.Дъщеря ми още не се е научила.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 114
Синът ми е на 10 год. и обича да чете, но чете предимно научно-популярни книжки, за художествена литература има нужда от малко допълнителен стимул. За съжаление, чете такава предимно през лятото; през учебната година не успяваме да намерим време....Иначе, когато се организира да чете редовно, чете много бързо и с удоволствие.

# 21
  • Мнения: 1 731
Каката чете от 5годишна.Сега чете всичко ,но предпочита детски романчета.Обожава 'Хари Потър'. Heart Eyes Постоянно чете нещо и то доста бързо.Някоя книга ,която и е харесала я препрочита после няколко пъти.Малкия е на тема списания,гледа картинките и общо взето обича да му четат.Цифрите познава,но буквите не иска много да ги учи.А вече е на 5г. newsm78

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Голямото ми дете не обича да чете книги, защото някой е казал, че трябва да се прочетат. Събираме детски списания и тях си ги чете.

# 23
  • Мнения: 1 035
Какичката ни много чете , дори прекалено много за първолаче .Малките и те видяли.....взимат книгата, забиват нос в нея и четат Laughing

# 24
  • Мнения: 248
Синът ми е на 10 год. Няма ден от ваканцията, в който да не е чел .. изчете много книги.
Не държа да чете всичко от списъка. Заедно избираме книгите.
Е, няма книга, за която да казва че го е увлякла. Чете задължителните страници и ако случайно изречението завършва на следващата страница, то той задължително спира с четенето на предното изречение .. никога на следващата страница.

Общи условия

Активация на акаунт