Лепка по главичката. Как се маха?

  • 15 132
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Крема на Мустела

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Когато Ваньо беше бебе също имаше бебешка кал по главата. Първо мажех с преварен зехтин, чаках половин час, миехме главата, решехме..... не помня колко време. Въпросната кал (крусти) понамаля, но не изчезна. Купих крема на Мустела. С него имаше по-добър ефект и почти се изчистиха... за няколко месеца. После пак се появиха. При второто появяване реших да не правя нищо. Лека по-лека започнаха сами да намаляват, а преди около месец - два съвсем изчезнаха. Надявам се за винаги.

# 17
  • Мнения: 1 372
Моята дъщеря нямаше особено много лепка по главичката, но и това което имаше премахнах с крем за крусти на Мустела. Стори ми се доста ефективен, защото изчезна само от 2-3 нанасяния.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 093
Точно преди две седмици се справих с този проблем! Моето бебче имаше на няколко места по главичката си и то доста големички... След доста тръшкане от моя страна направих следното: два дни я мазах с дефламол (просто нещо мазничко да е) и след къпането лекичко ги подхванах с пръст и те си паднаха, защото бяха омекнали. Оттогава не са ни се появили нови  Peace

# 19
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Мажа с бебешко олио и крем Елоком(от аптеката).

# 20
  • Мнения: 11 607
Преварен зехтин до около след годинката най-редовно... - и проблема бе премахнат!

# 21
# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Мажа с бебешко олио и крем Елоком(от аптеката).

Елоком за едни прости крусти  Shocked? Някой ти го изписа ли?

# 23
  • Мнения: 2 111
Мажа с бебешко олио и крем Елоком(от аптеката).
Какви са тези крусти,които се мажат с кортикостероид?Наистина лекарско предписание ли е ?Понякога просто се изумявам какво се пише във форума.Сега някоя майка ще вземе да си го купи и да маже бебето.Кортикостероидите са толкова вредни,едно от нещата,които причиняват при продължителна употреба е изоставане в растежа.

# 24
  • Мнения: 1 674
Мажа с бебешко олио и крем Елоком(от аптеката).

Елоком за едни прости крусти  Shocked? Някой ти го изписа ли?
И аз това се зачудих. newsm78Елокома съвсем не е безобиден.Има толкова много медицинска козметика за бебешка кал,пък дори и обикновено олио върши работа/мазничко да е,за да омекнат и да се отлепят по-лесно./

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мажех с преварен зехтин, след 15-20 мин. го разресвах с мека четка в посока обратна на растежа на косъма.За месец се махнаха.

# 26
  • Мнения: 342
Много ви благодаря за отговорите!  bouquet

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Мажа с бебешко олио и крем Елоком(от аптеката).

Елоком за едни прости крусти  Shocked? Някой ти го изписа ли?
И аз това се зачудих. newsm78Елокома съвсем не е безобиден.Има толкова много медицинска козметика за бебешка кал,пък дори и обикновено олио върши работа/мазничко да е,за да омекнат и да се отлепят по-лесно./

Ама и нищо да не ги правиш, пак се махат. Просто се изумих от безразборното ползване на кортикостероид.

# 28
  • Мнения: 342
Много ви моля, обяснете ми какво е това кортикостероид ? Как да разбера в кои точно продукти го има. Аз мазах в най-горещите дни с универтан-така ми каза джипито за малки пъпчици. Той опасен ли е?

# 29
  • Мнения: 11 003
Доволна съм от крема за крусти на Мустела. Досега съм я мазала няколко пъти и има резултат.

Много ви моля, обяснете ми какво е това кортикостероид ? Как да разбера в кои точно продукти го има.

Кортикостероидите са стероидни хормони, които са произведени в надбъбречната жлеза. Участват в различни реакции на организма  -  стрес, противовъзпалителни процеси, метаболизиране на въглехидрати и др.
В листовките на повечето продукти е описано какви са. В Интернет също можеш да прочетеш.

Общи условия

Активация на акаунт