Дете удряно от дете

  • 2 909
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Поводът днес да удари сина ми -четири деца/включително и моето/играят на гоненка.Моето дете гони останалите.Точно тогава идва другото дете и моето отказва да го гони/защото съм му забранила,а и вчера го е ударил по главата и на синът ми му се е завил свят/.Тогава той го хваща и го удря няколко пъти в рамото.

# 16
  • Мнения: 3 425
 #Crazy Нямам думи  #Crazy

Гледай да си спокойна и Не позволявай да си изтървете нервите ти или мъжа ти,че въпросната майка може веднага да притича при кварталния  #Crazy и тогава е малко по-сложно!Но нищо не ти пречи да  отидеш и да подадеш жалба....какво толкова,ако майката не се рабира от дума...ааа и сменете площадката   Peace зарад твоето и най-вече на детето спокойствието  Peace

 

 

# 17
  • Мнения: 53
Аз не смятам за нормално това ,когато по-малко дете досажда на по-голямо/и по-силно/,по-голямото да го удря или рита.Винаги на по-малките им е интересно при по-големите.Имали сме и такъв случай-едно пет годишно момиченце досажда на сина ми и приятелите му.Те са я гонили,но тя не и не.Иска при тях.Те са я ударили и тя плаче.Наказах сина ми да не излиза.Казах му да не играе с нея щом не му е приятно,но НЕ и да я бие.Пак казвам,че и синът ми има трески за дялане.Но никога не съм го стимулирала да удря,когато на него не му изнася.Не смятам,че това е начина.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
Добре де,когато се случват тези побои ти къде си?Не можеш ли да ги разтървеш на момента?
Съмнявам се,че ако вижда,че ги контролираш,по-голямото момче ще си позволява такива волности.

# 19
  • Мнения: 53
Както казах ,ние живеем в малко населено място/село/.Тук децата играят сами навън.Днес случайно бях наблизо/бях седнала на кафе/.

# 20
  • Мнения: 2 978
Правиш една баница, хващаш си двете мъжлета под мишница и в 20.00ч. отиваш при въпросното семейство.
Даваш баницата, сядате и се разбирате.
Важното е, че ти си направила първата крачка за мир.

Ако от другата страна се окажат толкова ограничени и неразбрани, значи сменяте тактиката. Казвате в прав текст, че ако нещата не се променят ще действате по други правила.
Казвате на квартален, селския, кръчмаря, кмета, попа или  както вие си знаете и дано нещата се оправят!

Успех!!!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вини е дала добър съвет Peace

# 22
  • Мнения: 308
   Преди години племенника ми (на около 9год. тогава) е бил тормозен от други деце почти всеки ден в училище. Явно детето много е търпяло (не се бие, не псува), никой не знаеше за това, защото другите деца го заплашили, че ако каже на някого ще стане по-лошо. Накрая му беше писнало и беше казало на майка ми за тези посегателства, детето плачеше и го беше срам. Майка ми от своя страна го успокои и му обясни, че за това трябва да знаят и родителите му и то се реши да каже на баща си.

   Какво направи брат ми? Двамата заедно отидоха и намериха едно от децата да кара колело. Брат ми в присъствието на племенника ми е питало детето, дали са го били. Побойника седи и мълчи, всичко му е като шега и дори се подхилква. Брат ми го хваща за яката (не е имал намерение да го бие, разбира се) и повтаря въпроса, но с по-строг глас. Детето се изплашило и почнало да реве. Бабата вижда, какво се случва и почнала да вика "Ама защо така. Виж го как реве." Брат ми само отвърнал " Значи боли да гледаш, как детето ти плаче. Е, и мене ме боли. Затова пред теб казвам, че ако още веднъж се случи нещо подобно, ще си изяде боя от мен." Същата вечер бяха минали и през родителите на другите деца. Не ги е молил да говорят с отрочетата си. Само е казал, че това е продължавало доста дълго и повече предупреждения няма да има. От тогава всичко спря. Племенника ми вече знае, че баща му ще го защити.

   Разказвам това, защото, колкото и да молите, ако всичко това продължи, надали детето ще усети сигурността, която трябва да чувства във ваше лице. Дори да ви се струва неправилно, скастрете малкия и ако трябва нека да си изяде и шамар. Все пак два пъти да говорите със семейството стига. Явно натях не им пука, нали не бият тяхното дете.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Божееее, момичета, явно от мен никакъв психолог няма да излезе, камо ли възпитател  Rolling Eyes Досега да съм му опукала шамарите на това нагло същество поне 200 пъти, а след това и на майка му.  #Cussing out
Много бързо се паля и не знам на кого и къде ще му излезе късмета някой ден, камо ли, ако детето ми е подложено на такъв тормоз.

А и има случаи, когато добрият тон не помага - простакът от добър тон не разбира.

# 24
  • Мнения: 1 058
Май трябва да поизплашите побойника.

# 25
  • Мнения: 367
Вини е дала страхотен съвет Peace

# 26
  • Мнения: 53
Вини,съвета ти наистина е добър,но мисля,че няма да ми е от полза.Както казах предишния път майка му  ми трясна вратата докато се опитвах да обясня какъв е проблема.А и те са от хората,които май не приемат гости.Живеем врата срещу врата от 2 год.и аз не съм видяла някой да им дойде на гости.Но мен това не ме интересува.Всеки да си живее както намери за добре.                                         
 Днес мъжът  ми е срещнал въпросното дете и му е казал,че ако още веднъж удари сина ни ще яде бой.Надявам се да има ефект,защото наистина не ми се занимава с такива неща.

# 27
  • Мнения: 3 425
Стани,и у нас рядко идват гости да не кажа почти никога,но ако някоя мама звънне на вратата и има подобен на твоя проблем с моя син едва ли ще и' треснем вратата пред носа  #Crazy

Дано сте решили проблема с 2 приказки  newsm78 сега да не се сбият бащите?!

# 28
  • Мнения: 53
Не вярвам да се сбият. PeaceЗа разлика от мъжа ми,неговият баща е много кротък човек.Аз и за това се чудя от къде тази агресия в сина му.

# 29
  • Мнения: 22 879
Stani27,пуснете жалба до кварталния,нека има черно на бяло историята,в случай,че нещата не се променят.

Общи условия

Активация на акаунт