На 3 год. с кариес!

  • 3 092
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
ina05, възможно е това петънце на зъба на детето да не е кариес, а само пигментно петно.

# 16
  • София
  • Мнения: 280
Благодаря ви за отговорите момичета  Hug
Всъщност изглежда като петно върху зъбчето, но може и да е кариес, честно казано не разбирам много. Все пак той не даде много, много да се види точно какво е. Ще видим другата сряда какво ще стане. Благодаря ви пак.

# 17
  • Мнения: 165
Ние имаме същия проблем. Зъболекарката ни е позната и за сега сме още един вид игра запознаване. Другата сряда ще ходим пак. Искам да ви питам тя ми каза, че тъй като е много малък още и не е ясно дали ще даде да работи с машинка в устата му, щяла да запечата зъбчето. Дали има изобщо смисъл в това при все, че отдолу пак ще си стои кариеса?
Балгодаря предварително за отговорите.
задължително трябва да се изчисти, иначе ще се издуе зъба. Моят син на 4 год за първи път му правиха кариес и му чистиха с машинка - не става иначе. Един месец предварително съм го водила първо само да си отваря устата, после му слагаха машинката без да му правят нищо и така докато свикна със всичко в зъболекарският кабинет, чак тогава започна зъболекарката да му прави зъбчето.

# 18
  • Мнения: 165
Трябва търпение! Желая ти успех newsm10

# 19
  • София
  • Мнения: 280
Ами ще разпитам пак подробно нашата зъболекарка за най-добрия вариант и ще видим какво ще стане. Благодаря ви пак момичета за бързите и точно отговори.   bouquet

# 20
  • Мнения: 197
 Shocked Флуорна паста! Сребърен нитрат! Явно ние отново не сме попаднали на нужният лекар! Ходихме няколко пъти само, за да свикне дъщеря ми с обстановката, стола и инструментите. Даже веднъж и пипнаха зъбчето с работеща машинка и нямаше проблем. Но последния път, когато трябваше да се работи наистина с машинката, тя отказа да си отвори устата. Не сме я насилвали. Стоматологът ни каза да дойдем пак след 5-6 месеца и това беше. И аз се притеснявам как ще се развият тези кариеси за толкова време. Чудно ми беше, че няма какво да се направи. Тази тема съм я поставила на различни места в този форум и някой беше споменал за метален пръст, който стоматологът поставя на своя. Пъхва го в устичката на детето, то и да го захапе, пак ще може спокойно да се работи. Малко крайна мярка ми се струва, но ако наистина е наложително, защо не?! Сега се чудя, като отидем следващия път какво точно ще е положението на зъбките и дали дъщеричката ми няма отново да откаже да си отвори устичката. Тогава какво ще правя?!

# 21
  • Мнения: 165
аз мисля, че не трябва да чакаш 6 месеца, защото е доста дълго време. И моят син беше така, но с по често ходене накрая успяхме. Когато му направиха първата пломба зъболекарката му работи с машинката и след това второто зъбче го правихме след 1 месец, но отново ходихме няколко пъти ей така - да седне на стола , да си отвори устата и т.н същите процедури. Млечните зъбки ако имат кариес много бързо става голям и може и да заболи.  С повече търпение ще успееш и детенцето много бързо ще забрави за зъболекарката. Успех  newsm03  bouquet

# 22
  • Мнения: 280
Моя син е на 3 и вече е с 4-5 кариеса. Тук (САЩ) го заведох на педиатър зъболекар и ми казаха че процедурата да му оправят зъбките е да го дрогират с Бензодеазепам (Версед) за да не помни нищо и после ги слагат в кабинета в усмирителна риза за да не мърда и не се допуска родител докато му оправят зъбите. За мен това звучи кошмарно, да не говорим че се чудя що няма да разрешават родител в кабинета (от какво ги е страх?)

Разпитах много педиатри зъболекари тук и ми казаха че така навсякаде тук оправят зъбите или другия вариант е пълна упойка в операционна зала и наведнъж оправят всички зъбки.

Дайте ми идея дали да не си го доведа на лято в БГ да му оправят зъбките там, но от друга страна 2та кариеса са вече така дълбоки,че трябва да му вадят нервите и да му слагат детска коронка на 1 преден и 3 задни зъби. Задните коронки били метални .........
 
Не искам да ми го надрусват с Версед 4-5 пъти нито пълна упойка, а като си знам сина няма доброволно да седи и да си отваря устата .....

# 23
  • Мнения: 1 334
maneto, за усмирителната риза ще замълча, това е някакъв нечовешки метод.
За пълната упойка и правенето  всички зъби наведнъж, съм за, защото решава въпроса за много дълго време. Не знам докъде стигнаха българските детски зъболекари с проблемите при децата, но аз като съм посещавала, не слагаха коронки (в по-голяма част от зъболекарите). Сега разбирам от познати, че вече има зъболекари които се наемат да работят зъби на малки деца и освен пломби, вадят силно повредените зъби, а там където е възможно слагат коронки.
Успех.

# 24
  • Мнения: 180
Дъщеря ми седна на зъболекарският стол на 2г. и 3-4м.Нямаше проблеми,но аз я подготвях за това няколко седмици.Разбира се,на такава възраст всичко ново и различно се поднася като игра-ту аз бях зъболекаря,ту тя.Подходящите обяснения са много важни,подхода на стоматолога-също.
Успех в лечението  bouquet

# 25
  • Мнения: 280
Ох и ние играем у дома на зъболекар, но човека е решил. че не бива да си отваря устата и сам си мие зъбите и не дава да му ровичкат в устата ....

Как оправят зъбите на децата в БГ? Дават ли им някакви лекарства да ги упоят като тук или само ги залъгват и им слагат упойка и после работят на зъбчето? Какво правят ако детето не седи кротко на стола ами мърда?

# 26
Направо ме шокира, не мога да повярвам? Това наистина ли се случва в  Щатите? Аз доколкото знам в София има детски кабинети, в който все едно си в детски център а не в стоматологичен. Там и анимационни филмчета им пускат и музика и какво ли не още. Аз лично сега съм намерила едно огледалце от онези специалните и просто го подхвърлих в играчките му. И така ту аз се преглеждам с него ту той и на него му е забавно. Също така мога да ви съветвам да ползвате факта, че неразрешения плод е най-желан.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт