90та немска- Щъркелово гнездо

  • 13 942
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 592
Здравейте ,предстой ни пътуване до Мюнхен(за трите почивни дни сега).Ще водим с нас и голямата ни дъщеря.Питането ми е ако може да ме насочите къде на интересно място да заведем детето,има ли някакъв увеселителен парк или нещо подобно.Освен това по какви магазини ще препоръчате да отидем(нещо интересно за децата,дрешки,лакомства и т.н).Въобще ще съм благодарна на всякаква информация.
Не знам къде се намира хотела ни,имало сега някакъв Бирфест ли,панаир ли -незнам и хотела ни бил в близост,ама къде е това идея си нямам.
И последно какво е времето.
Благодаря ви предварително и поздрави

# 286
  • Мнения: 1 636
Буба,биреният праzник е Oktoberfest. Това е мисля най_големият праzник в света. Населението по време на тоzи праzник е до 6 мил.в МÜнхен. Таzи година zапочва от 20.09. Щом сте наблиzо от 11ч (когато отварят всичко)може да ходите с дъЩеря ви там. Друго не ви и трябва zа нея. Но към 18ч.е всичко пълно и е блъсканица. Това време може вече да иzполzвате zа раzходките иz МÜнхен. Иначе може да идете в www.lollihop.de, a октоберфест може да види6 във www.oktoberfest.de. Магаzини като слеzете с Убана на Щахус и тръгнете към Мариенплатz и после Одеонсплатц има колкото иска6.Какви zабележителности има може6 да погледне6 в темите zа "на път, отпуска..."(не помня как се каzва6е,но Ще го намери6).
В момента са 13 градуса, вечер са към 6,често вали. Весело иzкарване.

# 287
  • Мнения: 1 610
Мистик, браво, мишката проговорила на 3 езика. Пък лани само на китайски говореше... Rolling Eyes
,имало сега някакъв Бирфест ли,панаир ли -незнам и хотела ни бил в близост,ама къде е това идея си нямам.
И последно какво е времето.

Октоберфест, не си ли чувала ? newsm78
Времето е 8-16 градуса, през нощта пада под нулата.Инак казано-  вземи си шушоните.
Забележителности www.muenchen.de

# 288
  • Мнения: 1 636
Мистик,zаЩо не се zамисли6 zа тяхна "реклама"по ТВ?  Mr. Green
И оЩе чакаме снимките с новата прическа  Wink

# 289
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравей,Буба
точно сега откриват Октобер феста,който си е атракция и за малки и големи
Но веднага един съвет-не се и опитвайте и да влезете в тези огромни палатки,които ще видите.
Всичко друго ще ви очарова,но това което е вътре-не!
Но по -добре посещението на феста го оставете за неделя,щом искаш да пообиколите магазините.
Обиколката направете в събота,защото в неделя абсолютно всичко е затворено.
Като ''кацнете'' на Мариен платц-в центъра,там се намират почти всички магазини
за дрешки т.н.А освен това си е хубаво и ще може да се пощракате за спомен .
 Мисля,че за двата дни ,с които разполагате това ще ви е напълно достатъчно.
Приятна разходка из хубавия Мюнхен! Hug

# 290
  • Мнения: 592
Eй момичета,страхотни сте.Много благодаря за бързите отговори и информацията.Да,точно за този Октобер феста отиваме,аз честно казано въобще не съм го и чувала,но сега вече ще знам Grinning
Още веднъж благодаря ви и поздрави

# 291
Привет банда!
Пиша от Карлсруе, в хотела има безжичен нет, уррааааа!
До тук с хубавите новини обаче. Обикаляме като луди по огледи и агенции, нищо читаво до сега. Утре ни е последния ден, може би ще има още 1-2 огледа, но не ми се струва, че ще имаме повече успех. Вярно че да намериш жилище за 4-5 дена си е див късмет.
Поне съм наясно вече с града и околностите и вече знам къде искам и къде не искам да живеем.
Като се приберем и ми е по-спокойно, ще разказвам какви са ми първите впечатления от града и околностите, както и сравнението Франция-Германия. Не съм очаквала че ще го кажа, но може би Франция ще ми липсва. Дано бързо свикнем и се адаптираме тук, особено децата.
До скоро!

Мистикова, целувки!

# 292
  • Мнения: 1 817
Дианджели, какво стана с момченцето ти? newsm78

Има ли вече бебета? Grinning

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 19:37 от ZiMa

# 293

Общи условия

Активация на акаунт