Започнахме да се кърмим през час нощем....

  • 3 021
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Ох мами, помагайте-не знам дали преживява период или имаме някакъв проблем, ама моя синковец започна да се буди през час-час и нещо нощем и само с кърмене заспива. Ами хубаво, ама и аз съм човек и на мен ми се спи!!! Това е може би от как стана на 4 месеца. Преди това пак си се будеше но чак към 3-3 и нещо (е, понякога и по-рано) и после към 5. Да не говорим, че от как се е родил спи най-много до към 6-6:30 и се ококорва, като чета за някви деца дето стават чак към 8-9 и даже не се будят нощем  направо ми се насълзяват очите!
 Не вярвам да не му стига кърмата, всеки месец качва приблизително 700-750гр, само на кърма е и понякога по малко вода. Но това убийствено събуждане по сто пъти нощем просто ме съсипва. да речеш че е топло и е жаден-не е даже стана доста хладно напоследък, зъби не виждам......дайте съвет  Praynig.  А ако кажете и как да го накарам да спи до по-късно...ще ви благославям цял живот!

# 1
  • Мнения: 3 743
ще следя темичката и ние имаме подобен проблем, само че и като сучем се сърдим Tired

# 2
  • Мнения: 236
и ние сме нещо подобно будим се не през час ама по няколко пъти Rolling Eyes....и сме само на кърма

# 3
  • Мнения: 1 691
Нямам отговор как да се промени положението Cry И аз минах през същото - в продължение на месеци. Спаси ме единствено спането в едно легло с дребосъка. Не рекламирам съвместното спане, нито ще взема да обвинявам човек, че не си обича детето, ако то спи в отделно креватче... Просто  за мен това беше отговорът, за да мога поне относително да се наспя. Имаше един период, когато се будеше на половин час, как се издържа на това? А когато спеше при мен - рай! Аз си спя/дремя, той кротува.
Така и не разбрах причината - не глад (дохранвах по неволя в един период), не зъби (първият се появи след годинката), кой знае защо. Постепенно и това отмина - сега се буди средно два пъти на нощ, което си е направо идеално!

# 4
  • Мнения: 3 743
ами ние спим на едно легло, но въпреки всичко не мога да се наспя Tired

# 5
  • Мнения: 85
Eмма, много ще се радвам, ако някой разкрие тайната как да накараме бебешорите да спят до по- късно, та да си починем и ние майките най-накрая Praynigно се съмнявам да има начин да ги накараме да не се будят по 100 пъти нощем.Според мен има бебета-поспаланковци, които едва ги будиш и такива, за които сънят е нещо непознато.И това си е по рождение, а не нещо, което може да бъде контролирано.За съжаление нашите са от вторите #Crazy

# 6
  • Мнения: 3 743
ами при нас не е по рождение, а от 2 дни Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 157
Дано да е само период тогава.Пробвай го това със съвместното спане-при нас проработи,но не в смисъл,че спря да се буди и да суче,а просто ставаше много по-бързо и лесно-за няма и минутка,след което се обръщаше и заспиваше..до след час-два.За всеки случай е много по-лесно от това да ставаш полусънена и да се опитваш да го вземеш от кошарата без да го изпуснеш и преди да е събудил цялата къща.
От 2седмици вече не спи при мен-отбих го и се храни с АМ.Това,което ме изуми е,че се буди един-единствен път за цялата нощ!!!!!Това е рай-не съм спала толкова,откак се роди-вече е и много по-спокоен,а мисля,че и съня му е по-пълноценен като не се буди постоянно.Не казвам да го отбиеш,а и не съжалявам,че кърмих до годинка-просто споделям как беше при нас.

# 8
  • Мнения: X
Много деца спират да се будят, след като вече не са кърмени. Сега да не вземете да отбивате, ей  Naughty За съжаление няма рецепта  Confused Мартин ми се е будел на периоди. Бързо отказа нощното сукане, после започна да се буди, но аз не му давах да суче. Просто се въртеше, мрънкотеше. До днес се буди на периоди, сега си мисля, че го мъчат зъби, защото пък има периоди, в които си спи по цяла нощ. Рядко спи до 8-9ч. И аз умирах за сън понякога, друг път пък не смеех да се оплача, защото има деца, които по цели нощи не спят. Та така...Пожелавам ви бързо да отминат тези дни и да ви позволят повече сън мъниците  Peace

# 9
  • Мнения: 3 638
Ако го оставиш да спи в своето креватче пак ли се буди? Моите девойки никога не са спали при нас (таткото много се притесняваше) и никога съм нямала проблеми с постоянно будене нощем. Бях забелязала, че като им замиришеше на мляко от гърдите ставаха доста раздразнителни понякога и постоянно си искаха, дори ако току-що се бяха наяли.

Само да не ми скочат майките привърженички на отдаденото родителство  Peace

Може и да е скок в растежа, опитай се да изчакаш няколко дни, за да видиш дали няма да се нормализира положението. А спането до по-късно ще си дойде само някой ден. Търпение му е майката  Wink

# 10
  • Мнения: 3 743
Извинявам се, че иззех темичката от авторката, но да отговоря на последното питане как е в нашия случай. В креватчето си въобще не може да заспи. Трябва да я нося на ръчички да я приспя и после ако е добре заспала може да я сложа в леглото. Само че допреди няколко дни това не беше проблем - правеше си пауза 4-5 часа, дори и аз да съм на леглото до нея. Ако до няколко дни, седмица не се нормализира положението, може и това да опитам, пък дано да помогне Blush

# 11
  • Мнения: X
Благодарско на всички, които се включиха в темата. Ами вечер аз го оставям в неговото си легло и си спи там до първото или второто събуждане-зависи кога са. Ако започне много често да се буди и до 2-3ч съм ставала вече 2-3 пъти-не издържам и го взимам при нас до сутринта, ама аз спя много леко и той само да мръдне се будя-така че пак за сън не може и да се говори, по-скоро дремя! Не знам дали ако яде вечер АМ ще е пак така-мисля че то по-засища....ама не ми се ще, остава ни месец до захранването и се надявам да устискаме до тогава с кърменето-а след това-каквото сабя покаже! Абе то моето е хем сърби, хем боли! Хем искам да спя нощем, хем искам да се кърмим, че да поддържаме лактацията. Ама не и на всяка цена. Все пак като заспи в 21-22ч може да се събуди към 3ч (както пише в дебелите книги) ей тъй, барем за разнообразие. После например може чак в 6ч....ей тая схема ми е много приемлива. Ама като ми се събират 3-максимум 4 часа сън на 5-6 пъти......а и сутрин той едва издържа до 8-9 ч. и тогава пак заспива за час и повече-значи не се е наспал през нощта за да иска да спи пак толкова скоро.....ама бебешка му работа. Мислите ли че като се захраним ще се подобрят нещата (може и да ме излъжете  Wink, ще се почувствам по-добре).

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 259
При нас за радост не е така, но само исках да споделя, че края на 4-ти месец и целия 5-ти беше най-тежкия ни периодот към кривотия. Мисля, че тогава зъбите бяха "тръгнали" по-сериозно и беше много трудно. Не се заиграваше още сам с нищо, не стоеше в количката- мъкнала съм го на ръце по улицата, .... Та мисля, че е от зъбите, може да ги видите другия месец, при нас изкочиха изведнъж, без подуване и избистряне на венеца. Просто болката му сега е нова и дразни яко. Дано мине скоро! А пък като ти стане тежко сутрин, мисли си за нас  Laughing, поне още стотина майки пият кафе по принуда в 7. Къде ни се пръкна ранобудник на двама поспаливи незнам!? За баланс в природата  Joy

# 13
  • Мнения: 2 751
Ема, точно по същото време и Мишо така се будеше. около 2 седмици. и той беше само на кърма. Откакто почнахме да даваме плодови пюрета, а и от 2 дена картофено, не се буди толкова често. Според мен го мъчат зъби и по този начин се успокоява.
Според мен просто се въоръжи с търпение, не му давай АМ, щом имаш кърма  Peace
1 месец безсъние все се издържа.  Hug (минах оттам, затова така смело ти давам съвета си  bouquet)

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
сигурно го мъчат зъбките и така се успокоява Hug

# 15
  • Мнения: 415
Ние бяхме само на кърма 6 месеца, тогава ядеше горе-долу на 3 часа нощем (1-3-6-9) нещо такова. Започнахме захранване с плод и след това, значи на 7 месеца почнахме зеленчук и по същото време някъде той падна два пъти от спалнята. И тогава започна да се буди на 2 часа, понякога на час и половина през нощта. Аз реших че се е стреснал от паданията и затова се събужда по-често, но имах съмнения и заради зеленчука  Mr. Green (не е било от зъби, защото вече ни бяха избили безпроблемно 2). При нас това продължи около месец. После се е случвало по ден-два.
Така че мисля и при вас е период, каква е причината не знам (като гледам има много различни случаи) но ако искаш да кърмиш, не махай нощното кърмене (сега на нас само то ни остана), по-скоро потърси начин да се наспиваш повече (малко се поизмъчих един месец, признавам си, но гледах да наваксам като спеше през деня).
Успех  Peace

# 16
  • Мнения: 405
А защо не пробваш да спиш през деня с него?
Моята дъщеря я слагам да спи вечер към девет, тогава и се доспива. Тя спи в нашето легло от самото начало. Ние с мъжо си лягаме късно към 1, 2, 3 часа. Но за мен това е най-пълноценното време за учене. Малката я кърмя винаги на заспиване (изцоква и двете страни). После някъде към дванадесет, един пак се обажда. Цоква малко, обръща се на другата страна и продължава да спи. Следващото кърмене е когато аз си легна я поразбутвам да пиене още малко. Но това е по-скоро за собствено удобство. Следват още многократни кърмения, но те са някак в просъница. И така до десет, понякога и по-късно. Hug И сме така от самото начало. През деня спи в момента по два пъти. И аз с нея. Blush Защото установих, че когато спи сама, сънят е около 1/2 час, а когато и аз съм до нея на леглото спи по час, час и половина.
Според мен бебешоците се чувстват по-спокойни, когато сме близо до тях и могат физически активно да усещат тази близост.
Аз кърмя винаги в легнало положение. Като сме в къщи естествено. Така и аз почивам.
А нощно време просто се обръщам към нея и тя си цока. Мисля че никоя от двете не си отваря дори очите. Crazy
Това е моят опит и нашия вариант.
Надявам се и вие да откриете най-добрия за вас вариант.   Peace

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
това беше причината да взема детето в леглото си.
който ми разправя, че е лесно да не спиш една година и цяла нощ да тичаш от легло на легло-много здраве да има.
за огромно съжаление ще кажа, че аз така и не отучих детето да се събужда за сучене на всеки час. това беше причината и да я отбия на 8 месеца - просто не издържах физически. дано ти успееш и се справиш! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Ох, и ние сме на същия хал - от юни месец Стефан се буди по 100 пъти на вечер и само с цица заспива. Отказва всякакъв биберон, че и вода не мога да му дам вечер - приема течности единствено с лъжичка. Дори и изцедена кърма от шише не иска да пие...това недоспиване ми разказва играта просто.
Ще следя темата и дано някой се е преборил с това.

# 19
  • Мнения: 40
Хайде и аз да се запиша като страдаща от този проблем - откакто започна лятото малкия започна да ми се буди нощем през час да суче, а преди се будеше както пише в дебелите книги - към 3 и после в 6. Сега е малък ад под небето, като се събуди не иска вода, биберона го отрече още от 40 ден, спи при нас, на нас ни е топло, на него не му е удобно, но ако го оставя в леглото му почват адски писъци - сигурно вече всички съседи в блока ни мразят.

Аз също кърмя и бях решила поне вечер да му давам АМ, не искам още да го отбивам, въпреки че не ми се кърми сякаш повече, но ще устискам поне до годинката. Е, с АМ претърпях пълен провал, пробвах с няколко вида, реакцията беше мимика на отвращение, последвана от мигновено повръщане - гади му се от млякото, така че се отказах и вече съм се видяла в чудо - така не се издържа  newsm78

Ще следя и аз темата, дано някой има съвет  newsm78

# 20
  • Мнения: 925
Бреййй, като чета как и "големи" дечица на по 7-8 месеца се събуждат нощем през час и половина-два.... Tired Мислех, че този период ще отмине, като му минат и коликите на моя син. То пък след това почват зъби и няма оправия. Моето дете може да спи нощем само върху мен по корем и си суче когато и по колкото си иска, не държа сметка на нощните хранения. Ама аз така не се наспивам добре хич.

# 21
  • Мнения: 3 869
Понеже видях чуденки за даването на АМ вечер, за да спи по-дълго, ето какво чета в "Breastfeeding made simple" - Децата на АМ се хранят по-нярядко (6-8 пъти за разлика от кърмените 8-12 пъти), не зариди АМ, а заради шишето - просто на бебето му е по-лесно да преяде от шишето и поглъща повече, отколкото ако суче. От направените тестове заключението, е че няма значение дали в шишето има АМ или кърма - резултатът е един и същ.
Така че, ако някой иска да пробва с шише (а мигове на отчаяние има достатъчно често), нека да види как ще е с кърма в шишето. На мен засега такива нощи с будене през час-два са ми се случвали общо 3, но ако продълнжи това няколко дни, не знам дали ще ми издържат нервите...

# 22
  • Мнения: 3 743
От шише пък въобще не приемаме нищо Naughty, ни вода, ни кърма, АМ не съм пробвала, но не мисля, че ще е различен резултата. Иначе, хубаво би било Tired

# 23
  • Мнения: 3 929
Единственият вариант да спре това (дори тогава не е сигурно) е да отбиеш детето, кото не те съветвам, но решението е изцяло твое. Моят син се будеше всяка нощ по много пъти да суче, докато не стана на 2,7 год., когато го отбих. А и вие навлизате в периода, когато започват да растат зъби, а сученето много успокоява децата в този период. Уморяващо е, но все пак всеки си има праг на издръжливост. Аз издържах на безсънието и разпокъсания сън, но това не означава, че и ти трябва да търпиш всичко това.
За да ми е по-лесно, просто сложихме креватчето на детето до нашето легло, за да не ставам нощем, а той се самообслужваше.

# 24
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Единственият вариант да спре това (дори тогава не е сигурно) е да отбиеш детето, кото не те съветвам, но решението е изцяло твое....
Ние сме така, от както навършихме 5 м. Аз съм на същото мнение, но поне докато растат зъбките ще издържа непрестанното будене.  Tired

# 25
  • Мнения: 2 751
Бреййй, като чета как и "големи" дечица на по 7-8 месеца се събуждат нощем през час и половина-два.... Tired Мислех, че този период ще отмине, като му минат и коликите на моя син. То пък след това почват зъби и няма оправия. Моето дете може да спи нощем само върху мен по корем и си суче когато и по колкото си иска, не държа сметка на нощните хранения. Ама аз така не се наспивам добре хич.
При Калоян буденето нощем започна именно след 6тия месец. До 3годишна възраст  Rolling Eyes

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 553
И аз да се запиша в клуба, дори бях пуснала отделна тема за моите неволи...
Имам детенце проклето и инато...той не може да плаче, той се дере и врещи,а е само на 4 месеца, може за 5 мин. да те изкара от релси с такъв рев...

# 27
  • Мнения: 42
Отказахме се от нощното хранене и събуждане още на 40 ден. Точно на 6 месеца и 1 ден, кошмарът на нощното ставане отново започна. Педиатърката каза че било заради зъбите, и въпреки всичко вече почти цял месец се чувствам ката пребита. Бях забравила какво е да ставам посреднощ. Само като го гушна и захапе спира да мрънка, не че е толкова гладен и жаден. Дано скоро да свърши и предишният ни раз от 22 до 7,3 да се върне. Успех на всички

# 28
  • Мнения: 317
Привет, мами! И аз си мисля, че това са периоди, които отминават. Моята принцеса в края на първия месец се отказа от нощното хранене, събуждаше се към 5-6 часа, като тя е само на кърма. От скоро започна да се буди по-рано - към 3-4 часа, но от няколко дни започна да се буди по няколко пъти на нощ. Онзи ден ми се събужда на всеки кръгъл час. #Crazy Направо откачих! От много майки чувам, че към шестия месец бебетата започват да се будят като новородени, вместо да спят повече. Не знам дали това е така, но и нашите връстници, с които се виждаме в парка са по същия начин. Събуждат се когато поискат и само кърменето спасява положението, до следващия път! Рецепта надали има, ама да се надяваме, че тези периоди бързо ще отминат! Praynig

# 29
  • Мнения: 3 743
И аз да се запиша в клуба, дори бях пуснала отделна тема за моите неволи...
Имам детенце проклето и инато...той не може да плаче, той се дере и врещи,а е само на 4 месеца, може за 5 мин. да те изкара от релси с такъв рев...

Норка, миличка напълно те разбирам. И нашата девойка е така. За оперна певица тренира Mr. Green, чак на първия етаж съседката я чува, а ние сме на петия Rolling Eyes. То хич не е за хвалба, ама какво да направя такова ми е детенце. Не мога да я нося постоянно на ръце Crazy Blush

# 30
  • Мнения: 15
E добре де, ето го и моя случай...до трети месец малкия спеше нон-стоп почти а вече дори цяла нощ, не се будеше и за цокане. Ама тъкмо мислех, че са ни подминали коликите и хоп ето ги в края на третия...И като се почна едно будене по 100 пъти за цица ей го е вече ще правим годинката след месец ooooh! Не искам да ви казвам колко съм скапана вече, ама търпя заради кърменето. Искам да подчертая, че пробвах какво ли не-водичка, таткото да го люшка да не му мириша аз, пък даже и кукли с мои нощтници в леглото слагах да му се невиди-НИЩО!!! Сега май са ни прокарали зъбите вече, до сега нямахме, и положението е страшно рев на половин час, кърмене нон-стоп. Той си е в отделно креватче, даже почти в отделна стая (почти защото няма врати между неговата и нашатаи са една срещу друга) и да ви кажа напоследък и аз си мислех да го взимам при мен вече, ама не е ли тва другото зло...а после как ще се отучи...аз пробвах няколко пъти, единия спа, а другите се катери по нас и таткото каза, че иска детето да си спи където му е мястото Crossing Arms А на всичкото отгоре от два месеца от както стана супер активен и почна да се катери по решетките не може да заспива сам...а поне това си имах:( Сега само се катери и дори спейки не се пуска ината. И така се стигна до едно люшкане, което понякога трае и час...та кажете ми мами, ще свърши ли мъката ни скоро или трябва да чакаме да порастнат newsm78 #Crazy

# 31
  • Мнения: 67
И аз да се присъединя към не наспиващите се майки.Остави другото но имам и дете в 2-ри клас и с него за училище трябва да се разправям.И той като малък не ми спеше , но като че ли се будеше само по 1-2 пъти за ядене.Не знам дали не играе роля фактът ,че него го захраних от 3 месечна възраст,докато дъщеря ми е само на кърма засега. newsm78

# 32
  • Мнения: 1 404
Погледни тази тема,може да ти еот полза.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331545.0
Ния започна да се буди на 5 месеца и се будеше докато я отбих-на две години и малко,но не ми пречеше някак,взехме я при нас в леглото и се наспивах.Бебето се буди от родилния дом,понякога се разсънва и започва да гука,тогава разсънва и мен TiredПосле пък тя заспива,а каката се събужда...аз определено не се наспивам Tired

# 33
  • Мнения: 8 242
Час, час и нещо е супер даже Simple Smile На Тони това му е една нормална нощ когато не се буди много често  Mr. Green
Имало е нощи се е будил на 10-15 минути, или изобщо не се е откачал от циците..
Обикновено в периоди на зъбоникнене.. че почти 2 години така..
Едва сега напоследък се буди само 4-5 пъти.. И то не винаги..
Това, че не виждаш зъби, не означава че ги няма Simple Smile Започват да дразнят при растежа още доста преди да пробият..
Спи при мен на спалнята откак се е родил.. не ми пречи, даже се ококорвам рано-рано, ако не ме е събудил поне 10-20 пъти за цоко  Laughing
Виж да не е някъде другаде проблема - да му е топло, студено, нещо да му убива.. Тони много се дразнеше като му се пишка.. и даже съм му сменяла памперса нощем, за да спи спокойно.. По едно време направо го препълваше и никак не му беше комфортно на човечето.. Ама то с това нон-стоп смукане какво няма  Crazy
Още нещо - честото нощно кърмене няма нищо общо с наяждането преди лягане.. Яде си стабилно човека, лягаме да спим - суче.. Задължително след заспиването най-много до 2 часа се е събудил и общо взето това му е най-дългия сън..

# 34
  • Мнения: 2 658
Мале, като чета тук, направо ми вучи страшно   Shocked . И май равносметката с неспането е повече в полzа на кърмените деца, ужас. Дъщеря ми е на 3 седмици, zа сега я кърмя, но вzе да е много неспокойна вечер до късно, 1 , 2ч.. Естествено, почвам да си мисля, че не и достига, но не zнам.. Но да ви кажа, сина си не можах да го къмя (повече от глупост) , но нямаше такива моменти с будене на половин или един час. Ако това ще zначи кърменето.. аz няма да иzдържа, със сигурност  Confused , а вие говорите zа големи деца. Много искам да я кърмя дълго, но не и на таzи цена. Не искам детето ми да е неспокойно и да подлудява и мен. Дано не е така  Praynig

# 35
  • Мнения: 8 242
Ау, ще уплаша май хората  Embarassed
Спокойно, ние сме по-скоро изолиран случай  Mr. Green Но общо взето това е "най-лошото" което може да ти се случи  hahaha

А това за недостигането изобщо не си го мисли.. безпричинно.. Аз така си мислех първите 2 месеца - все че нямам кърма, защото Тони буквално живееше на цици.. Спеше, памперси сменяме, всичко с кърмене.. Ако не сучеше само мрънкотеше.. И все ревях: нямам кърмааааааа.. И като равносметка за 2 месеца качи почти 4 кг  Whistling Та това от нямане де  ooooh!

# 36
  • Мнения: 15
Уф, така като чета ми стана лошо...до първи клас дали ще ги оправим...поне да знам да чакам с нетърпение Praynig

# 37
  • Мнения: 2 751
И ние сме по този път Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 502
   Добре дошла в отбора! Всички сме така,или поне повечето. Моят син започна да се буди често нощем след шестия месец,до тогава си спеше добре. А най-зле е положението точно сега,на година и два месеца. Може да се каже,че ако го оставя,ще виси цяла нощ на гърдата. Единственото решение е отбиването и аз търся начин да го направя плавно и постепенно. Но вие сте още в началото,дерзайте! Grinning

# 39
  • Мнения: 2 011
Моята хубавица е на 1 г. и 2 м.,спи при мен,даже нямаме кошара,за какво ми е?! Че тя се буди на 10-15 мин. и само цокането я приспива пак-иначе рев.Как да я сложа в кошара,аз така не се наспивам...Ето снощи не се отдели от мен и за 5 мин. дори  Tired  Не искам да ви плаша,ама определено с порастването и събуждането нощем става по-често,не съм чула обратното за кърмено дете.А аз през деня дори изобщо не я кърмя откакто направи 1 г. Само вечер за приспиване и нощем по х пъти.Искам да я отбивам вече именно заради това,ама няма да стане лесно  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 404
.А аз през деня дори изобщо не я кърмя откакто направи 1 г. Само вечер за приспиване и нощем по х пъти.Искам да я отбивам вече именно заради това,ама няма да стане лесно  Rolling Eyes
Може би си наваксва за несукането през деня Thinking

# 41
За съжаление и аз съвет не мога да ви дам,просто се разписвам 4е и ние сме така.Синковеца спи в моето легло защото и на мен ми е по удобно да го кърмя,а и той се буди през 4ас- два,надявам се да е само период.  bouquet

# 42
  • Мнения: 2 011
.А аз през деня дори изобщо не я кърмя откакто направи 1 г. Само вечер за приспиване и нощем по х пъти.Искам да я отбивам вече именно заради това,ама няма да стане лесно  Rolling Eyes
Може би си наваксва за несукането през деня Thinking
И аз съм се чудела дали това не е наваксване,но тя и преди,когато я кърмех на поискване,си беше така.А през деня не ме търси да суче,никога не е давала признаци,че иска да суче денем,много плавно и без стрес минахме на нощно кърмене само.Явно ще си е така до отбиването  ooooh!

# 43
  • Мнения: 42
Чета темичката и се въоръжавам с най-голямото и продължително търпение. Аз толкова врме работих по нощните заведения, и толкова нощи не съм спала, че сега за бебо ли няма да го направя. Ще стискам зъби и каквото ще да става. Толкова време издаяних без биба, само на кърма и с всички други неща, заради които ме мислят за ку ку, че все ми е тая. Важно е да чувствам аз че правя най доброто за бебо. Пък съня ще го наваксам в другия живот - от сън спомени няма, нали така?Поздрави на всички "нощни птици"

# 44
  • Мнения: 56
Здравеийте момичета ,направо ме успокоихте .А аз си мисля , че ние сме единствения ненормален случай  Абсолютно същата история. Норка аз сам като теб. Синковеца като се събуди чука по стената и почва да  крещи като  Винету - направо трагедия. Та сега и ние спим заедно ,поне да  Embarassedне чука по стената. А иначе реших да му давам АМ през нощта поне да мога да си почивам ,защото направо ми изсушава циците Mr. Green. Така и мъжа ми може да го храни . Направо като чета се чудя някой сеща ли се за горките ни мъже , които ходят на работа и не могат и те да спят покрай нас.А за  Thinking Thinkingдруги работи дали изобщо остава време.
Някои дни съм като парцал вървя по улиците ,бутам количката и дремя .Направо не се издържа-неспане вечер , през деня крясъци и гонене.Вие как сте ?
Браво Духи !Ти си направо герой, да кърмиш толкова дълго това си е направо геройство и толкоз често.  Simple Smile
Чао засега , че отивам да спя.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Ох, момичета, пишете ме и мен в отбора! Марта се буди по 3-4 пъти на нощ обикновено, но все по-често и по 7-8-9 пъти! Едва издържам вече! Tired Толкова ми се спиииии.... ама на кого ли разправям - вие си знаете какво е! Тя никога не е правила нощна пауза - само съм чувала от другите какво е това блаженство! Мъжа ми говорил с негова колежка, която го посъветвала няколко нощи да не й даваме нищо - нито кърма, нито вода, колкото и да плаче. Тя така си отказала детето от нощното кърмене за 4 нощи. Ама да си призная аз от сега чувствам, че няма да издържа да я гледам как се мъчи и да я слушам да реве.
Започвам да мисля за отбиване, макар да ми се струва рано... просто искам да се наспя... знам, че след 2-3 години това ще ми се струва като някакво неудобство, но сега го намирам за адски ужас!!! И последно (който е минал през това да споделя!) като се отбие детето почва ли да си спи по цяла нощ или се почва с вода, игра и т.н. посред нощ?

# 46
  • Мнения: 630
За съжаление и аз съвет не мога да ви дам,просто се разписвам 4е и ние сме така.Синковеца спи в моето легло защото и на мен ми е по удобно да го кърмя,а и той се буди през 4ас- два,надявам се да е само период.  bouquet
Същата работа, само дето имам госпожица.  Аз вече не се надявам - докато никнат зъбки и кърмя - тъй ще е.
Дейв  Hug Голямата ми дъщеря на тези месеци беше на АМ и пак чак като стана на 2 години можех да спя цяла нощ.  Води, чайчета, дундуркане...

# 47
  • Мнения: 204
И ние отскоро сме така,обаче с тази разлика,че едната вечер спи непробудно до 4,а другата става на всеки час.Ще следя темата.

# 48
Същата работа, само дето имам госпожица.  Аз вече не се надявам - докато никнат зъбки и кърмя - тъй ще е.
Дейв   Голямата ми дъщеря на тези месеци беше на АМ и пак чак като стана на 2 години можех да спя цяла нощ.  Води, чайчета, дундуркане... -При нас нищо не помага,нито биберон,нито вода или чай4е,просто отказва и си иска су4ене.Явно няма на4ин,само да са ни живи и здрави Grinning

# 49
  • Мнения: 189
Оле и ние сме така. Моята принцеса се събужда на всеки час като онези часовници от едно време, които кукаха на всеки час. Мъка...а как хубаво си спеше 4 и 5 месец, но 6 на всеки час и само с цокане заспива. Ще се разпадна на атоми. оооо това не е всичко и през деня рядко спи. В повечето случай половин час... Не знам зъбки ли какво. Още нямаме никакави - 7 м.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 252
Мамчета, ще ви споделя моя опит. След като се налагаше да ставам по безброй пъти на нощ и да кърмя, а съответно таткото се събужда и на другия ден на работата дреме вместо да работи се разбрахме аз да спя с детето, а таткото в другата стая. Така таткото ни се наспиваше и повече през нощта не бе буден. Мама спеше полугола, готова всеки момент да даде на малчо топло мляко. Без да ставам, а впоследствие дори и без да се будя. Наспивах се като бял човек. Много често не знаех колко пъти е сукало детето. Имах си щастливо и спокойно кърмаче. На 18м му спрях нощното кърмене, след като бяха избили 16 от зъбчетата му. При нас всеки зъб излизаше болезнено и не мога да си представя какъв рев би бил, ако не кърмех. Децата ви не реват и не търсят да сучат само, за да ви дразнят. Най-вероятно имат нужда от гушкане, топлина, утеха и не на последно място от храна.
Кърмих 25 месеца, но все още ми липсва това невероятно усещане...

# 51
  • София
  • Мнения: 1 391
Мамчета, ще ви споделя моя опит. След като се налагаше да ставам по безброй пъти на нощ и да кърмя, а съответно таткото се събужда и на другия ден на работата дреме вместо да работи се разбрахме аз да спя с детето, а таткото в другата стая. Така таткото ни се наспиваше и повече през нощта не бе буден.

Том това е чудесна идея, но какво да привим тези, които нямаме друга стая  Mr. Green. Нашия татко всяка сутрин изглежда така  Tired и в офиса си знаят, че пак не е спал. А колкото до заблудата, че неспящите нощем са предимно кърмени деца, за съжаление не е вярно, защото и каката въпреки, че беше на адапте се будеше до към третата си година

# 52
  • София
  • Мнения: 1 252
mona77, всъщност другата стая е кухнята  Mr. Green и колкото да му е неудобно 18 месеца бе командирован там.
Ако леглото ви е по-широко можете и да спите тримата на него. Ние сме с приста, която е 135см широка и малко ни бе трудно да се събираме тримата. Аз и мъжа ми сме от големите хора.
Племенницата ми беше на адапте една година, след което на кисело мляко до 3-тата година. Всяка вечер брат ми и снахата дежуряха да пълнят бутилки с мляко, защото детето ядеше поне 3 пъти на вечер. Така, че не е само до кърмените деца.  Peace

# 53
  • Мнения: 3 743
Мамчета, ще ви споделя моя опит. След като се налагаше да ставам по безброй пъти на нощ и да кърмя, а съответно таткото се събужда и на другия ден на работата дреме вместо да работи се разбрахме аз да спя с детето, а таткото в другата стая. Така таткото ни се наспиваше и повече през нощта не бе буден. Мама спеше полугола, готова всеки момент да даде на малчо топло мляко. Без да ставам, а впоследствие дори и без да се будя. Наспивах се като бял човек. Много често не знаех колко пъти е сукало детето. Имах си щастливо и спокойно кърмаче. На 18м му спрях нощното кърмене, след като бяха избили 16 от зъбчетата му. При нас всеки зъб излизаше болезнено и не мога да си представя какъв рев би бил, ако не кърмех. Децата ви не реват и не търсят да сучат само, за да ви дразнят. Най-вероятно имат нужда от гушкане, топлина, утеха и не на последно място от храна.
Кърмих 25 месеца, но все още ми липсва това невероятно усещане...

И ние сме така. Но се притеснявам сега като започне да се върти малкото пумпалче, да не вземе да падне. Защото аз веднъж лягам от външната страна на леглото, веднъж от вътрешната  Rolling Eyes. Иначе се схващам. Може би ще трябва да купуваме преграда за леглото Thinking

# 54
  • Мнения: 218
Дъщеря ми се буди по 2,3,4, 5 пъти през ноща да си сукне, спи при нас откакто стана на 6 месеца, това е най-голямото удоволствие за мен Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 1 336
Вечер след къпане му давам да суче и след това добавка от АМ. Не мисля, че е проблем за кърменето ми, това е единственото време на деня когато му давам и то не всяка вечер. Спи много спокойно и се буди много по-рядко - на 12 и после в 4. От 4 до 6 обаче не иска да спи и го вземам при мен на спалнята - дремем си заедно, нито той спи дълбоко, нито аз, но изкарваме до 7 сутринта.

# 56
  • Мнения: 18
И аз имам същия проблем сина ми е на 4 месеца от вчера му заместих кърменето след баня с ам но пак се събуди нз какво да правя той си иска цицката може да засуче 1 път и пуска но това си е не спи и така а до 3 месеца си спеше от 11 до 4 сутрин а сега е ужасно дано всичко отмине защото не е приятно тъкмо заспиш и ето някой палче за мама Laughing

# 57
  • Мнения: 88
Нямам решение. Пиша само, за да изразя съчувствие. И ние бяхме така ... ако имах два часа пауза - бях благодарна. Нещата се пооправиха (въпреки, че и сега се поразмърква нощем и си ставаме), когато го отбих на годинка и за вечеря приемаше нещо по-солидно (каша).

Когато вече много изнемогнех от безсъние си отивах за няколко дена при мама - да ми е жива и здрава - тя спеше с него и ме викаше само най-много за две хранения. През другото време се справяше някак си - носеше го.

# 58
  • Мнения: 384
При нас нещата се регулираха Joy На час, час и нещо "алармата" писва, аз скачам като войник от спалнята, разкопчавам в движение кърмаческия сутиен, грабвам бебо и го "закачам", а таткото ни се адаптира дотолкова, че дори не се буди Joy

# 59
  • Мнения: 1 725
Здравейте и от мен и Настя!
И ние си спим двечките и се кърмим по цяла нощ, особено в първите часове, и на мен понякога ми действа дори добре и успокояващо да си я усещам до мен, да и чувам дишането, и спя дори по-добре, но в други случаи ми става усилно заради изкривения гръб (гърдите ми не са от големите и се налага малко да извивам гръб и рамене, за да и е удобно, иначе ако оставя на нея, дори и да успее да ме "докопа" има опасност да ме кръцне без да иска с немалкото си зъбки, които има вече). Мисля, че ако аз самата не променя нещо, а оставя да чакам от нея да дойде промяна, има да си чаааакам още години...) И вие ли мислите така?
 

# 60
  • Мнения: 2 401
Здравейте и от мен и Настя!
И ние си спим двечките и се кърмим по цяла нощ, особено в първите часове, и на мен понякога ми действа дори добре и успокояващо да си я усещам до мен, да и чувам дишането, и спя дори по-добре, но в други случаи ми става усилно заради изкривения гръб (гърдите ми не са от големите и се налага малко да извивам гръб и рамене, за да и е удобно, иначе ако оставя на нея, дори и да успее да ме "докопа" има опасност да ме кръцне без да иска с немалкото си зъбки, които има вече). Мисля, че ако аз самата не променя нещо, а оставя да чакам от нея да дойде промяна, има да си чаааакам още години...) И вие ли мислите така?
 
Съвсем същите мисли ми минават и на мен, хем ми харесва да спим заедно, защото така съм по-спокойна, хем ми се иска да знам, че мога да си преспя дъщеричката и да съм свободна да си свърша нещо, без да очаквам всеки момент да се събуди, но така или иначе за момента ситуацията е такава, пък за по натам ще видим!

Общи условия

Активация на акаунт