Спомняте ли си с носталгия за 15.09?

  • 2 269
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 098
Не ми липсва 15-ти, нито изпитвам някакви носталгични чувства!
Но знам, че ще съм страшно развълнувана на първия учебен ден на дъщеричката ми  Peace

# 31
# 32
# 33
  • Мнения: X
Спомням си този ден с известна носталгия и вълнение. Преди малко на спирката до едно училище слушах детските песнички, които се носеха от двора му, гледах шарените балони в дъжда и се питах колко ли са се променили нещата от времето на моя първи учебен ден. Мисля си докато моите деца станат на 6-7 години колко ли още ще се променят нещата.... дали и те ще пристъпят училищния праг с такова страхопочитание, както ние навремето...питам се изобщо какво ще стане с училището и някак си малко ме е страх.

# 34
  • Мнения: 940
Не. Не ми липсва нищо. Гони ме носталгия само по Университета, който завърших наскоро. За последните две години в училище си спомням само с лоши чувства.

# 35
  • Мнения: 5 877
Да, вкъщи винаги е било голямо събитие. Майка ми почваше да ме подготвя за новата учебна година още от началото на август - едно обикаляне за тоалети, за тетрадки, за луксозна хартия за тетрадките, чисто нови картони, бои, скицници. Много обичах, особено в прогимназията. Първия учебен ден, неначенатите тетрадки с лъскава бяла хартия на първата страница, цветята за другарките, обкиченото училище.
После вкъщи също пълно с букети (майка ми е учителка), а след това бяхме на празник на баба ми, която пък имаше рожден ден.
Днес изпратих детето в предучилищна.

# 36
  • Мнения: 5 940
Спомням си две опашки с руски панделки на главата. Ям пита без преден зъб. Рецитирам някакво стихче. Защо мама плаче? Спомням си черно-бяла снимка с буквар. Хванала съм за ръка по-малката ми с единайсет месеца сестричка. Униформата й виси, толкова е слабичка и малка. Тя пее, мен не ме искат за певец, щото не мога, но й подсказвам текста на песента.
Първата ни учителка - висока, с чупливи коси и топъл глас. Първият ни учебен ден.
Всяка година 15.09. продължава да значи нещо. Майка , татко и свекървата мислят думи за посрещане на ученици, подаряват ни част от многото подарени цветя.

# 37
  • Мнения: 4 585

Мойто село. Така де. Поне ще запомни министърът, кога е закривал училището на Вълкът с дълъг ник.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
С тези делегирани бюджети започва да става гадно. Броят на децата в паралелките става все по-голям, а това влияе негативно на качеството на обучение. Класовете на моите са вече с по 30 деца. Учителката не може да провери всичко. Вчера като за пръв реален учебен ден трябваше да проверявам домашното на едното дете по математика. А ако бях неграмотна какво щеше да стане? Детето с непроверено (или грешно) домашно ли щеше да стои?

# 39
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спомням си с носталгия за училище, но не и за 15-ти септември. Тази дата винаги съм я свързвала с края на ваканцията и безгрижието.

# 40
  • Мнения: 4 204
Имам хубави спомени от ученическите години, не от 15 септември.Напротив, не тръгвах с кеф на първия учебен ден.

Общи условия

Активация на акаунт