какви лекарства да пия

  • 1 556
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 771
dendri днес ти е паднало да вдигаш стари теми Simple Smile
Не мислиш ли, че за месец и 10 дена настинката е минала и заминала, и 100% отдавна е забравена?

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 01:04 от AnMary

# 31
  • Мнения: 698
Осцилококцинум. Но е ефективен, ако се вземе в началото на болестта. Парацетамолът сега го позволяват, после ще го отрекат. Имаше дискусии за парацетамол и бременност. Вит.С в големи количества с много течности също може. Ако нямаш проблем с бъбреците. Останалите чайчета са ясни. Но мащерката е противопоказна при бременност, за моя изненада.

# 32
  • Мнения: 209
и аз минах по този път когато бях бременна - лекарският съвет беше - само хомеопатични лекарства: осцилококцинум за подсилване на организма, хомеопатичен сироп за кашлица, хомеопатични какпки за нос и много чай. на топло и повече почивка. успех и скорошно оздравяване.

# 33
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Консултирай се с лекар  Peace
А  иначе мноооого чайчета , аз така се оправих + парацетамол

# 34
  • София
  • Мнения: 673
Здравейте!Искам да попитам какви лекарства мога да пия при настинка?От тази сутрин съм с главоболие,много ме боли гърлото и леко ми е запушен носа.Как мога да се справя с това и какво трябва да пия?


На мене доки ми е разрешил само и единствено парацетамол, останалите средства за борба с настинката са народни - чай с мед и лимон. Но най-добре се консултирай с личния лекар и гинеколога

# 35
  • София
  • Мнения: 673
Абе по принцип за температура може парацетамол (Фервекс и т.н.), но е хубаво да минаваш с чайчета и бонбони за кашлица.

За фервекса моя доки каза да пия половин порция и то в краен случай

# 36
  • Мнения: 174
разбира се че съм бременна иначе защо да пиша тук в 25г.с да бъда по точна

Е това вече променя въпросът ти!Различно е какво да пиеш ако си бременна и ако не си!
Можеш да пиеш само парацетамол , чайчета да си правиш инхалации на пара и захар на котлон и да го вдишваш, солена вода крачетата.За хремата капки за нос!Общо взето избягвай лекарствата , но се консултирай и с лекар, за да го предотвратиш бързо и да не се налагат антибиотици!А щом си в 25 г.с. ще раждаш през Декември.Заповядай в отчетни през декември  Hug!
  Peace

# 37
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Аз пиех Парацетамол,чай и бонбони за кашлица(от аптеката),а за носа физиологичен спрей Стеримар или на друга фирма.

# 38
  • Мнения: 1 629
Аз пиех Парацетамол и го карах на нео-ангин и ксилометазолин капки! И сироп пих ако не се лъжа. Ако отидеш в аптеката и питаш какво може да пиеш като си бременна ще ти кажат, ако аптекарката си знае работата!

# 39
  • Мнения: 2 270
Консултирай се с лекар  Peace
А  иначе мноооого чайчета , аз така се оправих + парацетамол
Peace

Общи условия

Активация на акаунт