Кореместа тема - 4част - друго си е да имаш шкембе

  • 18 381
  • 391
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 827
Сега ще ви прозвуча глупаво, но какво точно се изследва с цитонамазка.Аз мислех че е само ако имаш раничка или де да знам. newsm78 На мен ми взимаха заради раничка миналата бременност към края и после си изгорих раничката. Сегашната бременност ми е взимана микробиология- и тук да попитам тогава пишеше за микрото че не са изолирани еди какви си бактерии, но питането ми е има ли вариант в който се прави само за една конкретна бактерия или е за всички видове. Ако някой може да отговори на глупавите ми въпроси ще съм благодарна Blush Hug

# 76
  • Мнения: 3 016
Аз доколкото зная с цитономазката се изследват дали има изменение на тъканта , дали има наличие на ракови клетки май по- точно казано. Дава се отговор с РАР 1 - ва, 2- ра,  3- та,  4 - та и мисля че има и 5- та група .
С микробиологичните мисля ,че се изследват за всички бактерии ,но не съм сигурна за определена .Може би .

# 77
  • Мнения: 3 621
Аз доколкото зная с цитономазката се изследват дали има изменение на тъканта , дали има наличие на ракови клетки май по- точно казано. Дава се отговор с РАР 1 - ва, 2- ра,  3- та,  4 - та и мисля че има и 5- та група .
С микробиологичните мисля ,че се изследват за всички бактерии ,но не съм сигурна за определена .Може би .
Лейди, Рени правилно ти е обяснила, за цитонамазката има и 6-та група.Най-добре е резултата да е 1-ва или 2-ра група. Хубаво е цитонамазка да се прави веднъж годишно, а след раждане май на 6-тия месец си е задължително.
При микробиологията се търсят абсолютно всички бактерии и гъбички, ако има изолирани се прави и антибиограма за да се види от какво ще се повлияят.

# 78
  • Мнения: 827
Ехаа супер , значи съм пушка.Скоро правих микробиология и беше 6, а преди това (след раждането) пусках цитонамазка и беше 1 група - въпреки раничката , която я изгорихме.  Grinning Момичета много се чудя след като родя при кой гинеколог а ходя на профилактични.Вече не знам на кой да се доверя, обиколила съм сума ти лекари и не съм доволна от никой на 100% (дори на 90%). Не знам този док който ми следи бременността дали се занимава с чисто гинекологични прегледи , понеже работи в родилното на 2-ра градска. А ми се ще да съм при някой който си разбира от работата и знае какво изписва най вече Naughty.

# 79
  • Мнения: 3 166
Момичета вече съм в осмото квадратче newsm44 Не остана много- само живи и здрави да сме всички  Hug

 Grinning Айде още мъничко и ще гушаш малката кукла!

А аз се разминах със цитонамазката заради серклажа,  но пък правех микробиологии заради страховете от инфекция! Сега се чудя кога мога да направя цитонамазка, че от миналата година не съм! newsm78

Рони, айде скоро да минава интимното общуване с тоалетната!  Mr. Green
Погал на всички бременни шкембенца!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 3 621
Сега се чудя кога мога да направя цитонамазка, че от миналата година не съм! newsm78
Аз след като родих тази година и питах ми казаха нека минат поне 3 месеца от раждането , така че имаш още време

# 81
  • Мнения: 3 016
Сега се чудя кога мога да направя цитонамазка, че от миналата година не съм! newsm78
Аз след като родих тази година и питах ми казаха нека минат поне 3 месеца от раждането , така че имаш още време
Да. Точно така .След 3-тия мес се ходи на гинекологичен преглед задължително.

# 82
  • Мнения: 825
Момичета вече съм в осмото квадратче newsm44 Не остана много- само живи и здрави да сме всички  Hug
Всичко ще бъде наред  Praynig

# 83
  • Мнения: 1 369
Момичета много се чудя след като родя при кой гинеколог а ходя на профилактични.Вече не знам на кой да се доверя, обиколила съм сума ти лекари ...........

 И аз съм в същото положение- минаха 6 месеца от секциото, а още не съм отишла на лекар. Не защото не искам, а защото не знам при кого. Микробиология и цитонамазка може всеки да вземе, и въпреки това не знам при кого да ида... За мен Дяволов е много добър, ама идея си нямам дали се занимава с такива неща или просто си следи бременност и изражда.

 Лейди, честито ти осмо квадратче. Вижда му се края:)

# 84
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичета много се чудя след като родя при кой гинеколог а ходя на профилактични.Вече не знам на кой да се доверя, обиколила съм сума ти лекари ...........

 И аз съм в същото положение- минаха 6 месеца от секциото, а още не съм отишла на лекар. Не защото не искам, а защото не знам при кого. Микробиология и цитонамазка може всеки да вземе, и въпреки това не знам при кого да ида... За мен Дяволов е много добър, ама идея си нямам дали се занимава с такива неща или просто си следи бременност и изражда.

 Лейди, честито ти осмо квадратче. Вижда му се края:)
иди при някой...аз напр Дяволов освен за пари - за друго не знам дали би си мръднал пръста
бях при него с втората бременост и той не се помръдна щото не бях снасяла то началото и бе говорено да не му давам хилядарки, щото нямах толкоз...та и бебето се роди по-рано заради него - от прегледа му, а той дори не бе на смяна тогава...чиста работа ......аййде да не пиша какво мисля, че се ядосвам
верно, че бебето ми не умираше, че да драпа да го спасява, но и рисковете не отчиташе достатъчно добре...
иначе не е лош и дори добър специалист, но го мързи

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 959
А, Катнадийн , тъкмо навреме инфо за мен   bouquet
Аз, вероятно ще раждам в Сф заради стволовите клетки и мислех за Дяволов, ама явно няма смисъл, ако не съм ходила при него през бременността. Wink
После ще пиша пак, че ме дърпат  Twisted Evil

# 86
  • Мнения: 1 369
На мен лично Дяволов много ми хареса и ЖЗ да забременея при него ще си ходя. За секцио грешка няма. Платих избор на екип. Повече не ми е искал, хем го питах.   
 Алина, той не ми е следил бременността, само последните 2  сед мици докато лежах в МД ме наблюдаваше и после ме резна. Като лежах на 12я етаж, всеки ден идваше да ме види.  Верно, че всеки изхожда от себе си, примерно за Джонгова /д-рката, благодарение на която загубих бебето/ във форума има само хубави отзиви.                                                                       

# 87
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Алина, ако ходиш при него платено - убедена съм че ще те следи добре
пък и те там генетиците са ти под носа, а неонатологията - няма друга такава
но при него с пари ...или знам ли и аз - виж Кикиники какво пише - ако реши, може да е добър специалист и той всъщност е...просто е комерсиален
знам ли какво да кажа....не пречи да идеш, защото като диагностик е добър...но ако дори малко усетиш, че не ти е било обърнато нужното внимание - беж при друг, да не търсиш къде да раждаш в последния момент

# 88
  • Мнения: 123
дами,един мъжки /глупав/ въпрос.има ли някакви ориентировъчни мерки на една жена колко трябва да и е голям корема в определен период от бременността?знам,че е строго индивидуално,но непрекъснато чува: "на мен ми е много голям корема за еди кой си месец,на мен ми е много малък корема......на мен ми е прекалено голям/малък/ за месеците който съм" та се чудех кое нещото по кое се сравняват ???
благодаря за разясненията  Embarassed Embarassed

# 89
  • Мнения: 1 409

 И аз съм в същото положение- минаха 6 месеца от секциото, а още не съм отишла на лекар. Не защото не искам, а защото не знам при кого.
[/quote]
Ей,така съм и аз,само дето при мен мина доста време и вече се притеснявам.Чувствам се добре,нямам оплаквания,но все пак трябва да отида на профилактичен,ама няма при кого

Общи условия

Активация на акаунт