Първият задължителен очен преглед

  • 2 344
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
И нашата така. Тя и за ортопеда затрая, ама аз го заведох на 3-те месеца - без направление, естествено  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 4 204
Нашето педи не дава направления за очен, ортопед и други,ако аз и поискам.Все казва, че му няма нищо,затова вече не я моля,писна ми да се разправяме.
Аз мисля, че около 2 годишна възраст е добре да се види детето при офталмолог.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 537
Това е програмата "Детско здравеопазване", където са посочени задължителните прегледи и възрастта за тяхното провеждане и доколкото знам са по касата:  Peace
http://www.nhif.bg/downloads/Broshura_Detsko%20_last_27.02_8.pdf

# 18
  • София
  • Мнения: 7 045
Не съм ходила още,искам да съм подготвена,защото знам че ще ми каже че няма такова нещо  Twisted Evil Като знам за ортопед 3-ия месец каква борба беше за направление  ooooh! от тогава си "симпатизираме" взаимно,все се каня да я сменям,но ми е наблизо и все още я търпя.Но така или иначе ще го направя тази зима.
Прегледът се поема от касата, ако успееш да убедиш личният ти педиатър, че трябва да ти даде направление. Бъди много настоятелна и не обръщай  внимание на изрази от рода на: "аз нали го виждам детето, гарантирам ти, че няма проблем с очите..."

# 19
  • Мнения: 1 217
loopy,информацията е много полезна HugВ прегледите,които се правят на 12м. влиза и такъв,който е за обща оценка на зрението! Hug

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 443
Да,но никъде не пише,че трябва да е при очен специалист.Те нали нашите педиатри са специалисти по всичко!Сега се сетих,че доста преди годинката нашата педиатърка прокара набързо пред лицето на дъщеря ми гумено пате.И тя го проследи с поглед.После записа нещо в един тефтер,може и това да е минало за оценка на зрението.Относно направленията,за ортопед бях чела че на някои майки дават в 3-ия мес. и затова се заинатих да ми даде.Още повече че на частен преглед ме посъветваха да отида,че на едното краче имала повече гънки.
Думите й бяха-как да ти дам,като нищо й няма (и без друго беше позеленяла,че съм ходила на частно)-За да ти дам,трябва да й напиша някаква диагноза (демек че ме праща със съмнение за нещо) и така ми даде.А като й върнах резултатите,думите й бяха-аз казах ли ти,че нищо й няма.

Общи условия

Активация на акаунт