Вече сме в 5-ти клас

  • 40 505
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 069
dolores, страхотен макет! Браво!
А на въпроса дали съм добра майка, ми старая се. Отделям на децата си, възможно и невъзможно повече време! Стремя се да потдържам връзката с тях, показвам им, че ги обичам, независимо от обстоятелствата, но и много държа да се спазват правилата, наложени в къщи! А, дали съм успяла да бъда добра майка, ще се разбере, ако децата ми станат добри и качествени хора! Hug

# 286
  • София
  • Мнения: 2 952
Хубава седмица желая на всички!
Мили, искрено се радвам за извинението  Hug Дано и въпросната г-жа е била искрена - много си е изпуснала нервите и то с дете, което не заслужава.

За самостоятелността какво да ви кажа - трудна работа. Тази година не се намесвам в ученето - изобщо. Ако иска и тройки да ми носи. Иначе няма никога да се научи - сега е в ново училище, има нови авторитети, дано те се справят по-добре от мен, уморих се пет години вече  Embarassed Питам дали си е написал домашните и дали е научил - дотам. Засега веднъж е отишъл без домашно, с оценките тепърва ще видим, засега съм доволна. Аз имах голям конфликт със себе си затова, че доста се налагаше да го бутам - не съм имала брат и не си давах сметка за какво чудо иде реч. Миналата година направих грешката, аз да го готвя за изпитите и сериозно опънах и на двама ни нервите. Отчитам си грешките и сменям тактиката. Засега е така, дано не давам други отчети скоро  Embarassed

Лени, чакаме разкааааз...

Агли, разбирам те прекрасно относно перманентната заетост с родителски задачи. За мен самата беше доста отрезвяващо раждането на второ дете. С първото някак на майтап го карахме, с две си стана като с две - преминах през това, което описваш. Сега и в тази насока предприемам първите миши стъпки навън. Дребни са - в сферата на делегирането и разсейването ми  Wink за дреболии са, правя ги повече за себе си. Пускай си по-често пердето, не товари само себе си и не жали прекомерно околните - аз бърках в тези неща, горе-долу в този ред  Embarassed

Закъсали сме го със спорта - преди ходеше на карате и футбол в училище. За каратето се бяхме разбрали да спре, защото не му харесваше. Не сме намерили време да го запишем някъде, а и ще ми трябва помощ с воденето - издирвам жена за помощ.

# 287
  • Мнения: 7 263
Девойки, аз понеже писах в другата тема за ЧУ и наистина съвсем се отнесох  забравих за обещания "репортаж".
Какво да кажа - много неща ми харесват в това училище. Ако трябва да съм коректна всъщност засега има само едно нещо, което не е перфектно от страна на ПЧМГ към нас, но засега няма да го коментирам тъй като ме увериха, че са в процес на решаването му.
Харесва ми това че имам невероятна обратна връзка - всяка седмица получавам мейл с изявите на синковеца  #Crazy за мой ужас се оказа, че като начало имаме проблеми с дисциплината - в смисъл шуми в даден час, или пък отишъл без домашно или се обажда \ за да демострира знания\ и съответно пречи на преподавателя. Та всички тези изяви ти биват свеждани до знанието всяка божа седмица. Самите преподаватели звънят, ако преценят че има някакъв проблем \миналата седмица блейката ми ненагледна не беше отишла в допълнителния час по английски и веднага ме уведомиха\. При него мотивацията да се доказва на новото място е много силна, което пък някак странно контрастира с моткането, но се надявам, че скоро ще влезе в час. Днес имахме сериозни разговори провокирани именно от мейла за предната седмица.
Всички преподаватели ни ги представиха още първия учебен ден и всеки каза по няколко думи за себе си, за предмета си и за изискванията си. Преподавателите ми се сториха много позитивни хора, много ведри с добро отношение към децата. Надявам се, че при подходящ климат ще има силно положително отражение за успеха и за знанията.
Тази седмица текат входящи тестове, до сега все още нямаме сериозни изпитвания. Имат организирани много готини извънкласни дейности в училище. Английският е доста силно застъпен - освен 4-те часа седмично по програма \ единия от които с преподавател англичанин\ имат възможност по желание да посещават и допълнителни часове, което както и да го погледне човек си е екстра.
За сега толкова - ако искате питайте за още неща.
За самостоятелността Боби - днес за пръв път ходи с автобуса и до и от училище до в къщи. пътя е гадничък защото на връщане има и прекачване на Плиска Rolling Eyes беше ми доста притеснено, но се справи момчето. За тези неща се справя, остава само и да се убеди, че когато учи - учи за себе си и че когато се мотае пак той ще си го отнесе. Някак си още не го виждам така нахъсан на ученето, както беше накрая като държа изпитите - може би още не може да осмисли, че новото място тепърва иска доказване. Не че в старото училище беше любимец на госпожата си де  Wink, но пък имаше области в които тя просто избягваше да го изпитва за сметка на други, за които знаеше че са му слабото място и където имаше по 10 оценки на срок.
Чакам от него да стане по-отговорен към ученето и се надявам да се успокоят пуберските изяви, които наистина ме изумяват  Shocked, днес направо бях на косъм да попитам госпожата му сигурна ли е, че става въпрос за моя син, за една от издънките му - но реших да не се правя на интересна, защото жената беше доста добронамерена, а и действително подобни постъпки не могат да се толерират или маскират.

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 mili.m,браво за извинението!не че оправя нещата ,но поне детенце да е спокойно.Клкото до лекарствата - просто и обясни,че без твое знание нищо не трябва да пие.Днес хапчето е дадено от г-жата , а утре - може да е дадено от някоя приятелка.
 Шани, на твоя въпрос - да,миля ,че съм по-добра майка от моята /лека и пръст  Sad/.Не за друго,а защото тя излизаше за работа в 6.30 и се прибираше в 19.30.Всички можем да си представим за толкова време,колко внимание можем да обърнем.Засега правя компромиси, за да имам повече време за децата.Надявам се наистина,да стаа добри хора.Това ,което виждам засега при големия, ми вдъхва увереност, че вървя по правилния път.
Знаета ли какво си мисля? - Ако всички майки в БГ бяха като нас, всичко щеше да си бъде на мястото. Но, уви, не е така.
 Да ви кажа ,ние вече сякаш  влизаме в час.Започваме да си гоним задачите, без мрънкане от моя страна.Дано продължим все така!

# 289
  • Мнения: 1 400
Привет и от мен в началото на новата седмица! Hug

Както виждате - сложила съм си аватарец в тон с темата - погледа на това добиче е досущ като на моето заспи Mr. Green Joy Joy Joy

Вчера писах, писах, писах и ....накрая ми спря тока. CloseСега ще се опитам да си спомня каква ми беше мисълта ....

Шани , всяка една от нас (или поне голяма част) ежедневно си задава същите въпроси. Аз поне не спирам да си го задавам. Отговора ще го получим след време от нашите собственни деца...какво друго да кажа. МОжем само да продължаваме в същият дух, а ....времето ще си покаже. Аз си страдах от липсата на майчино присъствие . Точно в пуберитетската ми възраст мама (лека й пръст) започна нова работа . Постоянно я нямаше и ми липсваше много. Да не говорим какви изпълнения съм правила по този повод ooooh! И от страх да не се получи така и с щерките съм позагърбила реализацията си като труженик. Поне за момента.

Ленииии, къде е това школо?!? Божееее, звучи страхотно! Поздравления!  Peace   bouquet

За тревогите....уф...какво да ви кажа.... И мен ме тресат постоянно такива. Не знам ние ли сме големи паники или просто живота се е променил коренно(което си е така де) , но....нямам спокойствието, което са имали моите родители оставяйки ни сами вкъщи. Просто не е същото. Нито в училище, нито на улицата, нито никъде не е същото. Преди време, когато бях на работа, а каката беше втори клас опитах и системата сам вкъщи. Един ден ми се обади по телефона с рев и ошашкана здраво - някой звъннал на вратата, не се представил и останал да чака там. Не ме питайте как стигнах до у нас ooooh! Нямаше никой пред вратата - явно са били или за водомери или за някоя друга глупост, но детето си беше в шаш отвсякъде. От тогава си я е страх да остава сама. Е, не че не ги оставяме понякога, но е за максимум час, а за такова ...излизане вечер, а те сами - не може и дума да става. Stop

Сега и аз да се жална - имаме 3,50 на входно по математика Confused Отделно от това - 4 по английски.... И аз знам защо- защото просто не си мръдна пръста да се подготви! И аз така - разчитах, че вече е порастнал човек (нали все се претендира, че сме голееееми Tired) и когато ми отговаря, че е готова- вярвам. Да, ама не. Явно ми го казва това, само за да се докопа до компютъра.... И за наказание-  биде лишена от достъпа за неопределен срок от време. Twisted Evil

Вчера маах крачоли да закупувам разни учебници с идеята  , че това ми е последното разкарване, но нейна милост се присети(като се прибрахме ест.), че и трябвали още две учебни тетрадки от същата тая книжарница, която, между другото, се намира на майната си (упс, простете Blush) Close

Та такиватими работи....
Утре е родителската среща  Party Наааай-накрая Rolling Eyes
Ще разправям кое-как.

Сега отивам да привеждам в действие добре замисленият си пъклен план Twisted Evil. Ще използвам намалението и липсата на дечурлига около мен и ще обера де що видя играчка от тяхната стая. Знам, че е подло, но ако чакам на тях - никога няма да се случи тая чистка, а си има нужда -половината (че и повече) не се използват вече.

Въъъъй ooooh!Пак съм се оляла Blush.....

# 290
  • Мнения: 7 263
Вейдър - тоз аватар трябва дружно да си го нахлупим всички да ти кажа. Верно е добра илюстрация на наште подопечни  ooooh!   hahaha hahaha
Училището е Първа Частна Математическа Гимназия и мисля, че фактите досега говорят доста за качествата им.
Много се радвам, че стана така синът ми да учи именно там, защото имахме разни дилеми и раздвоения. Сега остана да го докараме до там, че и хората там да са доволни че имат него за ученик и най-сетне да започне да показва това, за което аджеба го изпратихме там - Да УЧИИИ!!!
Засега все още с баща му сме безспорни авторитети и тъй като снощи му демонстрирах как просто така се обаждам на класната му, за да доуточним едни детайли с нея силно се надявам да разбере, че мърдане няма вече и не влезе ли в пътя - тежко му!

# 291
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
евалла, Лени... това се казва стройна организация в школото.  Peace

Вейдър, наистина ме кефи аватарЯт ти... Много си в час.  Grinning
Искам и аз да изчистя детската от играчки... полудявам от тях  Crazy. Много са и са все разпиляни... И са навсякъде.

За входния тест по математика и аз не очаквам големи резултати... Щерката е нямала време за поне 3 задачки... Била виновна самата преподавателка... според думите й.
По другите предмети има 5 или 5.5 или 6. Доволна съм.
От днес започва усилено с пианото, пък да видим. Тя все ми казва: мамо, остави ме с тази математика, аз ще ставам художничка...  Laughing
Иначе род. среща не сме имали... не е ясно кога ще стане. Бележниците им са все още в училището.


НОВАТА ТЕМА )))))))

# 292
  • София
  • Мнения: 11 710
Имам да Ви се оплаквам...ама имам и работа та ще го оставя за по-късно.
Иначе родителска среща ще имаме в четвъртък не е ясно от колко часа или моята блейка така твърди.То в цяла София минаха,но нашата предстои.
Напоследък и аз съм се замислила дали съм добра майка...!?!

Общи условия

Активация на акаунт